Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    Купувам декември 2016 г. Ивеко 35С18 от Германия. Собственика е сменил в края на 2015 г. акумулатори и масло. Автомобила няма 50 000 км. Маслото е черно /нормално за дизел/, но по щеката е на 1 см над минимума. Собственика ми е оставил 7-800 мл. масло останало при смяната. Доливам го и вече е близо до макс. Следващата смяна трябва да е на 80 000 км. Но когато автомобила достига 58 000 км. нивото на маслото е вече на минимума. От сервиза на Ивеко твърдят, че е нормално да губят масло, а смяната се извършва на интервал 45 000 км или 2 години.
    Смених масло със Суноко на 58 265 км. Вече е на 76 000 км. и масло не губи. Проверявам редовно, но е близо до мах.
    На колко км трябва да го сменя?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      На сервиза Ивекo и прати много поздрави по ...... За смяната зависи.Как се кара, колко се натоварва, но истината е някъде на половината от предписаният интервал.Няма значение км или време. Ако искаш да го имаш и да ти служи, това е. Ако го караш докато е гаранционно, и после следвашата, караш според производителя.

      От маслото Суноко, бях много доволен. Супер масло е. Лелята от която го взимах,приключи с бизнеса и не можах да си намеря(не съм и търсил толкова). Когато го намирах целият автопарк се караше с него. Никакви оплаквания. Взимах на един приятел, сложи го на Голф 3 с 1.4 бензин, каза с това масло за първи път не му пищи зумера след смяна. Слагаха го и на един Голф 3 дизел, след доста км никаква загуба,лесен старт,мотора работи по-меко.

      Приятл с напомпана Хонда за драг (над 450+ к.с), я караше с това масло. Спомена ,че бил пробвал с Мобил, като направил два старта, и нивото на минимума с Мобила ...


      Ако може на л.с пусни откъде го купуваш
      Последно редактирано от FiveFinger; 11-01-18, 12:53.

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        В Софийското Ивеко от чисто нови го сменяваха на 30 000 и не е мърдало никога, може да са мръднали вече.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
          Не бих казал че мотул е масло от висок клас,по скоро от средния клас,а въпросния бардал го намирам в нета на цена от 58лв за 5 литрова туба с безплатна доставка от максар, ако там не е оригинално вече няма къде.
          Бате, MOTUL е масло от най-висок клас, повярвай ми! Само да е истинско, разбира се, а не произведено в Източен Кюрдистан.
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Факт. Франсетата правят по-хубаво масло от немците.

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Факт. Франсетата правят по-хубаво масло от немците.
              Франсета, немци... Според този товарищ (някой беше пуснал линкове по-горе, не ги намирам, ма може да не е било в тази тема) ВСИЧКИ базови масла се правят на 2 (две) места в света, а присадките идват от трима производители. Най-големият бил корейски. Нито един производител на базови масла или присадки не е френски или немски.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
                Колко мислиш,че карат с всекидневно влизане в лютеницата ?Дори след час каране на магистралата ми се е случвало да светне лампата,а масло има.Е какво,да слагам маслен охладител,защото маслата са боклуци ли ?Amsoil-а го карам вече доста време и държи на бой.
                Късно го виждам, но ако с 200 си с 4-4500, а лютеницата е след 6,5-7 няма да светне. Иначе и за совалка да е , пак ще.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Факт. Франсетата правят по-хубаво масло от немците.
                  Разни рафинерии и петрол.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    На колко км трябва да го сменя?
                    Според предписанието на производителя Ивеко !
                    За Мерцедес знаеш е според стандарта покриван от маслото съответно :
                    МВ 229.1 на 10 000 км.
                    МВ 229.3 на 30 000 км.
                    МВ 229.5 на 50 000 км.
                    Това май за бензиновите мотори беше !

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      На сервиза Ивекo и прати много поздрави по ...... За смяната зависи.Как се кара, колко се натоварва, но истината е някъде на половината от предписаният интервал.Няма значение км или време. Ако искаш да го имаш и да ти служи, това е. Ако го караш докато е гаранционно, и после следвашата, караш според производителя.

                      От маслото Суноко, бях много доволен. Супер масло е. Лелята от която го взимах,приключи с бизнеса и не можах да си намеря(не съм и търсил толкова). Когато го намирах целият автопарк се караше с него. Никакви оплаквания. Взимах на един приятел, сложи го на Голф 3 с 1.4 бензин, каза с това масло за първи път не му пищи зумера след смяна. Слагаха го и на един Голф 3 дизел, след доста км никаква загуба,лесен старт,мотора работи по-меко.

                      Приятл с напомпана Хонда за драг (над 450+ к.с), я караше с това масло. Спомена ,че бил пробвал с Мобил, като направил два старта, и нивото на минимума с Мобила ...


                      Ако може на л.с пусни откъде го купуваш
                      В Аксаково(Варненско) има дори автосервиз който се казва Суноко. Гугълни ги , може да имат онлайн магазин.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Аз съм с MOTUL 5W40, сменям на 20 000 км. Купувам директно от официалния дилър. Ползвам 50/100 отстъпка. И е супер пущината!
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          Аз съм с MOTUL 5W40, сменям на 20 000 км. Купувам директно от официалния дилър. Ползвам 50/100 отстъпка. И е супер пущината!
                          Тука и оригиналния Тотал е румънски . Там е централата на фирмата за източна Европа . Реното го карам с това което дава завода производител ЕЛФ 10W40 и няма никакви драми от смяна до смяна не доливам .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                            Ползвам 50/100 отстъпка.
                            Te по принцип на 100% надценки ли работят,че на тоя и ония дават по 50...?!

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              http://bevo.mercedes-benz.com/bevoli...1&suchbegriff=

                              те тук е истината Официалната страница на МВ със списък на одобрените масла.

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                                http://bevo.mercedes-benz.com/bevoli...1&suchbegriff=

                                те тук е истината Официалната страница на МВ със списък на одобрените масла.
                                Брандът ти за да присъства в този списък трябва да се плаща абонамент, което само по себе си опорочава идеята. Не че е лошо избраното масло да е в списъка де, но....
                                WG 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X