Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
    При онлаин закупено масло няма на кого да се сърдиш или да се оплачеш.....малко е нож с две остриета. Там мошеничеството остава безнаказано(не казвам че онлаин търговците са такива просто по лесно може да стане). Наистина поддържат много, много ниски цени......как ли?
    В другия вариант на закупуване на кого можеш да се оплачеш и дали ще те чуят. Все едно автоджамбазин да ти пробута кола с проблеми и после да приеме рекламация.
    А колкото до цените, те и тези дето продават скъпо също го взимат тънко на база отстъпки от вносителите.На варели е още по-евтино.

    Всъщност това ли е проблема, че онлайн масларите продават по-евтино от другите?
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
      В другия вариант на закупуване на кого можеш да се оплачеш и дали ще те чуят. Все едно автоджамбазин да ти пробута кола с проблеми и после да приеме рекламация.
      А колкото до цените, те и тези дето продават скъпо също го взимат тънко на база отстъпки от вносителите.На варели е още по-евтино.

      Всъщност това ли е проблема, че онлайн масларите продават по-евтино от другите?
      На мен лично не ми е проблем. За това има много търговци и марки масла......кой както му е изгодно, решава за него си.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Ето, у Кауфланда до нас е намалено 507.00 На 10 евро, разфасовки по литър. Сигурно са го фалшифицирали в някое мазе, но баш М10Д не ми се вярва лесно да са намерили
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-43764098802db506396c16c1311b4119-V.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5766830

        Иначе се намира най-изгодно до под 40 евро за 5л, от онлайн магазини.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Това което писах малко по горе -това е масло по НС синтезис.- не е синтетично а доработено със добавки. За хорица тарикати търсещи марка на ниски цени.

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Абе не знам кой набеди хидрокрекинга за "синтез" след като по същество е точно обратното ама нейсе.

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Маслото произвеждано от по този нвачин е доста по евтино от маслото произвеждано от ПАО- Poly-alpha-olefin. Може да съдържа доста голям процент рециклирано масло.Начин да се поевтини продукцията. И не отговаря в по голямата си част на същите норми както истинската синтетика.

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Я кажете какво е това масло Волф/уулф, уж белгийско
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                  Това което писах малко по горе -това е масло по НС синтезис.- не е синтетично а доработено със добавки. За хорица тарикати търсещи марка на ниски цени.
                  Може. Интересното е, че марката има и пълна синтетика, но отговаря на по-ниски стандарти(до 505.00). Де факто, аз съм ползвал отначало синтетичните им масла(5-6 години), а после по-новите им продукти, отговарящи на по-високи стандарти, въобще не съм ги чел, че са по-друга технология.
                  Но и оплаквания нямам.

                  Иначе показаното от мен, независимо от технологията, отговаря на същите стандарти, и на хартия има сходни качества, като напълно синтетичния Кастрол наливан от завода.
                  https://msdspds.castrol.com/bpglis/F...PXE-A46PK9.pdf
                  И другото
                  https://pim.liqui-moly.de/pidoc/P000...30-38.0-de.pdf

                  Не мисля, че е лош избор.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Истинските синтетични масла от не толкова рекламирани марки завладяват пазара и те затова се борят с търговски трикове да свалят цената. Маслото по тази технология има много по кратък живот от истинската синтетика . Веригите от молекули след 5-6000 км стават на дреб. Всеки сам си прави сметката. А колкото са по къси веригите толкова по лошо работи маслото и като резултат по бързо износване на двигателя. А ко имаш термометър за маото ще видиш ,че това масло има по висока работна температура от истинската синтетика и с увеличаване на пробега се увеличава.

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Така като гледам, цената не са я свалили. Но пък и не ми се вярва да застрашат репутацията си.
                      Освен това, щом покриват стандартите, би трябвало всичко да е наред.
                      Между другото сега се загледах, че и кастрола, с който карам сега е HC. Снимал съм го - пост #238.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Всичко е въпрос на личен избор, ако си цениш колата и искаш дълъг живот ще заложиш на истинско масло. Ако ли не то тогава марково като за у българско- марка ,ама второ качество на марката.
                        Аз моя избор съм си го направил-предпочитам истинско ,качествено ,макар и не толково "марково".

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                          Истинските синтетични масла от не толкова рекламирани марки завладяват пазара и те затова се борят с търговски трикове да свалят цената. Маслото по тази технология има много по кратък живот от истинската синтетика . Веригите от молекули след 5-6000 км стават на дреб. Всеки сам си прави сметката. А колкото са по къси веригите толкова по лошо работи маслото и като резултат по бързо износване на двигателя. А ко имаш термометър за маото ще видиш ,че това масло има по висока работна температура от истинската синтетика и с увеличаване на пробега се увеличава.
                          В тази връзка и аз да си изплача мъката.

                          От няколко седмици ми пак ми се разцъка един хидравличен компенсатор на студено, въпреки че навън е жега, а това почваше да го прави през хладни есенни дни за първите 2-3km.
                          С 5W40 дизелово Q8 съм на година и малко, и към 10К.

                          Явно ще минавам на 0W40, но да видим кво.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 14-09-17, 21:50.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                            Всичко е въпрос на личен избор, ако си цениш колата и искаш дълъг живот ще заложиш на истинско масло. Ако ли не то тогава марково като за у българско- марка ,ама второ качество на марката.
                            Аз моя избор съм си го направил-предпочитам истинско ,качествено ,макар и не толково "марково".
                            Това за дългия живот, за връзките на молекулите, синтеза и какво ли там още явно италианците не са го чували. Не, че мога да направя нещо за колата вече, която сме купили(по-вечето от нас на незнайно колко километра и може би с оригиналното заводско масло в нея) на края на живота и. Обслужвам я редовно според пробега, не се мятам на особено скъпи консумативи и това ще е докато мога да си позволя само стара кочина. Като си купя нова (май този живот няма да е, а пък мисля другия да е по гръб) ще му мисля.
                            П.П. Не сме безотговорни-бедни сме(болшинството).
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              Това е целта, истинското двойно естерно синтетично масло на рекламирана марка е доста скъпо. Не виждам смисъл да се дават пари ,когато има масло със абсолютно същите качества,но по малко рекламирано.при това на половин цена. Това се мъча да изясня.

                              Джо ,ти отговора сам си си го посочил- 1 година и 10000 км. Проста смяна с 5-30 ще ти реши проблема.

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Явно ще минавам на 0W40, но да видим кво.
                                Днеска много свободно време, та се мотах из магазина тука, и гледах масла...
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-a177c51e214d9e984f38ae8b08878c4b-V.jpg
Прегледи:1
Размер:116.1 КБ
ID:5766879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-8a01f1e168b917c23b22b93959b63849-V.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5766880

                                Марката я има официално одобрена - https://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/229.3_de.html
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X