Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
    ...Днес при смяната на масления филтър беше източена бая вода.
    Ако водата е стигнала дотам, положението е много сериозно!!!

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Ако водата е стигнала дотам, положението е много сериозно!!!
      Абе аз какви глупости говоря,още не съм пил даже. Горивния,не масления... УжасТ,извинете ме...
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Малко въпросче:
        Газта на колко замръзва, Метан-а на колко замръзва и бензина на колко замръзва ?

        Гледам че тука на сериозно ги разисквате, не мога да прочета цялата тема но живо ме вълнува.

        Благодаря предварително

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Това, че не си чел цялата тема е голяма черна точка. Няма оправдание поне да не потърсиш с търсачката. Тъй като въпросът не е обсъден, отговарям:

          Зависи какво имаш предвид под "замръзва". Метанът например на -162 ще стане течен, а на -182 - твърд. Ако питаш кога престава да е полезно горивото в автомобила, за метана няма такава ситуация - при -90 няма да има автомобил.

          За пропан-бутана - при -20 някъде налягането в бутилката става по-ниско от атмосферното и той престава да излиза навън. При лятната газ обаче тази температура е -3 примерно.

          Бензинът е сложна смес и няма определена температура на замръзване, но примерно на -60 .. -70 ще започне да се желира подобно на нафтата. Бензините също биват летен и зимен, но те се различават повече по пламна температура.

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Пичове, аз ли нещо пропускам или все още няма описани резултати от експериментите? Не карам дизел, нафтата я ползувам за миене и понякога да си запаля по-лесно камината, но все пак ми е интересно какво показват експериментите.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              За пропан-бутана - при -20 някъде налягането в бутилката става по-ниско от атмосферното и той престава да излиза навън. При лятната газ обаче тази температура е -3 примерно..
              Спам: А аз се чудих защо не запали на газ Корсичката
              Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
              Opel Corsa 1.7д 98г

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                абе да питам- там където казахте, че има RS antigel (лукойл) има само Bomar antigel- изглеждат еднакво- същата добавка ли е?

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Малко по темата, понеже работя на обект с машини и сега по време на големите студове имаше проблеми с абсолютно всички дизели. Даже такива, които вземат нафтата директно от тръбата на Лукпарфин. Тъй че проблемът май е от главата на рибата, добавки не съм ползувал, но съм си зареждал Алпин дизел и не съм имал сутрешни ядове,
                  Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Ако съм Ви разбрал правилно най безпроблемно, при дивия сибирски студ трябва да е карането на бензин - така ли ?

                    По темата:

                    Преди време гледах на TOP - GEAR Експедицията до северния полюс, там караха една много красива Тойота Ксилукс която определено беше на дизел, с какво са я "захранвали" че на този студ не загасна дори. Ясно ми е че е много нагласено цялото Шоу но се - на какво караха там ?

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Ами не, не си разбрал правилно. Бензинът и машините, които го употребяват, си имат своите проблеми, които не са предмет на тази тема.

                      Тук бензинът е обсъждан като добавка за нафтата против замръзване.

                      Не съм гледал топгиър, но в арктическите райони на Русия, САЩ и Канада масово се използва дизелово гориво. Вероятно са ползвали от същото.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от titanium Преглед на мнение
                        абе да питам- там където казахте, че има RS antigel (лукойл) има само Bomar antigel- изглеждат еднакво- същата добавка ли е?
                        Едно и също е колега.
                        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Наистина си мисля, че е крайно време да има някакви резултати от изследванията. Стига да има такива. Иначе само си пишем.
                          А добре тръгна.
                          Хайде малко масло да налея: аз съм за Шел без добавки.

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Привет,хайде и аз да налея масло в огъня.Дали е възможно да сравним теглото при стайна температура (15-20 гр.) на нашенската и чуждоземската нафта. Повода за поста е тази препоръка за моето возило.Наясно съм че плътноста на нафтата зависи от тем. на дистилация ,и че зимната нафта би трябвало да е с по малко относително тегло ,защото тепературата на дистилация и по-ниска. Не че вариянта летен дизел с антиген не върши работа, но в двата вариянта на зимно гориво плътноста е различна,от там и вискозитета , а от там налягяне е начин на впръскване от дюзите. поздрави
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              http://translate.google.bg/?hl=bg&tab=wT#auto|bg|fahrzeuge%20mit%20dieselmotor%20%0D%0AFalls%20der%20motor%20nach%20den%20vorschriften%20des%20herstellers%20eingestellt%20einges tellt%20ist%2C%20kann%20Dieselkraftstoff%20mit%20einer%20Dichte%20von%20mehr%20als%200%2C84%28Cetanzahl%20H%C3%B6her%20als%2045%29%20verwendet%20werde n.

                              А това е превода, според Гугъл

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                0,820-0,845 върши ли ти работа?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X