Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    20лв. за 1 л. добавка , сипва се на 100л. нафта. 3 пъти намалявало вредните емисии (което не ме интетесува) , колата работела по тихо с повече мощност от ниските обороти и имало чувствителна икономия на гориво ( което живо ме интетесува) за разлика от бардала!
    Това не е ли дваесе стинки на литър, колкото е и разликата при по-скъпата нафта по всички вериги, което обезсмисля упражнението по цапане и предварително набиване на пари ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      20лв. за 1 л. добавка , сипва се на 100л. нафта. 3 пъти намалявало вредните емисии (което не ме интетесува) , колата работела по тихо с повече мощност от ниските обороти и имало чувствителна икономия на гориво ( което живо ме интетесува) за разлика от бардала!
      Бардала бдц си дава икономията.Не е 20%, но определено има разлика.При сегашната кола свали разхода с около 300г градско според борда. Втори резервоар минавам с нея, един маршрут. Преди добавката твърдо 7, в момента е около 6,7 с тенденция да свали още. На Шкодара се усети разликата след вторият резервоар. Свали с около 10%.

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        А защо турските шофьори на камиони, наливаха спирачна течност в резервоарите си?
        Това в БГ,преди 10г.Казваха,че така нафтата не замръзва.
        Не съм пробвал,нямам и намерение.
        Но,вярно ли е?
        Особено пък ако набараш дот3, еле па руски- няма замръзване, все едно немиришеща мастика наливаш. Спирт.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          Бардала бдц си дава икономията.Не е 20%, но определено има разлика.При сегашната кола свали разхода с около 300г градско според борда. Втори резервоар минавам с нея, един маршрут. Преди добавката твърдо 7, в момента е около 6,7 с тенденция да свали още. На Шкодара се усети разликата след вторият резервоар. Свали с около 10%.
          Бардала изобщо не влияе върху разхода ми! Да не говорим че като заредих скапана нафта от ЕКО Варна, ауспуха ми почерня и двигателя работи като ярмомелка въпреки двойната доза бардал!Междудругото май това е една от вредите от Марешки - във Варна всичкото дизел е все боклук!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Ще си позволя малко спам тука да не отварям нова тема.Накратко имам ненужни около 3л. Bardal BDC, есента с колега тук от форума си взехме на партия 5л. като аз взех оригиналната опаковка с 4л. .На този етап не карам дизел и затова мога да я дам на добра цена(1/2 от магазинската,колкото и да е тя). Намира се в София кв. Красно Село.
            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Колко около 3л. Предложи ми цена на лични. Продавам предимно наливно така, че може да свършим работа. Знам колко ми струва на мен и ще преценя с доставката заслужава ли си.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Бардала изобщо не влияе върху разхода ми! Да не говорим че като заредих скапана нафта от ЕКО Варна, ауспуха ми почерня и двигателя работи като ярмомелка въпреки двойната доза бардал!Междудругото май това е една от вредите от Марешки - във Варна всичкото дизел е все боклук!
                С количеството на добавката не се прекалява. На скапана нафта, няма какво да и помогне. Зареждам само на Ромпетрол, и двете коли + добавката, разхода е надолу, сутрин работят мазно,по отзивчиви са при настъпване, с две думи: доволен съм.

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  С количеството на добавката не се прекалява. На скапана нафта, няма какво да и помогне. Зареждам само на Ромпетрол, и двете коли + добавката, разхода е надолу, сутрин работят мазно,по отзивчиви са при настъпване, с две думи: доволен съм.
                  Не прекалявам, нали за зимата препоръчват двойно колкото за лятото!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Златната среда е около 1,5мл на литър. Горе долу толкова слагам целогодишно. Пробвай другият път, слагаш добавката, пълниш резервоара и едни 300км преход. При мен след вторият резервоар се усети. Едната кола е с евро 5, другата е евро 6.

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Бардала изобщо не влияе върху разхода ми! Да не говорим че като заредих скапана нафта от ЕКО Варна, ауспуха ми почерня и двигателя работи като ярмомелка въпреки двойната доза бардал!Междудругото май това е една от вредите от Марешки - във Варна всичкото дизел е все боклук!
                      Ти пък намери къде да заредиш нафта във Варна.

                      Другия път от мен да знаеш - само Ромпетрол (има останал един срещу Метро) или Бенита (бившите на Ромпетрол се наричат така).

                      С Марешки отдавна не си правя нафтени експерименти...
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Ромпетрол (има останал един срещу Метро) или Бенита (бившите на Ромпетрол се наричат така).
                        И "Ромпетрол" ли се изнесоха от КаэМБея?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          И "Ромпетрол" ли се изнесоха от КаэМБея?
                          Във Варна си продадоха бензиностанциите малко след инвазията на Магарешки.

                          Казват че качеството на горивото си останало същото Ромпетролско и в Бенита....
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Във Варна си продадоха бензиностанциите малко след инвазията на Магарешки.
                            От трън, та на глог или от Вагит Алекперов и другаря В.Злат., през Марешки, та накрая на Жанат Тусупбеков
                            Първоначално публикуван от поЭта
                            Като няма прокопсия, плюл съм в тая орисия!
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Глок, висок, ама в Ромпетрол зареждам от около година. Досега не съм попадал на кофти гориво. Шкодата не регенерира толкова често, Хюндая е с пасивна регенерация. И двете не се оплакват. Виж, на Шел се излъгах да заредя (уж от по-по-най обекта на веригата), през 150км регенерация, дори едно обикаляне на квартала не стигаше да приключи. Возех се колкото се може повече,да свърши тази гняс в резервоара. Затова само Ромпетрол + ДБЦ.

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Затова само Ромпетрол + ДБЦ.

                                Ама до време. Щото:
                                Зави-и-и-инаги нещо от нас си отива,
                                нещо свива ни гърлото, свива...
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X