Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
    Спарки.Това е друга тема.
    Нафтата нали се желира в резервоара и не може въобще да стигне до двигатела.А газта си стига и се запалва.А и по принцип на газ трябв да запалиш на бензин,и да позагрее колата,и тогава да правключиш.Та няма нищо общо с нафтата.
    С газта (пропан-бутан) проблемът е много близък до нафтовия. На студено, налягането в бутилката спада. На -20 е по-ниско от атмосферното налягане и газта просто не напуска бутилката. Докато не сгрееш купето чак до бутилката. А ако бутилката е външна (характерно за Нива и товарни автомобили) или на мястото на резервната гума, може да има дни в които просто не вървиш на газ и точка. Хубавото в такива случаи е, че обикновено имаш и бензин.

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение
      Тц, не позна! За всичко изброено съм прав
      Вземи една декоративна свещ и я потопи в бензин. Или бас за 1 кг банани и правим опита пред свидетели.

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        ...иначе Стефан е прав . Ауспуха през тунел на резервоара - има го ( за негово съжаление обаче ) на западни ТИР-ове . В условията на лютата руска зима обаче той пропуска да ни светне , че ако "Водитель" на КрАз е на 5 водки и е изгасил двигателя докато спи , като се събуди ( не че е спал на топло в кабината ) , може да го запали чак на пролет
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          С газта (пропан-бутан) проблемът е много близък до нафтовия. На студено, налягането в бутилката спада. На -20 е по-ниско от атмосферното налягане и газта просто не напуска бутилката. Докато не сгрееш купето чак до бутилката. А ако бутилката е външна (характерно за Нива и товарни автомобили) или на мястото на резервната гума, може да има дни в които просто не вървиш на газ и точка. Хубавото в такива случаи е, че обикновено имаш и бензин.
          Те това ама никак не е така.Демонстрирам само да застуди.На колкото искаш минус.Външна бутилка.На 2 кила банан бас
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Те това ама никак не е така.Демонстрирам само да застуди.На колкото искаш минус.Външна бутилка.На 2 кила банан бас
            На 1 кило банани, това е нормата.

            Чистият пропан няма грижи до -40, чистият бутан - до 0 градуса. Какво са замешали в Нефтохима, само те си знаят. По БДС газта е до -16, лично на мен ми се е случвало само веднъж проблем с газ, стояла от лятото (тогава я продават с повече бутан).

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              На 1 кило банани, това е нормата.

              Чистият пропан няма грижи до -40, чистият бутан - до 0 градуса. Какво са замешали в Нефтохима, само те си знаят. По БДС газта е до -16, лично на мен ми се е случвало само веднъж проблем с газ, стояла от лятото (тогава я продават с повече бутан).
              Хубаво 1 кило.приемам.В момента карам:дизел Фиат,бенз/газ инжекцион Форд,бенз/газ плочка Самурая.За газинжекциона ясно.Самурая го палвам на бензин и до 2-3 сек.минавам на газ.Това е.Дизела му сипвах една добавка,не и помня името но беше 1 л за 400 л.нафта.Ама свърши и само газ течна сипвам 1 л на 50 л нафта и си карам.Безгрижно.Проблем съм имал един път но не с парафина.Водица от шел Драгичево
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                као добавя и моя печален опит от Драгичево, мога да обобщя:

                от Шел Драгичево, си купувайте само вестници, минерална вода и кроасани..... нафта в никакъв случай!!!!
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  O, ето вече 3-ма човека.

                  SHELL (ШЕЛ) - Драгичево - в черния списък!!!
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    као добавя и моя печален опит от Драгичево, мога да обобщя:

                    от Шел Драгичево, си купувайте само вестници, минерална вода и кроасани..... нафта в никакъв случай!!!!
                    Ане.Не съм съгласен.Там и кроасаните не стават
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                      Ане.Не съм съгласен.Там и кроасаните не стават
                      Стават. Купувал съм. Или съм извадил късмет, де...

                      За който Драгичво му е удобно. Ако идвате откъм София, свивате на кръстовището в дясно - за към центъра. Като стигнете центъра (Т образно кръстовище) свивате вляво. Последната пряка, на която свършва асфалта и почват павета - надясно - за към ЖП гарата. На около 100-ина метра преди гарата от ляво, има бивша петролна база. Сега - бензиностанция. От там проблем не съм имал засега. Обикновено е и стотинка - пет по-евтино. Зареждам там от години, предимно бензин (последните години не съм зареждал нафта, щото нямах дизел), а от 2 месеца и нафта. Има и автомивка, до 17ч. Бензиностанцията - до 20:00ч. На автомивката не отказват да мият и мърляви джипки.

                      На самарата, която имах, си личеше много осезаемо че бензина им е по-хубав от тоя на OMV например. Може би е кръстен един път по-малко, знам ли?
                      Последно редактирано от sparkybg; 07-12-08, 00:51.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Абе стават кроасаните ама са по 99 ст. бройката... срещу 50 и нещо в Метро... сигурно ги карат по една две бройки с колата на управителя.

                        А по темата... Имам няколко приятеля от Македония. При тях не се казва "лоша нафта' а се казва " Бугарска нафта"...

                        Иначе и аз съм с карта на Шел. Не съм имал проблеми със служебните коли никога.. Единственното което ми прави впечатление е брутално различното поведение на автомобила ми при всяко конкретно зареждане.

                        Обикновенно зареждам на една и съща бензиностания, на път за офиса. Малко след това колата ми олеква, или напротив, се държи всякаш по пътя съм метнал 300-400 кг. в багажника.

                        Няма оправия. За щастие с бензиновата ми джипка, няма разлика. Винаги поведението и си е е едно и също...

                        И там покрай фризера и виното да не забравите за експеримента ей

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          На самарата, която имах, си личеше много осезаемо че бензина им е по-хубав от тоя на OMV например. Може би е кръстен един път по-малко, знам ли?
                          Нали от петролната база караха към бругите бензиностанции.там да се докръщава бензинът.Сега не знам как е(защото бях н агази не съм зареждал с години)
                          Където Бирата, Там и Аз...

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            као добавя и моя печален опит от Драгичево, мога да обобщя:

                            от Шел Драгичево, си купувайте само вестници, минерална вода и кроасани..... нафта в никакъв случай!!!!
                            Ъъъ.Сега се сетих.Там защо спряха да продават Газ?Да не би да е по трудна за кръщзване
                            Където Бирата, Там и Аз...

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                              ...И там покрай фризера и виното да не забравите за експеримента ей

                              Експеримента се движи с няколко часа закъснение.
                              Т.е. тепърва ще зареждам пробите.
                              Вчера се наложи да помогна на един приятел в играта "Хамали-студенти" и свършихме към 19.00.
                              Термометрите са вече при мен /благодаря, Стефане/ и действам.
                              Първо мерене се очертава към 12-13 часа.
                              Ще има и снимки

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Румба, за да е по-пълен експеримента, освен с различни добавки, редно е да вземете проби-гориво, от бензиностанции на няколко големи вериги. Пробите трябва да са чисти, т.е. да не се изтиочват от резервоара, а да се вземат в чисти съдове, направо от колонките.
                                Трудна е изследователската работа...

                                П.П. Като се замислих за изследователската работа, та ми хрумна една идея... В цивилизования свят, научните изследвания се финансират, било от държавата, било от заинтерисовани фирми. Ние държава си нямаме, но заинтерисовани фирми, бол... Предлагам, веригата бензиностанции, чието гориво се окаже, че става негодно при най-ниска температура, да финансира експеримента, както и с колкото сметне за добре, пък било то и с някой стек бира...
                                Последно редактирано от giorgio; 07-12-08, 09:18.
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X