Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Грам идея си нямам.Никъде не съм я срещал и за това ползвам, другата на Кастрол.Някой от другите колеги обаче ако е срещал ще е хубаво да сподели, наистина.

    Иначе, мерси на другите за инфото за стареенето-ще я видим таз' ра'ота в една туба.
    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

    Коментар


    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      За стареенето на бензина спор няма.Става на смола,и разяжда гумените маркучи и уплътнения в помпата.Веднъж на един пасат-2 в рамките на 3 часа сменихме 5 бензинови помпи,докато се увери собственика,че е от бензина.Като взехме да точим банзина маркуча се разложи,а една от потърпевшите помпи като я отворих,всичко в нея беше се раздуло-два о-пръстена,и беше затегнала.Според мен това се дължи на това,че бензина циркулира през инжекцията,докато колата си върви на газ,и там се понагрява(инжекцията се топли при работа на двг-то) оттам се връща в резервоара,и изпарява част от него.И така се изпаява част от бензина,и остават само смолите,и затъкват инжектори,прецакват помпи,и т.н. Аз не слагам повече от 5 литра в резервоара,и постоянно го израазходвам и допълвам,така не се стига до стареене и засмоляване на бензина.Изветрял бензин сложих и на жука,че той по некапризен,и пееше,но платната на помпата се разложиха....и там не става да се гори,смесване с нов бензин не помага.Става само за миене става и за горене.

      Коментар


      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Здравейте колеги, нека малко да раздвижим една много хубава тема... предстои ми първа зима с дизелова кола и ми е интересно дали някой ентусиаст ще направи отново качествена характеристика на дизела, който се продава на дизелколонките по различните вериги? Поздрави! -Николай

        Коментар


        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Страшна занимавка е, освен това трябва да се прежали един фризер да се оцапа с нафта, т.е. да не се ползва за храна докато трае експериментът и после да се мие епохално. Та не вярвам да са предишните ентусиасти.

          Но няма лошо да се захване някой друг.

          Коментар


          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от hijacker Преглед на мнение
            Здравейте колеги, нека малко да раздвижим една много хубава тема... предстои ми първа зима с дизелова кола и ми е интересно дали някой ентусиаст ще направи отново качествена характеристика на дизела, който се продава на дизелколонките по различните вериги? Поздрави! -Николай
            Сипвай спокойно, стига да е от големите чужди вериги.

            Коментар


            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Не знам сега как е, но преди 2-3 зими, Тойота РАВ4 със заредена от Ш@@ нафта привечер, на сутринта не запали и се оказа, че нафтата е замръзнала. Та така и при "големите чужди вериги".
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Не знам сега как е, но преди 2-3 зими, Тойота РАВ4 със заредена от Ш@@ нафта привечер, на сутринта не запали и се оказа, че нафтата е замръзнала. Та така и при "големите чужди вериги".
                По евростандартите "зимната" нафта е до -15*. Ако температурата е била по-ниска и в нафтата не е била сложена допълнително добавка от типа на Кастрол ТДА е напълно възможно да е имало проблеми. С Алпин дизел на ОМВ обаче не съм имал проблеми.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Трета зима ще въртим едно Добло 1.3 във фирмата..
                  Зареждане само ОМВ - стандартна нафта. Проблеми не е имало и при -12-15С (до толкова стигнаха температурите миналите зими тук).
                  Давам го за пример като по-капризно.
                  Иначе дъртите ни мерцедеси с редовите помпи - палят по-трудно, но мелят всичко
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    По евростандартите "зимната" нафта е до -15*.
                    Стана дълга темата и се изгубиха някои неща от началото. Няма "евростандарт" за нафтата, или поне не и за свойствата и при ниска температура. Всяка от държавите-членки прилага стандарт, какъвто намери за добре, в които реши свои региони. Така че тия -15 градуса са по БДС.

                    Коментар


                    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ... Няма "евростандарт" за нафтата, или поне не и за свойствата и при ниска температура. ...
                      EN590 describes the physical properties that all automotive diesel fuel must meet if it is to be sold in the European Union, Croatia, Iceland, Norway and Switzerland.
                      ...

                      The standard EN 590 puts diesel fuel into two groups destined for specific climatic environments. For the "temperate" climatic zones the standard defines six classes from A to F. For the "arctic" climatic zones the standard defines five classes from 0 to 4

                      [ATTACH=CONFIG]657476[/ATTACH]
                      вече не си спомням точно кога, но мисля, че в един момент тук се коментираше, че у нас зимния дизел го карат по клас "Е"
                      Прикачени файлове
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        По евростандартите "зимната" нафта е до -15*. Ако температурата е била по-ниска и в нафтата не е била сложена допълнително добавка от типа на Кастрол ТДА е напълно възможно да е имало проблеми. С Алпин дизел на ОМВ обаче не съм имал проблеми.

                        Точно пустия Алпин преди години задръсти на Партнера (2.0 HDi) филтъра с парафин така, че колата стоя 4 дена в гаража на фабриката за ски в Чепеларе с парното пуснато докрай, за да се втечни и запали. Чак СФА пращаха от Пловдив човек, който за да смени стария филтър, трябваше да изгребе с чаена лъжичка восъка от кутията на филтъра... Толкоз за горивото на OMV.


                        P.S. И това при "алпийските" -15 градуса...
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Тъй де. Всяка страна си избира по кой от "стандартите" да работи. Т.е. няма стандарт за всички.

                          Иначе то е ясно, че и в Лапландия зимно време карат дизели.

                          Коментар


                          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Личен опит.От ноември до май карахме Швеция и Норвегия.Купувам си от Петрол добавката,която трябва да сипват в дизеловото гориво в съотношение 1л:4000л.Използвам я в съотношение 1л:2000л.На -25 стоях 72 часа над 60-тия паралел.Никакъв проблем,само на 4 часа 30 мин. работа на двигателя.Всички останали(българи и поляци) замръзнаха.Шведите-интересно нямаха никави.Не знам кава е добавката-купувам я на черно.Система на камиона е помпа-дюза.Колеги казват,че постигат само със спирачна течност,но само съм слушал.В 1984г. от ДСО:"Петрол" пристигна писмо с предупреждение,че зимното гориво замръзва 100% в студен филтър при -10гр.С 8% керосин температурата пада до -20%,а със 16% до -30%.Само,че имаше режим на тока и газта за осветление беше наблюдавана стока.Един приятел каза,че армията не може са продава керосин.Камион-5 варела и на старта директно от заправчика на изтребителите.Цяла зима никакъв проблем.Но вече няма нито изтребители,нито заправчик. Основният извод е,че каквото и да се правитрябва да се прави ПРЕДИ.

                            Коментар


                            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Работих няколко години в Ш?? ,там прочутата "зимна и лятна" се правеше от шофьора и приемащия бензинджия ,преди самото стоваряне от една туба с канчето и бут в гърловината за дадената цистерна! После време сложиха една дозаторка, която на определени (незнам от кого и как) литри изсъскваше и вкарваше субстанцията в един смесител,наблюдавахме го през едно прозорче!Когато бяхме до камиона де,колко пъти си е случвало да идем и тя не мръднала и грам! Така е, и с бензиновите екстри разни пауъри ,форсове и т.н.
                              Виж при военните друга работа е,от едно ВВС подделение (няма да го назовавам,клетва сме давали) взимахме редовно проби от една добавка за самолетно гориво.На варелите имаше толкова черепи и кокали и всичките АДР знаци,страх да те хване.От фатмака разбрах,че като добавка за дизел цена нямало,но без да прекаляваш,как са си го дозирали по -тубите не знам!? Интересното е че в шишето пускаш мравка ли, муха ли и тя изчезва! Пробите се взимаха с противогаз,дрехи ,ръкавици абе отрова та се неще! От любопитсво сипах на служебната Самара ,из баира на Витиня се оглеждах на ляво и дясно, дали не се показват крилата и да прибира колесниците,няма такава сила ПРОБВАНО
                              Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                              Коментар


                              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Ламбена газ или бензин,около 10% помага. Коментирано е доста. Но важното в случая е да се сипе преди стдудовете.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X