Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимна течност за чистачки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Зимна течност за чистачки.

    Рай-Хим Продукт са тези, от които пазарувам.
    Утре ще разбера къде са позиционирани ценово.

    Коментар


    • #92
      От: Зимна течност за чистачки.

      1,65 в туби.
      п.п.: метанола, в Марвин. И аз виждам това като добро обяснение за пригодността му за течност.
      Патоки мисля, че е най-доброто. И е екологично, на принципа, че колкото струва, толкова е вредно.
      Последно редактирано от lodkar; 19-11-12, 19:22.

      Коментар


      • #93
        От: Зимна течност за чистачки.

        Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
        1,65 в туби.
        Koe?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Зимна течност за чистачки.

          Eтанола му бичат акциз около 10-11 лв. на литър затова е толкова скъп.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #95
            От: Зимна течност за чистачки.

            Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
            Направих пробната смес от 40% спирт, 55% вода и 5% глицерин, сложих го в камерата заедно с термометър и на следващия ден беше станал на каша с кристали при температура -18 градуса. Като разгледах етикета на шишето със спирта си открих грешката-спирта е 70% + пречистена вода. Добавих в пробния разтвор още спирт така че пропорциите станаха следните - 42% спирт, 54% вода и 4% глицерин. Според линка с таблицата която Ясен посочи разтвора би трябвало да не замръзва до около -25 градуса а първия опит с реална концетнрация на спирта 28% е трябвало да замръзне на около -13/-14 градуса, което се и получи-на -18 гр. е на каша. Ще видим какъв ще е резултата след новата проба .
            Резултата е следния - при температура под -20 градуса (скалата на термометъра е до -20) течността е напълно течна без наченки на замръзване. Калкулацията обаче показва следното: 1л. спирт=8лв.(цена на чистспирт в аптеката), 1л. глицерин=25лв. (40мл.х1лв, за опаковка от 1л. ще е по-малко), водата и верото не ги броя в сметките, тотал цена за 1л.=3,20лв.(40%спирт)+1,25лв.(5%глицерин)=4,45лв./литър. Ако се намерят малко по-евтино материалите направо ще е супер, ама трябва обща поръчка за да не отиде икономията в Еконт или Спиди.
            Преди няколко дни ми свърши лятната течност и си купих тази от Практикер-4,49лв. за 3л. Интересното е, че е с етанол, не с метанол. Ако в такава се добави само 4-5% глицерин дали няма да се реши коментирания по-горе проблем със замръзването по стъклото когато спирта се изпарява. Ясен вероятно може да даде химико-компетентно мнение . Това са снимките на етикета на течността.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP7367.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5427304Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP7366.jpg
Прегледи:1
Размер:134.7 КБ
ID:5427310

            П.П. Миналата зима пробвах 1л. Мотокс - изобщо не съм доволен, здраво замръзваше при пръскане сутрин, за миризмата не помня, но няма да повторя. До тогава изобщо не съм поглеждал какво пише на етикета.
            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

            Коментар


            • #96
              От: Зимна течност за чистачки.

              Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
              Интересното е, че е с етанол, не с метанол. Ако в такава се добави само 4-5% глицерин дали няма да се реши коментирания по-горе проблем със замръзването по стъклото когато спирта се изпарява. Ясен вероятно може да даде химико-компетентно мнение . Това са снимките на етикета на течността.
              ...
              Такаа. Етанол хубаво. Вместо глицерин са сложили етиленгликол (той е отровен, ама не колкото метанола и не се изпарява като него, та да го дишаш) и изопропилов алкохол (същите съображения). Другите неща са перилни препарати и консерванти. Това е валидно и без да му се добавя глицерин.

              Коментар


              • #97
                От: Зимна течност за чистачки.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                изопропилов алкохол (същите съображения)
                Къде четеш за вредността на изопропила? Аз не намирам нищо страшно (2.5 пъти по-токсичен от етанола, но мнооооого далеч от метанола, държи те пиян по-дълго, метаболизира до ацетон), но нищо хронично и нищо карциногенно (за разлика от някои метаболитни продукти на етанола). Ползва се като съставка на хранителни добавки, в козметиката, и за дезинфекция, включително на рани, като заместител на етанола. Поне според източници от нета (wikipedia включително).
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  От: Зимна течност за чистачки.

                  Нищо от това не отричам.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Зимна течност за чистачки.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Такаа. Етанол хубаво. Вместо глицерин са сложили етиленгликол (той е отровен, ама не колкото метанола и не се изпарява като него, та да го дишаш) и изопропилов алкохол (същите съображения). Другите неща са перилни препарати и консерванти. Това е валидно и без да му се добавя глицерин.
                    Да разбирам ли че тази течност е "читава" и без добавка на глицерин няма да замръзва върху студеното стъкло сутрин при -10 градуса например?
                    Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                    Коментар


                    • От: Зимна течност за чистачки.

                      Аз днес бях по конференции, и не можах да видя цените, които ме интересуват.

                      Ама да питам нещо друго - от оскъдните ми познания химически, си спомням нещо за глицерина, че е мазничък...

                      Пък от времето, когато ми се скапа парното на първото ми соцмобилче, изпаренията на антифриза на предния джаам - етиленгликол с водица- бяха мааааазни, и трудни за чистене...

                      та тоя глицерин, или етиленгликол, да не постигнат ефекта на един приятел, дето си беше дал колата на гаджето си, което доляло масло........

                      но в казанчето за чистачките, и после попръскало малко на джама...

                      Завалията, смени всичко, започвайки с гаджето...

                      Коментар


                      • От: Зимна течност за чистачки.

                        Един приятел ми беше дал шишенце на Сонакс за "уникална" добавка за течности за чистачки. Оказа се глицерин, като се сипваше 1-2% към наличната течност. Ефекта беше мигновен, при измиване дори с мега евтинджос чистачки, джама имаше блясък и се виждаше доста по-добре. Това на 6 годишна кола.

                        едит: добавката беше всъщност глицерин основно, с някакви добавки - не беше чист.
                        Мобилна Спасителна Служба "Сдружение Офроуд" - http://www.mss-offroad.org/
                        LZ1BGE / А+ / механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)

                        Fortune favours the bold.

                        Коментар


                        • От: Зимна течност за чистачки.

                          Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
                          Да разбирам ли че тази течност е "читава" и без добавка на глицерин няма да замръзва върху студеното стъкло сутрин при -10 градуса например?
                          да

                          Коментар


                          • От: Зимна течност за чистачки.

                            Чудя се за кое да се притеснявам по напред . За мръсния въздух дето дишаме в София или за метиловите отрови дето си мием стъклата на колите !?!
                            Майтап бе хора .

                            Коментар


                            • От: Зимна течност за чистачки.

                              Благодаря, като стегне студ ще я тествам.
                              Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                              Коментар


                              • От: Зимна течност за чистачки.

                                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                                Чудя се за кое да се притеснявам по напред . За мръсния въздух дето дишаме в София или за метиловите отрови дето си мием стъклата на колите !?!
                                Майтап бе хора .
                                Мръсният въздух в София е до голяма степен мит. Със сигурност, в Мелник или в Петрохан е по-добър, но със сигурност не такъв здравен риск, какъвто са парите на метанола, които сам си пъхаш в носа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X