Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на едно от тези 2 масла.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на едно от тези 2 масла.

    Здравейте колебая се между тези 2 масла,
    Едното е естерно другото е пълна синтетика,
    Motul
    300V POWER RACING 5W30 или Ravenol RSP RACING SUPER PERFORMANCE 5w 30 ако имате наблюдения от тези масла моля да споделите нещо.

  • #2
    Ако кажеш пък и за каква кола става дума, може някой да ти отговори.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      Мотул
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        rover 620 е колата, с какво мотула е по добър от този риванол.

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Moтул принципно е много добро масло,а с какво и с колко е по-добро от Риванола не се наемам да сравнявам еле за колата в която мислиш да го сипваш или пък модела на избраното масло

      • #5
        При цена около 30 лева на литър .... Една смяна на масло е ... една десета от цената на автомобила.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          При него са май лири,съмнява ме да е в България автора

      • #6
        В случая прецени дали е добре да наливаш рейсингово скъпо масло на кола за всеки ден . Това са тънки масла за високи обороти и с кратка смяна(сменят се по често от стандартните). Да не вземе да го гори и това да не е нито от мотора нито от маслото. Аз карам всичките си бангий с мотул по каталога дето е даден за всяка.За пълната синтетика знам че добре измива мотора от нагари и маслена кал

        Коментар


        • #7
          Аз по каталог съм с 5в 30 и с такова ще си карам, и искам да го пробвам, и да го гори не е проблем ще го пробвам и това е просто не знам кое да реша дали мотул или риванол

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Не

            Не и при рейсинг маслата,не им е сменят редовно,никой не ги кара по 20 000 километра,не са мислени за това

          • td120
            td120 коментира
            Редактиране на коментар
            Бос,прав си донякъде. Има рейсингови със здраво орязани детергентно-диспергиращи,вярно е (антагонисти са с противоизносните). Потребителят следва да си отваря очите на четири!

            Обаче Ravenol-a e :
            https://www.ravenol.de/en/pdf/ravenol-rsp-sae-5w-30.pdf
            https://photos.smugmug.com/photos/i-...-fZF6fFm-L.jpg
            ...скивай нивата на калция.

            На всичко отгоре е надлежно сертифициран по МБ 229.5 .
            https://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/229.5_en.html
            Няма тънга-мънга.
            Ся защо са решили да го закичат с титула рейсингово,е решение вероятно на маркетинговия отдел. В тоз смисъл " рейсингово" е и доброто старо Мобил 1 0w-40 ,дето е двайсетина кинта в Уолмарта и Амазоня. Ама разни потребители продължават да гонят Михаля с по-скъпи френски и немски масла...зер нали внос.

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Мобил 0-40 съм карал на 40 градуса жеги у Вегас в пустинята,около 200 000 километра имам с такова масло преди да почнат да продават 5/50,добро масло ма не бих го карал за състезателно.
            РИванола по спецификации го докарва,без да му чета обаче обаче чорбите вътре като видя рейсинг и бягам,смисъла ми се губи от такова масло на нормална кола,това не е SLR та да иска нам си какво масло защото мотора му нам си какъв.

            По спецификации моя стария осмак върви и с масло за дизелови мотори 15W40,аз го карам със синтетика за бензини 5W50 / Баха 1000 я карат с такова / ма това го може мотора,до капачката с РИванол да го напълно по-добре няма да му стане,не е SLR.

            Съгласен съм с тебе какво пишат,не бих го сложил на неговия мотор с неговото каране / без да го познавам как кара или къде го кара/

        • #8
          Слагай Мотул тогава , щом си решил...
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #9
            +1 за Ravenol!

            Коментар


            • #10
              +2 за Motul Поне на теория остава малко по-гъсто при по-високите температури, което за двигател, който не си знае километрите си е предимство. Когато си взех Хондата, беше заредена с 10W40 и двигателят развърташе на два етапа - полечка до 3000 оборота и доста по-бодро след това, та до 7000. Смених го с 5W30 по книжка и сега двигателят развърта като тролей - от 1000 до 7000 на екс
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • mx rider
                mx rider коментира
                Редактиране на коментар
                Погледни в табличката за тех.данни на маслото.Там е написано какъв е вискозитета при 100 градуса ,а също и при колко градуса изгаря и замръзва маслото.Ravenol e PАO масло .

              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                .....

            • #11
              Нищо не печелиш като ползваш рейсинг масло за улицата,по-добре и за теб и за колата ако си ползваш масло мислено за твоето каране
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • tabu_bg
                tabu_bg коментира
                Редактиране на коментар
                Подкрепям напълно, и такава е истината.

            • #12
              Пак си сложи 5w30, но да не е рейсинг, както казаха момчетата.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #13
                Дават реисинг маслата,че са с по слаба ниска износваемост, и щадят мотора и други полезни неща и след като надминават всички съществуващи стандарти мисля,че не биха навредили на колата цял живот карам със скапани масла,време е да сложа нещо хубаво.

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Няма да навредят ако го сменяш редовно,с нищо няма да и помогнат обаче - примерно рейсинг маслото си е масло и на 150 градуса ма има около 40% по-малко почистващи добавки в него или в нормален мотор освен да не го чисти вътре друго няма да му помогне,нормалния мотор на 150 градуса е запекьл ако въобще може да го докараш до там.

                  Сипи си нормално масло и не си играй
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 18-04-21, 01:03.

                • td120
                  td120 коментира
                  Редактиране на коментар
                  +1 . Просто няма смисъл от престараване за това приложение. Но в крайна сметка всеки сам си е сайбия на кесията...

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Абсолютно правилно

                  Като цяло обаче мотора повече ще се зарадва на качествена синтетика от това да папка състезателно масло с 1600 оборота между светофарите.Аз винаги съм за престараване в коя да е област,тук обаче повече ще навреди от колкото да помогне,за пари въобще не говорим.

              • #14
                Боса го е написал, аз ще го повторя горе-долу - има една характеристика HTHS - High-Temperature - High-Shear , която е що годе важна за по-старите двигатели. Трябва да е в порядъка на 3.5 - 3.7, за да не изчезва маслото при нормално загрял двигател и продължително движение с висока скорост 160-170+ км/ч . От там нататък, всеки е свободен да си сипва каквото масло и на каквато цена иска.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • td120
                  td120 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ако ще слагате 5w-30 ,bladest, слагайте такова с ht/hs >3,5cP (ACEA A3/B4). Ще спите по-спокойно ако юркате талигата по автобаня/карате на къси дистанции/ или горивната система вземе да мизерства...

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X