Обява

Свий
Няма добавени обяви.

прозрачно минерално масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • прозрачно минерално масло

    Привет,
    Понеже знам, че в тоя форум са се събрали знаещите и можещите - питам за нещо, което не е свързано с офроуда - търся прозрачно масло или друга течност, която не е проводник.
    Знам, че в щатите има еднo, което би ми свършило идеална работа -
    http://www.steoil.com/catalog.asp?productgroup=70t , но не мога да го намеря в България, а доставката на 10 галона ще му вдигнат цената тройно.
    Знам също, че пак в щатите ползват подобно масло като разхлабително за коне, питах у нас - не са чували подобно нещо.
    Принципно бих могъл да ползвам олио, но то гранясва и мирише, пък и не е достатъчно прозрачно. Най-евтината Приста ... трябват ми между 30 и 70 литра ... пак не си струва цената, като се има предвид, че не е точно това което търся.
    Не съм проверил цената на глицерина, нито диелектричните му свойства, така че евентуално и това би било решение.

  • #2
    До: прозрачно минерално масло

    A за какво точно ще се ползва? Може би си има и стандартна течност за такива ппиложения.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: прозрачно минерално масло

      Глицеринът е горе-долу изолатор, когато е чист и докато не остане на открито. Поглъща вода и бързо престава да е изолатор.

      Ако електроизолационните свойства са важни, трансформаторното масло е твоето средство. По-евтино е май от моторните масла.

      Коментар


      • #4
        До: прозрачно минерално масло

        Първоначално публикуван от ®yMeH
        .........
        Знам също, че пак в щатите ползват подобно масло като разхлабително за коне, питах у нас - не са чували подобно нещо....
        При нас се ползва грес за разхлабително. Поне аз съм я ползвал като се подуе някое теле или крава. Има ефект.

        Коментар


        • #5
          До: прозрачно минерално масло

          Може би решението на въпроса ти е трансформаторно масло, добър изолатор и е доста "тънко" като консистенция.

          опс! Писали сме с колегата едновременно, съжалявам! Но да добавя, че цената на трансформаторното, не е много добра, около $4 за литър е.

          Коментар


          • #6
            До: прозрачно минерално масло

            Благодаря за отговорите.
            Трансформаторно масло би ми свършило работа, как не се сетих!
            Сега остана да намеря такова, че да ми харесва по цвят.
            Трябва ми за ето такова http://www.youtube.com/watch?v=PtufuXLvOok

            Къде кой продава много видове масла (включително и трансформаторно). Какъв тип фирма трябва да търся?
            Последно редактирано от ®yMeH; 14-08-08, 21:43.

            Коментар


            • #7
              До: прозрачно минерално масло

              Първоначално публикуван от ®yMeH Преглед на мнение
              Благодаря за отговорите.
              Трансформаторно масло би ми свършило работа, как не се сетих!
              Сега остана да намеря такова, че да ми харесва по цвят.
              Трябва ми за ето такова http://www.youtube.com/watch?v=PtufuXLvOok

              Къде кой продава много видове масла (включително и трансформаторно). Какъв тип фирма трябва да търся?
              Това за подобряване на охлаждането ли се прави?

              Коментар


              • #8
                До: прозрачно минерално масло

                Ето тук е описан подобен експеримент.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  До: прозрачно минерално масло

                  предлагам да пробваш с етилов алкохол. след края на експеримента можеш да полееш успеха с приятели.

                  Между другото, говоря напълно сериозно. Преди много години за охлаждане и термостабилизиране на едно цифрово устройство го бяхме сложили в тенекия с газ за горене (щото никой не ни даде спирт). Работеше перфектно.

                  Коментар


                  • #10
                    До: прозрачно минерално масло

                    Боже, каква изисканост ...! Ше ида да сваля плочките от банята със зъби!
                    )) Не бе, това е няква мания. Религия. Има хиляди сайтове за такъв тюних на кюмпютри. Не е истина с кво се занимават. Пълно изкудкудякване.
                    Но все едно, не знаят къде има светещи боички

                    Коментар


                    • #11
                      До: прозрачно минерално масло

                      A вентилаторите при такъв режим колко време ще издържат???
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: прозрачно минерално масло

                        )) На кой му пука, тоя телевизор не е за гледане, ми за показване
                        Нали днешните компютри са еднодневки. Който се интересува от това, и без това не може да трае калкулатора му да е по-стар от две седмици. Излита от купона.

                        Коментар


                        • #13
                          До: прозрачно минерално масло

                          ittso, тия обсъждат само охлаждане - аз търся естетика.
                          Иначе от темата във hardware bg ми харесаха идеите за кондензаторно масло, както и направи-си-сам аквариум от плексиглас, надявам се че ако се изреже с лазерно рязане ще може да стане на аквариум с незабележимо количество лепило. Все пак един аквариум eclipse 6 би бил по- красив, ще го мислим.

                          Tougi, идеята със спирта - няма ли да абсорбира вода?

                          Стефане, аре да не ми спамиш темата.

                          Tsvetan, вентилатора издържа. При едни типове за сега е на 2 години.

                          Аз разгледах все пак сайта на Приста, имат машинно масло за шевни машини, което е прозрачно, но пък има някакви добавки, а на мене химията ми е слаба. Трябва да намеря някой химик, или да ги питам другарите в Приста, само леко ме притеснява средното ниво на компетентност у типичния български служител. А ми е важно, защото искам да потопя и захранването - само харда и двд-то да са отвън.
                          Последно редактирано от ®yMeH; 15-08-08, 00:54.

                          Коментар


                          • #14
                            До: прозрачно минерално масло

                            Първоначално публикуван от ®yMeH Преглед на мнение
                            Tougi, идеята със спирта - няма ли да абсорбира вода?
                            Разбира се, че ще адсорбира (хм, абсорбция, адсорбция, кое беше за обемното поглъщане?), но не толкова че да окаже влияние.

                            Водата сама по себе си е идеален изолатор - цялата система може да се потопи в дестилирана вода - само трябва да си сигурен, че няма какво да ръждяса по платките и да ти развали интериора

                            Коментар


                            • #15
                              До: прозрачно минерално масло

                              аа, сакън! интериора да не се разваля!
                              Но се замислих, де. Тя водата е изолатор само докато е идеално чиста. Вземе ли някоя дънна платка с пет радиатпра да й отдава йони .. не знам. Явно ще трябва и това да проверя. Или по-скоро да видя колко "мръсна" вода мога да си позволя, колко би било реалното "замърсяване" и дали е възможно второто да доведе до кофти стойности на първото в обозримо бъдеще.

                              ... нещо много сложно ми се вижда, намирането на прозрачно масло дано да е по- лесно

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X