Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смазочен материал за консервация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смазочен материал за консервация

    Освен литиева грес, за която съм чел, че може да се използва за такава цел, какво още може да влезе в работа. Конкретният повод е разни зъбни колела и лагери, но въпросът е принципен.
    Става ли например калциевата грес?
    БИО пчелен мед и пчелни продукти
    0888 66 59 73

  • #2
    До: Смазочен материал за консервация

    1000% офф
    съжалявам, ама не се сдържам



    Колега, аватара ти е страхотен!!!
    ако е и автентичен, просто ...



    чудесно дете, браво!!!!

    Коментар


    • #3
      До: Смазочен материал за консервация

      Моля, по темата, колеги!

      Иначе за аватара: 100% автентичен. Пазя си и оригинала на хартия. Благодаря за комплимента. Ще предам на синчето.
      БИО пчелен мед и пчелни продукти
      0888 66 59 73

      Коментар


      • #4
        До: Смазочен материал за консервация

        Сега са пуснали на пазара нова смазка за вериги-спрей на Valvoline,бяла течна смазка .Пръскаш след като изсъхне става сякаш си топил детайла във восък. За веригата не знам дали е най-доброто,но за консервация на метални части е супер ,струва 10-12 лв. Вносители на Valaoline са Тех-ко. Аз си консервирах всички ценни чаркове с нея.
        Стефан Дянков

        Коментар


        • #5
          До: Смазочен материал за консервация

          Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
          Сега са пуснали на пазара нова смазка за вериги-спрей на Valvoline,бяла течна смазка .
          Добра идея. Това сигур е някакъв вид грес. За вериги имам някаква "суха" смазка на вюрт.
          Питах за калциева грес, щот такава имам. Ама ако не е подходяща, ще купувам каквото трябва.
          БИО пчелен мед и пчелни продукти
          0888 66 59 73

          Коментар


          • #6
            До: Смазочен материал за консервация

            Вземи тази ще останеш доволен,след като изсъхне се втвърдява и дори при пипане не пада. Аз от много време търся нещо подходящо и сега вече го намерих. Това ,че се пръска позволява да проникне и на места където не може да се маже с ръка.
            Стефан Дянков

            Коментар


            • #7
              До: Смазочен материал за консервация

              С каквато и смазка да ги намажеш,важното е да се спре достъпа на влага и кислород до метала.Т.е. да няма пропуснато място ненамазано.
              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
              -----------------------------------------------
              Питието определя съзнанието....
              -----------------------------------------------
              0887770735

              Коментар


              • #8
                До: Смазочен материал за консервация

                VALVOLINE TEKTIL, или аналози. Има например в MrBricolage. Това, дето пълнят вътрешни колонки и тем подобни още в завода. Обсъждано е многократно във форума. На основата на течен парафин.

                Разнася се и образува гняс която не пуска нищо.

                После се отмива с нафта, например. Или ацетон.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  За да не отварям нова тема:
                  Има ли желаещ да си разделим 16 кг ПВК грес (Пушечная смазка высшего качества) оттук: https://pharmco-shop.com/PUSHECHNA-k...50S-p-195.html
                  контакт на: 0888 66 43 65 Иван

                  Просто няма малки разфасовки. За консервация за мен е по-добра от ГОИ-54П, заради по-ниската изпаряемост при по-високи температури, тоест по-голяма дълготрайност.

                  Коментар


                  • #10
                    Дали мирише като другите?!?
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      Нямам представа за миризмата. Просто попрочетох доста руски страници и това ми остана като най-свесния вариант за консервация.
                      Разочарован съм от течния парафин. Купен е от специализиран химически магазин. Бързо се изпарява (съхне). Слоя, който остава явно е много тънък (или се напуква) и прониква кислород....и процесът на корозиране си продължава. Заминаха ми прецизни измервателни инструменти - вече не са прецизни !

                      Коментар


                      • #12
                        Щом имаш такива уреди, защо не използваш някоя качествена консервационна смазка на реномиран производител?
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          Ако имаш нещо предвид, моля за марка.
                          Използвах течен парафин по препоръки. Не се оказа удачно. От цялото ми ровене и четене засега съм се спрял на ПВК грес. Купих прецизни проверовъчни линии (мостови, косъм...) консервирани в подобна или такава гъста грес повече от 40г. - напълно запазени !

                          Коментар


                          • #14
                            Castrol, Mobil, Quaker, Cortec - това на първо замисляне. Последните само с консервационни продукти се занимават. Не знам от къде си, в София мога да те пратя в две фирми поне. А и за други градове де.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              Благодаря колега ! От София съм.
                              Порових се малко за тези марки и не открих специализирана грес за консервация (conservation grease). Има подобни, главно на литиева основа, за защита и против корозия, но нищо специализирано. Или не търся като хората.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X