Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    На познат бяха препълнили Воловото с масло.Тъгва да пътува и светнало като коледна елха.Добре че от Волво првят все още умни коли,та не е станала белята. Обратно в сервиза в Мото Пфое Люлин. Скандали и т.н

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Официалните сервизи като взимат пари за обслужване нищо не правят. Родна действителност. Но ходещите там не купуват масло от Лидл, Кауфланд или друг тип магазини за бедняци.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        ... Но ходещите там не купуват масло от Лидл, Кауфланд или друг тип магазини за бедняци.
        Понеже забелязвам това да ти е често срещан рефрен, би ли споделил, кои са магазините за богати в България?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Магазин който се рекламира като най ниски цени е за бедняци по дефиниция.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Магазин който се рекламира като най ниски цени е за бедняци по дефиниция.
            Хубаво де! Но все пак да отговориш на конкретно зададения въпрос: Кои са магазините за богати в БГ?

            П.П. А, доколкото имам впечатления, една от първите приказки на хора, които имат претенции да са паралии, е "Каква отстъпка ще ми направиш?" ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              На дойран между кюстендил и гоце делчев има тъкмо няколко. Кеф ти за риба, кеф за био шитни, кеф закусвалня, кеф суермаркет.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                П.П. А, доколкото имам впечатления, една от първите приказки на хора, които имат претенции да са паралии, е "Каква отстъпка ще ми направиш?" ...
                Тя претенцията е едно, а трайното и сериозно по обем материално благополучие - съвсем друго нещо.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Магазин който се рекламира като най ниски цени е за бедняци по дефиниция.
                Както добре знаем, рекламата не е задължително да има общо нито с продаваната стока, нито с някакви параметри на сделката, до която е довела.

                Как се рекламира магазин за паралии?

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Гаранционен сервиз на "Дачия" в един близък до Разград дунавски град. Фактурирани смени на масло 5W-40 на 1,5 dCi Logan MCV. Какво е маслото реално не се знае. Двигателят на Дачията е със счупена турбина и задрали биелни лагери след две смени на маслото. Колата закарана в Румъния и там е установено какво се е случвало в "официалния" сервиз...

                  В целия Разград само в един пункт (проверно) или два (за втория само са ми казвали) работят с масло и филтри на клиента. Всички останали искат да ти пробутат тяхното масло и филтри. На баснословни цени естествено - 9 лв. разлика за един литър Shell Helix Ultra 5W-40 (20 лв. срещу 28,65 лв.). Ами за Cherokee-то това са си 50 лв. само от надценката... Филтри "Filtron" на цената на Mann или Hengst...

                  Или култовото - "Ами, тя смяната струва 18 лв. с наши масла и филтри, ама ако искаш с твои цената ще е 36 лв???" И това в сервиз, в който се поддържат служебните ни автомобили и собственикът ми е дружка (уж)...

                  Ами, айде, няма нужда!
                  Последно редактирано от Павлин Андреев; 28-08-17, 09:58.
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Официалните сервизи като взимат пари за обслужване нищо не правят. Родна действителност...
                    Ааа, не са само гаранционните сервизи. Среща се и в другите.
                    Още по-лошото е, че много често делаверата е на ниво "бачкатор" - чорбаджията може да е пич, и да не е фен на дребните делаверки, ама какво от това...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Ааа, не са само гаранционните сервизи. Среща се и в другите.
                      Още по-лошото е, че много често делаверата е на ниво "бачкатор" - чорбаджията може да е пич, и да не е фен на дребните делаверки, ама какво от това...
                      В голям западен(за Сф) сервиз за несмяна на част от двигателното масло на скъп гаранционен автомобил ,,бачкаторът" изяде цялата част от боя. От чорбаджията,почти публично.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Аз затова съм стигнАл до извода, че е по-важно да си намериш стабилен майстор/сервиз, в който да си сигурен, отколкото да уцелиш да си купиш най-читавата и безпроблемна кола.
                        Читавия майстор, си заслужава да си вземе отстъпките от части и масло, и въобще да получава адекватно възнаграждение за труда си. Като се тегли чертата и клиента и майстора могат да са доволни при правилни взаимоотношения.
                        Но така е със всичко - аз ползвам/ползвах(докато бях в България) един майстор от 10 години, един фризьор от 15г, и един зъболекар от 20 години... За толкова години, вярвам да са поне толкова доволни от мен, колкото аз от тях. И те така -никой няма и намерение да се премятаме взаимно.

                        А маслото и качествените части също са свързани с майстора и доставчиците му.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Ааа, не са само гаранционните сервизи. Среща се и в другите.
                          Още по-лошото е, че много често делаверата е на ниво "бачкатор" - чорбаджията може да е пич, и да не е фен на дребните делаверки, ама какво от това...
                          Всъщност, не може. Какви ще са бачкаторите зависи баш от чорбаджията.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Всъщност, не може. Какви ще са бачкаторите зависи баш от чорбаджията.
                            Това в идеалния свят или в реалния.
                            Не за друго, ами в реалния, има приличен недостиг на кадри, и се налага да се правят компромиси, за да не се наложи да се хлопнат кепенците...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              В реалния. Ама акъли за мениджмънт съвсем не давам безплатно в отворен форум
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Аз съм от тези които сами си купуват маслото(не от лидл) не купувам никак евтино масло, но за сметка на това проверен вносител. Ходя на сервиз с моето масло и филтри, ремъци ,ролки итн каквото се сетите. Ако имам нужда от нещо звъня на приятели ,които се занимават с авточасти и те ми носят на място в сервиза. Плащам си със съответната отстъпка, а на сервиза плащам на час. Там колата ми се прави от приятел , който не се ослушва много а работи. Така всички са доволни и има за всеки по нещо
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X