Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
    Спирачната течност тип ДОТ 4 разгражда гумените елементи от маслоустойчива гума
    Това пробвал ли си го? Аз имам известна идея защо спирачната течност е именно гликол, а не въглеводородно масло като в другите хидравлични системи. Основната причина е толерантността към каучук и производните му.

    През традиционен дизелов филтър би минала безгрижно, за разлика от относително чистата вода, която при достатъчно ниска температура е твърда и през филтри не минава, а понякога запушва и тръби. Дот 3 е даже още по-добра в това отношение.

    За Дот5 си прав - в добавка не се смесва нито с водата, нито с горивото. Също и не гори твърде.

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Ако сипваш боклуци, никакви добавки няма да оправят положението.
      То това би трябвало да изчерпва темата, за съжаление понякога боклуците ги продават вместо нафта.

      Наскоро разкарвах един дизелов автомобил около 1000км. Бях озадачен от разликите в качеството на нафтата. Явно пропан-бутанът силно ме е разглезил.

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        пробвал ли си го? Аз имам известна идея защо спирачната течност е именно гликол, а не въглеводородно масло като в другите хидравлични системи. Основната причина е толерантността към каучук и производните му.

        През традиционен дизелов филтър би минала безгрижно, за разлика от относително чистата вода, която при достатъчно ниска температура е твърда и през филтри не минава, а понякога запушва и тръби. Дот 3 е даже още по-добра в това отношение.

        За Дот5 си прав - в добавка не се смесва нито с водата, нито с горивото. Също и не гори твърде.
        Гликолът разтваря вода - това е причината сп течност да е такава. Гумата за вода и водоразтварящи е една, тази за горива и масла абсолютно друга.
        ДОТ 5 може и да се смесва с масла и горива - трябва да се провери.
        Воден разтвор на гликол не би трябвало да мине през мазна мембрана като филтъра на принципа на горивните сепаратори с мрежа от цветен метал.

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Аз от известно време слагам на 1л. дизел 0,20гр. двутактово масло и забелязах, че двигателя работи по - тихо само това
          Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Аз пък забелязвам задръстване и падане на мощността при над 2000 об/м на Авенсиса, само когато тежко се увлека по олиото (една седмица съм забравил да сложа нещо друго в резервоара) Мисля се дължи на чисто органичните характеристики на материала и впоследствие, образуването на някакво затлачване от мицели или си въобразявам.....
            ...щото филтъра при смяна е леш!
            Какво сипвам в нафтата и защо? Щото ми е изгодно, удобно и финансово комфортно.....подкарвам трета година, скептиците да ми пишат!

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Здравейте колеги!
              Извинявам се, че разбутвам стара тема, но намеренията ми са с чисто практическа цел. Според информация от темата, пък и от други източници в дизеловото гориво се слагало двутактово масло, добавки с различна цел и технически спирт /през зимата/. Лично аз рядко съм слагал добавки и то само за почистване на горивната уредба. Зададох си въпроса дали са съвместими заедно смесени няколко компонента - масло, добавка и спирт /без гориво/. Използвах чист спирт поради липса на технически, но го разредих до 50% за да имитирам вода в резервоара. Разклащах енергично шишенцето за евентуално смесване на компонентите. Консистенцията определено не ми хареса на външен вид. Приличаше на пресечено масло. След един ден се получи следната ситуация. Най-горният слой е маслото, средният -добавката, най-долният - спирта. Знам, че не е правилна точно такава операция, но се надявах на поне малка доза разтворимост между компонентите. Ще пробвам да добавя дизелово гориво и да видя какво ще се получи. Ако и в резервоара се получават така нещата ......... каква е ползата за двигателя?
              Прикачени файлове
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
                ... се надявах на поне малка доза разтворимост между компонентите
                Малка има. Ако добавиш достатъчно нафта сигурно ще изчезне границата между горните две, а и "водната" ще намалее.

                Иначе откога ви разправям аз да не сипвате боклуци в горивото, ама не вЕрвате. Сякаш малко му сипват всички преди вас.

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
                  Здравейте колеги!
                  ... Според информация от темата, пък и от други източници в дизеловото гориво се слагало двутактово масло, добавки с различна цел и технически спирт /през зимата/.
                  ... каква е ползата за двигателя?
                  Голяма, защото ще го прати в заслужена "почивка".
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Разклатих шишето за по-добро размесване и малка част от него изсипах в шишенце с дизелово гориво. Получи се голяма мътилка. В друго шишенце смесих двутактово масло, добавка и дизел. Сместа е с отлична прозрачност и разтворимост на добавката и маслото в дизела. Стигам до извода, че дизела и спирта нещо не се понасят. За достоверност ще направя нов опит със смесване само на дизел и спирт. Тогава ще са ясни резултатите.
                    Прикачени файлове
                    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Експериментът ти е невалиден!Защото си нарушил пропорциите.
                      Я пробвай с до 5% масло и до 2% спирт.Но спирт , а не водка.
                      Т.е пет грама масло , два грама спирт и 93 гр. нафта.И пусни снимката в темата.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        По-добре вместо спирт 10% бензин.

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Спиртът и бензинът в сместа имат различна роля. Освен че в бензина често има спирт и тогава става съвсем дявол на магаре. Особено ако в нафтата има и малко вода.

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Темата, гледам, фаща барманска посока.

                            И аз да споделя скромен опит.
                            В нафтата слагам до 900% олио.
                            ЗимЪска 10% бензин, чат-пат.
                            От няколко години и специална добавка за бензиностанции 2.5/10000

                            Поради тази причина, специално съм търсил джип с двигателя който ми трябва, и който мога да си позволя.

                            P.S. Преди няколко часа сипвах нафта на Лукойл-а на изхода на Костинброд, в посока Петрохан,
                            и ми направи впечатление, че на колонката пишеше "6% биодизел".
                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 20-05-16, 22:25. Причина: P.S.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Експериментът ти е невалиден!
                              Я пробвай с до 5% масло и до 2% спирт.Но спирт , а не водка.
                              Това е ясно. По-горе писах, че не работя правилно. Това ми беше пропорцията за цял резервоар и смесих компонентите предварително. По-интересно е какво става ако има и вода в резервоара. На тези пропорции колко вода искаш да сложа? Ще снимам със и без вода да се види разликата.
                              Последно редактирано от Ивайло Александров; 21-05-16, 03:32. Причина: Правопис
                              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                на колонката пишеше "6% биодизел".
                                То изобщо в ЕС не се продава чист дизел от едно известно време
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X