Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Айде стига вече.
    Това за мен ли е?
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Първоначално публикуван от djymbo Преглед на мнение
      Добре де,ако сложа повече тройно повече добавка от предписаното какво ще се получи? - ще ти свърши по бързо добавката
      Някои други неща също могат да свършат по-бързо. Производителя не случайно е написал колко се слага.



      TT
      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Няма особена драма, производителят в случая на БДЦ-то казва лятото 1-1000 а зимата 1-500(в литри това). Това не означава, че зимата сте изложени на два пъти по-голям риск при употреба на добавката. Аз никога не успявам да уцеля точната доза, но не предозирам брутално, просто смятам грубо една капачка лятото на 25 литра нафта и това е защото не я пълня догоре ,за да не се улея че това нещо смърди зверски. Резервоара мие 75 литра и догоре лятото съм на три капачки, зимата 5-6. Със старата ибиза съм предозирал всякакви добавки с цел повече конски сили, щото беше малко засилена.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • Какво сипвам в нафтата и защо?

          За на Бардал добавките а и за всички други е много важно да се чете на опаковката как точно да се ползва. Четенето в случая отговаря на всички въпроси.
          А иначе чух че Бардал в момента разработват и добавка за тези които карат с олио . Щяла де със сирене и кашкавал в нея за по-добър аромат.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            ...
            А иначе чух че Бардал в момента разработват и добавка за тези които карат с олио . Щяла де със сирене и кашкавал в нея за по-добър аромат.
            Ама наши, просташки, или синьо и Чедар ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Днес баш шеф - вносителя беше при нас да свършим една работа та го взех и аз BDCто . Той ми обясни че за правилното протичане на реакцията температурата на нафтата трябва да е над 5 градуса . Трябва първо него да го сипя и после да зареждам . Ако вече ми е замръзнала нафтата не върши работа .
              Не само нафтата но и добавката. И двете трябва да са температура над 5градуса, т.е не трябва да се държи зимно време в колата.На опаковката си пише, преди зареждане, като реда е първо добавката,после горивото. Аз си взех спринцовка 60 кубика(струва под лев), отврям капачката и сипвам добавката и после маркуча с нафтата.

              За зимата мисля да спазвам ресероар под половината и на бензиностанцията, добавка и пълнене до горе.

              п.с при замръзнала нафта,освен бензин + топъл гараж за 24ч, ниикоя добавка няма да помогне. Изпитвал съм го няколко пъти една зима, след като ми наляха лятна нафта и замръзна на -15. На всеки 400метра колата гаснеше.С какво ли не я тъпках, не стана номера.На 40л добавих 5л бензин,и чудото стана.

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Абе, другари, вие някакъв друг "БардаХл" ли ползвате? Щото аз още преди месец купих ... от "Метро" ли беше, от "Бриколаж" ли, за тротинетката на сина ми (1,5 dCi) първо един почиствач на дюзи за комънрейл, има го посочен по-горе, после някакъв подобрител, пак го има по-горе, там на опаковката на едното пишеше да се бухне цялото шише в 60 л. гориво, на другото - да се бухне цялото шише в 20 л. гориво. Какви са тия милилитри и милиграми, мерителни чашки и лъжички, за които пишете по-горе?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Различни опаковки са. Бардал имат доста разновидности на добавките, oil buster, gas buster,engine flush, dpf flush и т.н Виж какво точно си купил и сложил. За едини вид манилупация си трябват 300мл, за друга 3мл.

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    За спринцовките, и аз съм хвърлил няколко 10 кубикови в джипа, щото преди и аз дозирах с голяма, но от добавката гумичката на буталцето И се одърви, но пък и ме мързи да меря, та слагам на око.
                    Със сигурност слагам малко повече, но внимавам, защото моята е много концентрирана, и приятелят, който ми я даде, беше дал и на друг познат с камион, който от лакомия бухаше бая, и за няколко хиляди километра скъса колянов вал на камиона, който преди това беше в перфектно състояние, като винаги е бил обслужван дори преди пробега за това.
                    Влекача беше Рено, ако въобще има значение.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Различни опаковки са. Бардал имат доста разновидности на добавките, oil buster, gas buster,engine flush, dpf flush и т.н Виж какво точно си купил и сложил. За едини вид манилупация си трябват 300мл, за друга 3мл.
                      Bar-3205/1155 - май беше цяло шише (1/2 л.) на 60 л. или на 20 л., така пишеше на опаковката, след като изгори резервоара, едно зареждане без нищо и после пак едно шише Bar-1072 от половин литър, на колкото пишеше на опаковката. И на двете опаковки пишеше нещо в стил "люснете цялото шише в резервоара преди да налеете гориво". Затова се чудя какви милилитри се спрягат тука.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Както ти казах, това което си ползвал е ТОВА , на което пише за еднократно почистване на силно замърсени горивни системи, отстранява без демонтаж прескачания при ускоряването и нестабилни ниски обороти.
                        Ключовата дума е ? Да, еднократно. Споменатият БДЦ е за многократна употреба. Нормално е да са други съотношенията и съставките, и да са в милилитри.

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          Както ти казах, това което си ползвал е ТОВА , на което пише за еднократно почистване на силно замърсени горивни системи, отстранява без демонтаж прескачания при ускоряването и нестабилни ниски обороти.
                          Ключовата дума е ? Да, еднократно. Споменатият БДЦ е за многократна употреба. Нормално е да са други съотношенията и съставките, и да са в милилитри.
                          Аха, значи следващия път ще купя И от "БДЦ"
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Не те агитирам за нищо Аз пробвах с БДЦ-то,и съм много доволен от тази добавка. Шкодилака върви повече,разхода е надолу, и тези 170 к.с под капака ми харесват как доускоряват. Няма скорост надолу когато ти трябва power.
                            Нафтата зареждам само от една бензиностанция,и почти винаги от една колонка та мога да намеря разликата.

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от djymbo Преглед на мнение
                              Добре де,ако сложа повече тройно повече добавка от предписаното какво ще се получи? - ще ти свърши по бързо добавката
                              Икономията x3
                              Последно редактирано от veskov; 30-11-17, 17:34.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Бардала(BDC Bar-1200) е добра добавка и я ползвах три години. Работи и по отношение запазване чистотата на горивната система. На 40 000 км сменях горивен филтър и филтриращият елемент винаги изглеждаше като нов и без разни лигочи. Обаче, никога не можа да изпълни 10%-това икономия на дизелово гориво, както го описват по сайтовете за продажби. А и не съм сигурен как се "хваща" тази разлика в разход. Тъй, да обобщя - хубав продукт е. Обикновено го купувах от ПроСпийд, че са официален вносител.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X