Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Чакайте сега. Тия - 28 за какво са ни. Може, ама най накрая. Предлагам да се почне от -13/15. Както каза колегата, през филтър за кафеварка. После от -18/20. По ниски температури в последствие. После добавките. Добре е пробите да стоят 12 ч. Колкото нощува автомобила.

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение

      Тази трябва да е някакво менте - прилича на леко корабно гориво - я виж каква пяна дава!

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Сега се сетих за един чисто химически подход - отработено моторно масло. Или прясно, ако някой има желание. Да се примеси в нафтата в значително количество - примерно 10-15%.

        Самото масло не замръзва при наблюдаваните температури (особено пък синтетичните). Помпата само ще му се зарадва. Единствена беда биха били разни филтри по изпускателната уредба, които ще пострадат от неорганичните съставки. Ако ги има.

        Имам, между другото, 20-ина литра отработена синтетика. Карана е с метан и на цвят е почти като някои марки нафта. Иска ли я някой?

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Може да опитаме и с масло, но какво ще разтваря парафина и ще гони водата?
          Те и сега на -28 пробите не са замръзнали. Ще видим до довечера.
          Не е за вярване, но още нямаме желе.

          Туги-и, това гориво е чешко и много върви с другото на масата

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Аз си мисля, че ако да кажем температурата е -20, то ако има вятър, както и при движение на автомобила, температурата пада драстично. Случи ми се една година да ми замръзват пръскачките на чистачките, ако и да бя сипал яко зимна течност. Замръзваха само в движение, след 5-10 мин работа на място се оправяха. За това не е зле да се пробва и на -28. Обаче май пропускаме нещо важно. Ако сипем 10-20 литра нафта, остава много празно място и 100% => конденз. Тогава имаме вода в нафтата, която няма как да не замръзне и при -5. Какво правим тогава? Аз като гледам как се развива цялата история с пробите, един от основните проблеми се очертава именно този. Сипваш си малко хубава нафта, през ноще получаваш бая водица бонус и хоп готово, не пали . Наистина, няма да е зле да направите един лек опит, смесете 3/4 нафта с 1/4 вода или дори 50/50 за да видим какъв е ефекта. Освен това си мисля, че трябва пробите с добавките да се направят, както с топла нафта, така и със студена...

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              "разтварянето" на парафина е относително понятие. При достатъчно висока температура, той очевидно е разтворим в другите съставки на нафтата. После, в един по-химически смисъл, пропанът също е парафин.

              С маслото, мисля си, просто ще преместим целия проблем малко по-ниско по температурната скала. Както и с бензина, както и с всяка друга добавка.

              За разлика от бензина, маслото няма да направи нафтата опасна при високи температури, няма и да намали мазилните и свойства. За другите добавки, използвани в количества под 2-5%, съм все едно силно скептичен.

              ----
              Защо не навиете фризера до най-ниската температура, която може, да видим дали изобщо имаме нафта, способна да става на пача? Бирата може и без повод да се пие.

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                Аз си мисля, че ако да кажем температурата е -20, то ако има вятър, както и при движение на автомобила, температурата пада драстично. Случи ми се една година да ми замръзват пръскачките на чистачките, ако и да бя сипал яко зимна течност. Замръзваха само в движение, след 5-10 мин работа на място се оправяха. За това не е зле да се пробва и на -28.
                Както и да я караш, и колкото и да духа, няма как да се охлади до температура под тая на въздуха. Което е все едно сътрин я палиш след седене примерно десетина часа.

                Пръсклаките са ти замръзнали или от течност-менте, или по простата причина че спирта в пръскалките (основна част от съставките на зимната течност) е поизфирясал. По същата причина замръзва когато караш и пръскаш да миеш стъклата, а колата не е загряла. Изфирясва спирта, и при изфирясването си охлажда още-повече предното стъкло.

                Физика....
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Аз си мисля, че ако да кажем температурата е -20, то ако има вятър, както и при движение на автомобила, температурата пада драстично. Случи ми се една година да ми замръзват пръскачките на чистачките, ако и да бя сипал яко зимна течност. Замръзваха само в движение, след 5-10 мин работа на място се оправяха. За това не е зле да се пробва и на -28. Обаче май пропускаме нещо важно. Ако сипем 10-20 литра нафта, остава много празно място и 100% => конденз. Тогава имаме вода в нафтата, която няма как да не замръзне и при -5. Какво правим тогава? Аз като гледам как се развива цялата история с пробите, един от основните проблеми се очертава именно този. Сипваш си малко хубава нафта, през ноще получаваш бая водица бонус и хоп готово, не пали . Наистина, няма да е зле да направите един лек опит, смесете 3/4 нафта с 1/4 вода или дори 50/50 за да видим какъв е ефекта. Освен това си мисля, че трябва пробите с добавките да се направят, както с топла нафта, така и със студена...
                  С вятър или без вяттър -20 си е -20. Единствено "усещането" за студ е различно. Ама мотора няма усет. А това за смесването как да стане?

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Добре де, вятър няма да имаме в задачата.
                    Водата обаче се появява от конденз, или не?
                    Как да стане, ми каква да е нафта от 9-те незамръзнали, след експеримента може да и се добавя малко вода, да се види при какво съотношение се пецаква...

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      А как е решен въпроса с конденза в големите баки на складовите бази и в цистерните?
                      По тая логика след известно стоене на горивото в една 100 тонна след 10 зимни дни вътре ще има поне 1 тон вода.
                      А за НЗ-то не ми се мисли.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Пръскалките МОГАТ да се охладят до по-ниска от околната температура. Причината е изпаряването на спирта, пък и на водата. Вятърът помага и в този смисъл пръскалките наистина имат "усет" за по-студено при вятър. Резервоарът, разбира се, няма такава "психология".

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Добре де, вятър няма да имаме в задачата.
                          Водата обаче се появява от конденз, или не?
                          Как да стане, ми каква да е нафта от 9-те незамръзнали, след експеримента може да и се добавя малко вода, да се види при какво съотношение се пецаква...
                          Не става така. Трябва и миксер.

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Ми знам ли и аз. Но все пак съм попадал на такава информация. Освен ота много голяма част са с подземни цистерни. Вероятно е надземните да го правят този проблем и от там да идват проблемиет с конкретни бензиностанции. Освен това, имам някаква разлика в температурите, на машина, която се използва и на статична цистерна. Знам ли, не съм сигурен, но има обсъждане по темата из форума. Аз реално не твърдя, че има конденз, а само предполагам, защото съм чел тук, че е вероятно. Незнам.

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Не става така. Трябва и миксер.
                              Е миксер, по-ското шейкър, демек директно в шишето се разклаща да се смесят . В колата се сместав с друсане съставките, като си караш, не трябва миксер

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                                Ми знам ли и аз. Но все пак съм попадал на такава информация. Освен ота много голяма част са с подземни цистерни. Вероятно е надземните да го правят този проблем и от там да идват проблемиет с конкретни бензиностанции. Освен това, имам някаква разлика в температурите, на машина, която се използва и на статична цистерна. Знам ли, не съм сигурен, но има обсъждане по темата из форума. Аз реално не твърдя, че има конденз, а само предполагам, защото съм чел тук, че е вероятно. Незнам.
                                То е хубаво да се чете тука, но е добре и да се препрочитат учебниците по физика, химия и други.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X