Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от veskov
    Аз да питам пак- всичката нафта в българско от Бургас ли е? И ако е , Лукойл-а у сръбско с бургаска нафтата ли е?
    Хубав въпрос!
    Мисля, че напоследък все повече е Бургаска-95% някъде, но да каже някой по-запознат.В тази връзка аз пък бих искал да знам колко е качествена Лукойлската нафта и колко стриктно се следи качеството на отделните партиди(а, дано, ама надали!), колко стриктно всяка фирма продаваща горива контролира търговските си обекти(пак надали) за далавери и т.н.и т.н. ...
    Изобщо всичко свързано с качествата на горивата в наше село от производителя до дистрибутора е поставено само и единствено в услуга на производителя и търговеца, докато купувача кучета го яли!А, така наречената комисия за защита на потребителя изобщо не желая да коментирам, защото са най-големите мръсници и далавераджии, мамка им!!!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #77
      От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      ....от Бургас ли е? И ако е , Лукойл-а у сръбско с бургаска нафтата ли е?
      В сръбско не знам, и за македонско - също..

      Ама в Македония лукойлите са същите като нашите, досущ.

      ОБАЧЕ?

      Нафтата македоноско-лукойлска - сиреч наша, закарана до майната си - от Бургас до там, е на цена ~ 2 кинта за литър!!!
      Факт!

      Цената на нафтата в Бургас и в Петрич е една, дори в Петрич е малко по-ниска.
      Факт!!

      В Петрич рафинерия няма, транспорта до там е платен от мене и от тебе, ама защо?
      Факт!!!

      След много, ама многомногократни наблюдения съм наблюдил, че со сощия тоя дизел, дето е правен в Бургас, минал 1000 км, и по-евтин с 20% отвъд бариерата, колите, дето съм ги пътувал натам и обратно - с това гориво горят ~ литър надолу.
      Факт!!!!

      Наблюденията ми са многократни, върху разни коли, и в разни времеви периоди. Който неверник не вярва, да дойде, да налее, и да се возиме. Колкото повече се возим, толкова по-трябва да му е корава главата, и неувираща!
      С молбата да напише резултата от возенето. Гарантирам луксозно, безопасно и нормално возене. Само да има смелчага де...

      За многоразбирачите - това са наблюдения върху дизелови коли от десетки хиляди километри. На газ не карам. На бензин не карам. На метан не карам.

      Въпросите, и отговорите - за мислещите.

      Броя на удивителните е един вид номерация, де, не че се възмущавам. То повече от това няма накъде!

      Коментар


      • #78
        От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        В сръбско не знам, и за македонско - също..

        Ама в Македония лукойлите са същите като нашите, досущ.

        ОБАЧЕ?

        Нафтата македоноско-лукойлска - сиреч наша, закарана до майната си - от Бургас до там, е на цена ~ 2 кинта за литър!!!
        Факт!

        Цената на нафтата в Бургас и в Петрич е една, дори в Петрич е малко по-ниска.
        Факт!!

        В Петрич рафинерия няма, транспорта до там е платен от мене и от тебе, ама защо?
        Факт!!!

        След много, ама многомногократни наблюдения съм наблюдил, че со сощия тоя дизел, дето е правен в Бургас, минал 1000 км, и по-евтин с 20% отвъд бариерата, колите, дето съм ги пътувал натам и обратно - с това гориво горят ~ литър надолу.
        Факт!!!!

        Наблюденията ми са многократни, върху разни коли, и в разни времеви периоди. Който неверник не вярва, да дойде, да налее, и да се возиме. Колкото повече се возим, толкова по-трябва да му е корава главата, и неувираща!
        С молбата да напише резултата от возенето. Гарантирам луксозно, безопасно и нормално возене. Само да има смелчага де...

        За многоразбирачите - това са наблюдения върху дизелови коли от десетки хиляди километри. На газ не карам. На бензин не карам. На метан не карам.

        Въпросите, и отговорите - за мислещите.

        Броя на удивителните е един вид номерация, де, не че се възмущавам. То повече от това няма накъде!
        Забравяш "база Еленино" Стара Загора.
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #79
          От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          +това и сандвичите са им същите, но с по-пресен зеленчук, кат на баба ми от градината. И кенефите им не миришат.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            И кенефите им не миришат.
            Ако на цяла Европа кинефите не миришат, то май проблема е у нас.

            В същност каква е идеята да правим скъпата нафта още по скъпа със слагане на фирмени добавки? Аз лично изпитвам противоположна нужда. Наистина ми е интересно, може нещо да изпускам.

            Коментар


            • #81
              От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Сигурно, ма хортуваме за горивата, и то, че всички са от Лукойл.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #82
                От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Винаги съм твърдял, че цената на нафтата няма нищо общо с цената на нефта, транспортни разходи, качество и т.н. - щом се купува значи цената е добре. В момента цената на нафтата в Бг е с 6 евроцента по-евтина от Германия и е на същата цена като в Австрия и Франция. Може акциза в Македония да е по-малък, но по-скоро има друг търговец, който не се съобразява с Лукойл. Колкото за добавките - аз не си оскъпявам нафтата!

                Коментар


                • #83
                  От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  А без да си оскъпяваш колата, как тича там и тук и с цената на що?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                    Забравяш "база Еленино" Стара Загора.
                    Вероятно забравям и база Благоевград.
                    Ама какво общо имат тия бази с това, което казвам? Да не би във всяка база да има ректификация?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Аз да питам пак- всичката нафта в българско от Бургас ли е? И ако е , Лукойл-а у сръбско с бургаска нафтата ли е?
                      За другите не знам ама на ЕКО е или гръцка или румънска, в зависимост до коя граница е по-близо бензиностанцията! По нашия край също има и разни бензиностанцийки не от големите вериги, които също зареждат от Гърция.
                      Днеска реших - ОМВ ме губят като клиент! Лошо отношение от персонала, некоректна към клиентите политика за разните промоции и намаления и най-важното - евтината им нафта е по-калпава от нафтата на ЕКО (ясно се усеща пад в мощноста на колата).
                      Пробвах добавката ТДА и съм доволен, усеща се разлика към по-добра работа на двигателя!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                        Ако на цяла Европа кинефите не миришат, то май проблема е у нас.

                        В същност каква е идеята да правим скъпата нафта още по скъпа със слагане на фирмени добавки? Аз лично изпитвам противоположна нужда. Наистина ми е интересно, може нещо да изпускам.
                        Когато ти се случи да не можеш да запалиш някоя мразовита сутрин, щото нафтата е замръзнала ще изпиташ "нужда"...а, ако си някъде високо в планината с много сняг наоколо и без изглед скоро да се появи помощ ще ти дойде наистина голяма нужда!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Вероятно забравям и база Благоевград.
                          Ама какво общо имат тия бази с това, което казвам? Да не би във всяка база да има ректификация?
                          Имат си бази и не трябва да се пътува до Бургас . По тази логика в Бургас горивото трябва да е с 15-20% по-ниска цена заради рафинерията.
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какво сипвам в нафтата и защо?


                            Да, ама не е...
                            В тия бази какво се произвежда - това махленски рафинерии ли са?

                            Там ли се вари ракията, там ли се дестилира бенДзина?
                            Впечатлен съм от тия видения....
                            Баси..
                            дори - БаЗи...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                              В същност каква е идеята да правим скъпата нафта още по скъпа със слагане на фирмени добавки?
                              Купувам си спокойствие, и чувство на изпълнен дълг към машинката, която искам да ми служи вярно и безотказно! И ми струва само 20лв., за 6 месеца спокойствие не е много висока цената сякаш.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                                Когато ти се случи да не можеш да запалиш някоя мразовита сутрин, щото нафтата е замръзнала ще изпиташ "нужда"...а, ако си някъде високо в планината с много сняг наоколо и без изглед скоро да се появи помощ ще ти дойде наистина голяма нужда!
                                За да не ми се случва имам отопляем горивен филтър, зимата слагам малко бензин в нафтата и държа колата в топ състояние. И винаги имам под ръка един бензинов ровър, за всеки случай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X