Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Toва "Ц" го казваш като собственик, служител или контролен орган на бензиностация/ии!?
    Просто съм достатъчно в нещата.

    Коментар


    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Най доброто и изпитано поне за сега при мен е 500 мл разредител за бои "АМВ" на 20 литра нафта (ФРОНТЕРА 2.5 ТДС) -18 и пали като при +20.
      Разрежда се идеално.

      Коментар


      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        При всички писания за добавки към горивото защо ли газта за осветление от 2,70лв есента сега е 4,90лв.Наблюдение от един магазин.

        Коментар


        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Миналия четвъртък сдавахме един Москвич за скрап . От фирмата която го взе имахме уговорка за час но аз съм малко недоверчив и един час по рано им звъннах и операторката ми каза че сутринта нито един техен камион не е запалил всичките са със замръзнала нафта и че в момента ги размразяват и се опитват да ги запалят . Когато дойде човека с репатрака се заговорихме и той каза че за над 20 години като шофьор такива ядове с горивото никога не е имал . И това при положение че те са една от най голямите фирми търгуваща със скрап горивото им идва директно от Лукойл с тяхна цистерна и се сипва на ведомствена колонка където никой с нищо не го кръщава .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            горивото им идва директно от Лукойл с тяхна цистерна и се сипва на ведомствена колонка
            То това е и проблемът. Ведомствената колонка няма много оборот, зарежда се примерно 5 пъти годишно, а Лук произвеждат нафта според седмичната прогноза.

            Коментар


            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              То това е и проблемът. Ведомствената колонка няма много оборот, зарежда се примерно 5 пъти годишно, а Лук произвеждат нафта според седмичната прогноза.
              Не угадал. Лук им дава промишлен антизамразин да си го журкат сами
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Не угадал. Лук им дава промишлен антизамразин да си го журкат сами
                Угадал, угадал. Каквато и да е добавка, не прави пролет. Основната работа се свършва от базовия състав на нафтата.

                Коментар


                • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  То това е и проблемът. Ведомствената колонка няма много оборот, зарежда се примерно 5 пъти годишно, а Лук произвеждат нафта според седмичната прогноза.
                  Харчат средно 10 000 литра на седмица . 20 - 30 различни камиона и други машини така че едва ли е до оборот .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Някаква корабна нафта при -22 С:

                    С добавяне на 25-30% бензин, резултатът е същия. След няколко секунди на стайна температура, желето се втечнява, но остава гъста и мътна течност до около нулата.

                    Коментар


                    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      В упътването за използуване на добавка против замръзване от уважаваща себе си фирма пише ,,концетрация на добавката-понижаване темп.на замръзване с ...еди колко си градуса( в някакви градуси).
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Интересна новина:
                        в държавния резерв вече ще има само зимни горива

                        http://www.segabg.com/article.php?id=618170

                        Статията е правителствоплювна, разбира се - и сигурно с право, но точно тази идея всъщност е смислена.

                        Коментар


                        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Логично е . Лятото можеш без проблеми да караш със зимно гориво обратното не става . Така няма всеки сезон държавата да губи едни пари при подмяната на горивата .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Както зимата не може да се кара с лятно гориво, така и лятото не може да се кара със зимно гориво. Може би е по-малкото зло, но не е най-благоприятно както за двигателя, така и от гледна точка на екологията. В Русия например има 3-типа дизелово гориво (лятно, зимно и арктическо). Разликата е в цетановото число. И ако някой подкара дизелов автомобил при температура над 20 градуса с арктическо гориво, ще го черпя. Не че не може да се подкара, но трябва доста голяма корекция в ъгъла на впръскране и то даже след ГМТ. От тука идва и не ефективното изгаряне. Със зимного гориво карано през лятото проблема е подобен, но без корекция може да се кара, макар и не ефективно.
                            Аз съм на мнение че е добре в резерва да си има както лятно, така и зимно гориво. По този начин ще се осигури ефективността на използването им.
                            Друг е въпроса че тези горива стоят на склад, няма да споменавам къде. Така през този период на съхранение държавата ни плаща луди пари, а в същото време въпросната компания може да си играе е тях и в даден момент да се окаже че ги няма.

                            Коментар


                            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              В Русия например има 3-типа дизелово гориво (лятно, зимно и арктическо). Разликата е в цетановото число.
                              Тук зимната и лятната нафта са с едно цетаново число.

                              Коментар


                              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Единствено с зимна нафта на ОМВ и ШЕЛ нямам проблеми и пак си добавям спирт 90градуса!Иначе под -15 обикновения дизел /пък и бензина/ си иска добавки !
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X