Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    Презумцията,че с масло от товарни автомобили може да се удължи пробега до следващата смяна на масло е станало почти аксиома сред каруцарите. Първата вероятна причина ,че се сдобиват с масло покрай камьона,втората е тредуктивния подход-щом на големия и тежък камьон може -значи при леката кола по две. Третата причина е липсата на техническа грамотност -върти геврека и репродуктира шофьорски анекдоти.

    Лекия автомобил е с работни обороти между 2000-5000, с 3-4.5 литра масло мажат и охлаждат двигател "произвеждащ" 80-150 киловата . И като се отговори на въпроса, къде маслото има по голямо термично "натоварване" ще лъсне отговора ,че няма такъв филм...............
    -Защо не вземем масло от корабен двигател и да не сменяме до "Надин"....................
    ОМ602 се слага и на Спринтер и е с 9.5л масло, и щом препоръчват и МВ228.5, сигурно има защо.
    В моят случай 95 коньов асматик, който се кара при 2500-3000 само по магистрала, щото съм си барнал ГП и гумите.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-09-17, 21:16.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение

      Лекия автомобил е с работни обороти между 2000-5000, с 3-4.5 литра масло мажат и охлаждат двигател "произвеждащ" 80-150 киловата . И като се отговори на въпроса, къде маслото има по голямо термично "натоварване" ще лъсне отговора ,че няма такъв филм...............
      -Защо не вземем масло от корабен двигател и да не сменяме до "Надин"....................
      Прав си, само да допълня. Рядко по тези камиони моторите работят продължително с над 1500об/мин. Магистралните, с най-дългите сервизни интервали, дори голямата част от времето са около 1300 плюс минус нещо в зависимост от спецификациите. Работен обем на моторите най-често в диапазона 10 до 13 литра. Обем масло от малко под 30л до 40-45л.
      Повечето камионски мотори са с поне два маслени филтъра, има и с три. Режимите, при които се карат са по-постоянни и пр. фактори способстващи да изкара повече маслото. Важно е и качеството на горивото. До скоро (просто сега вече не се интересувам), за камиони експлоатирани в Източна Европа, Русия и определени региони, сервизните интервали се определят от производителите да са горе-долу наполовина или поне доста по-малки отколкото по "белите" държави.
      Та причината не е толкова в маслата, колкото в машините които работят с тях и конкретните условия.

      А за стария 602, пише просто че може и тези масла да ползва. 228.1 ; 228.3; 228.5; 229.1
      И вискозитет според 224.1. Всичко от тук - https://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/229.1_de.html
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение

        Та...на какво се дължи това?

        Смятам, че темата с тази народопсихология е интересна. Ако и някой модератор смята така може да я обособи в отделна тема...в кой раздел не зная
        Като на агьнето макя му се мота насам-натам а ?
        Вероятно при нас Българите (особенно тези,които щъкат из Родината) това е нещо като изроден отдушник за несгодите, другата причина е откровеният мързел и капаците на коня .
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Те го моето:
          [ATTACH=CONFIG]928953[/ATTACH]
          Това е екстра, но отговаря на 505.01. Или поне продаваното в БГ, а не на 507.00.
          ПП Твърдо вярвам, че ако маслото не е чисто менте и на тубата си му пише спецификации по ACEA, API и по коли, няма значение от марката, все ще върши работа.

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
            Това е екстра, но отговаря на 505.01. Или поне продаваното в БГ, а не на 507.00.
            ПП Твърдо вярвам, че ако маслото не е чисто менте и на тубата си му пише спецификации по ACEA, API и по коли, няма значение от марката, все ще върши работа.
            То на мене 505.01 ми трябва, че съм с по-дърта кола с PD.
            А и на 507, всички са 5W30, а моето е на 40. Но като я взех беше карана точно с 507 5W30 пак на Кастрол.
            В Германия ментетата виреят трудно, а и пазарувам от голяма верига за авточасти(ATU).
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Та причината не е толкова в маслата, колкото в машините които работят с тях и конкретните условия.
              От доста години във Форума се изказва тази аксиома,но все се намира "прозорец" за ново "чесане" . Това е "демокрацията"........................
              Лошото е ,че ако някой добронамерено търси информация ще затъне в "плявата".
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-09-17, 13:32.

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Има масла които се произвеждат само на едно место. Пишат и кой им е вносител у нас. Премерно хол., фр. Ако не, е къде е австрогермания, кафе за уикенда, масло, гуми и обратно.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Има масла които се произвеждат само на едно место. Пишат и кой им е вносител у нас. Премерно хол., фр. Ако не, е къде е австрогермания, кафе за уикенда, масло, гуми и обратно.
                  Лики Моли се прави само в Германия. Притежават още една марка(много по-стара) - Meguin, също в Германия. Общо имат по-малко от 800 служителя и оборот под половин милиярд евро.
                  Марка масла номер едно по разни глупави класации(основно в Германия), и са сравнително известни.
                  За сравнение, друга немска компания - Фукс(дори са в една провинция ), е по-стара и около пет пъти по-голяма(най-големия независим производител специално на смазочни материали). Обаче изостава като имидж от Лики Моли. И двете марки не са от топ предпочитаните за фалшификация, а и могат да се намерят гарантирано истински в България.
                  И разликата в цената е далеч по-ниска от разходка до Австро-Германия.

                  А аз...колкото и да си обичам возилата, не съм си потрошил младостта в търсенето на "истинските" масла, а съм ги уцелил случайно наготово, в комплект с читавия майстор(т.е. избора е по негов съвет). Чак в последствие съм се интересувал от подробности, просто за обща култура (а и заради срещаните в последствие суперлативи). Специално пък Фукса, дойде(наскоро) директно чрез майстора и от официален доставчик, директно във варел, като по-бюджетна опция за по-старите возила в семейството(стига им толко Лики Моли на дъртите TDI-та, и синтетиката на Фукс им е предостатъчна).
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    #Кой и защо пусна мухата през 90-те години в БГ, че маслата на "Шел" не стават?
                    На мен ми се оплакаха двама души, че им изтропали двигателите и "това било от маслото "Шел"", ама така им казали майсторите... Междувременно още някакви легенди плъзнаха, аз пък преминах на НЕ-соц-возила и оставих всичко в ръцете на човека, който ги поддържаше, той също плюеше "Шел"...
                    В ония години докато я бастисаха една моя братовчедка беше главен еколог на Плама Плевен . В началото на демокрацията почти всичките им базови масла отиваха за Тотал . Като се качих на Мерцедес 1632 камиона ми беше на обслужване в клона на СО МАТ в "Хаджи Димитър" . Отивам за смяна на масла и филтри и чета какво са написали в поръчката масло Плама М 16 Д и изтръпнах . Питам аз единя от приемчицете какво масло ще ми сипват все пак мерцедеса не беше нов ама не е Мадара . Човека ми извади един сертификат сигурно 20 страници че въпросното масло е сертифицирано от Мерцедес и че всички камиони в двата клона в София са с това масло като нормата за смяна е 18 000 километра и 3 литра за доливане на тези километри . Каза можем да ти сипем и още десетина марки сертифицирани от Мерцедес ама цената ще ти е поне по три . Тогава камиона ми беше на милион и триста хиляди . Аз навъртях с него още около 400 000 само с маслото на Плама и нямах никакви грижи .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      И аз с учудване преди няколко години разбрах, че над 50% от БГ пазара на автомасла държи Приста. Това от доставчик на друга марка. При тъпото ми изражение - всички големи транспортни фирми карат с такова, включително нови камиони. От друг доставчик, станал за малко официален представител на Кастрол, знам че имаха много ядове с него, точно в транспорта. Накрая спряха да се занимават с Кастрол и си продължиха с тяхните си марки. При курс до Германия, камион с масло х има разход 2-3 л., същия с Кастрол към 10 л. Говорим за истинско, не менте масло. Никой от двамата няма интерес да ме лъже или зарибява, аз ползвам индустриални продукти, това в разговори като се виждаме.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        понеже говарите за масло -всяко масло ,което пише на тубата ,че отговаря на съответните норми трябва да има съответния сертификат.
                        Нещо такова:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tedex Synthetic Premium Motor Oil SAE 5W30 VW 504.00, 507.00 approval text original.jpg
Прегледи:3
Размер:251.2 КБ
ID:5765713
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          А между другото това да се хвана да продавам масло е точно защото от Германия си купих менте масло ,нищо ,че беше по 18 евро литъра.

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                            понеже говарите за масло -всяко масло ,което пише на тубата ,че отговаря на съответните норми трябва да има съответния сертификат.
                            Нещо такова:

                            [ATTACH=CONFIG]929026[/ATTACH]
                            Сертификати да искаш, никакъв проблем да ти дадат. Е, не всеки търговец, че на някои им обяснявам по 5 пъти какво точно искам, но това са подробности. В тоя ред на мисли, Приста са една от малкото фирми, изпращаща задължително сертификат със стоката, без да ги подсещаш. Даже и на туба М10Д.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              Важна е веригата на доставки -да може да се проследи пътя на стоката от рафинерията да крайния клиент. Всяка туба си има партиден номер и всичко по пътечката се знае. Поне сериозните търговци и фирми са така.

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Това, че номера на тубата е същия с тоя на сертификата за мен нищо не значи. Е не е като без него, ама...Продукти Кастрол идват със сертификат от различни места за един и същи продукт, уж все са от Италианския завод и само там се прави конкретния. Мобила и той, последно дойде със сертификат от Индонезия май беше. Както казваш важно е през колко ръце минава, едно заради цена, друго заради възможни злоупотреби.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X