Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За маслата и миялните им качества.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: За маслата и миялните им качества.

    Затова с друга марка масло, но същият вискозитет, няма проблеми? Точно от двигателя е,да да, ама друг път ...

    Коментар


    • #62
      От: За маслата и миялните им качества.

      Пичове за да усетите разлика при маслото по звука на мотора не трябва да е масло ми бьркоч някакъв.
      Това трябва да са или мнооооого кекави и взискателни мотори или чорбата да е пълна.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #63
        От: За маслата и миялните им качества.

        За фронтерата се усети по манометъра и след км. Разликата беше само в марката на маслото.

        Коментар


        • #64
          От: За маслата и миялните им качества.

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Пичове за да усетите разлика при маслото по звука на мотора не трябва да е масло ми бьркоч някакъв.
          Това трябва да са или мнооооого кекави и взискателни мотори или чорбата да е пълна.
          Понякога съвсем добре си се усеща и на всеядни мотори, дето поемат всичко от 5W30 до 20W50. Например някое и друго различно "цъкане" при палене сутрин на студено. Говоря за технически изправен мотор. Просто конструкцията му е такава че шума му доста зависи от маслото, нищо че няма да му стане нищо кое да е масло, дето все пак може да мине за масло - ще си цъка различно и пак ще си върви и няма да се развали, докато ди мине пробега. Но се усеща - факт.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: За маслата и миялните им качества.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Понякога съвсем добре си се усеща и на всеядни мотори, дето поемат всичко Но се усеща - факт.
            -Вярно.
            В предишния ми тенекиен "сервиз", след смяна на масло- промяна в работата на двигателя.
            Промяна има и при поставяне на някой добавки към маслото(не съм привърженик на добавките,но факта е факт).

            Коментар


            • #66
              От: За маслата и миялните им качества.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Понякога съвсем добре си се усеща и на всеядни мотори, дето поемат всичко от 5W30 до 20W50. Например някое и друго различно "цъкане" при палене сутрин на студено. Говоря за технически изправен мотор. Просто конструкцията му е такава че шума му доста зависи от маслото, нищо че няма да му стане нищо кое да е масло, дето все пак може да мине за масло - ще си цъка различно и пак ще си върви и няма да се развали, докато ди мине пробега. Но се усеща - факт.

              На мотор който иска 20/50 ако му сложа 5/30 лятото нищо чудно да се усети,но при нормален мотор и едно и също масло като вискозитет трябва да е БАСИ ЧОРБАТА за да намеря разлика.

              На студена налагане да няма пък съвсем,то олио Калиакра да му плеснеш пак ще вдигне,на много от маслата тия дни им дават пробег по около 30 000 километра,на 4 налагане да губине че не го вярвам,но се чудя дали не е Приста менте,като антифриза им
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: За маслата и миялните им качества.

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                На мотор който иска 20/50 ако му сложа 5/30 лятото нищо чудно да се усети,но при нормален мотор и едно и също масло като вискозитет трябва да е БАСИ ЧОРБАТА за да намеря разлика.

                На студена налагане да няма пък съвсем,то олио Калиакра да му плеснеш пак ще вдигне,на много от маслата тия дни им дават пробег по около 30 000 километра,на 4 налагане да губи
                Обекновенно става обратното, слагаш масло от по висок клас и се усеща промяна в работта на двигателя-работи по тихо и "мазно" без "метални" шумове даже може да повиши малко и оборотите.

                Коментар


                • #68
                  От: За маслата и миялните им качества.

                  Това не съм го правил последните 30 години,масло нисък клас не сипвам,че ми излиза скъпо - скапан минерал е половин цена на добра синтетика,тя пак кара двойно,че и тройно на пробега на минерала,като дръпна калема и не ми излиза.

                  Да ти покажа 3 кашона с масло 5/50 на Мобил за 24 годишна кола?Сьщата спокойно върви с 15/40 за дизели ма едното масло на 10 000 мили минава тестове на маслото с овации пък другото на 4 000 е за хвърляне ако искаш дарака да върви.Е двойно било на цената,че и тройно може да е ако се наковеш ма като сложа цената за смяната и времето с бензина за да се завлека до моите механици и айде няма нужда,бичи пълна синтетика на четвърт век кола и си свиркай.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #69
                    От: За маслата и миялните им качества.

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Това не съм го правил последните 30 години,масло нисък клас не сипвам,че ми излиза скъпо - скапан минерал е половин цена на добра синтетика,тя пак кара двойно,че и тройно на пробега на минерала,като дръпна калема и не ми излиза.

                    Да ти покажа 3 кашона с масло 5/50 на Мобил за 24 годишна кола?.
                    Асолютно вярно-скъпото(качественно) излиза винаги по евтино.
                    Но това трябва да е убеждение, житейска философия и икономическа възможност. Много често в реалноста виждам "съвременни" автомобили с гуми втора употреба и най-ниско качество консумативи.

                    Коментар


                    • #70
                      От: За маслата и миялните им качества.

                      И с гумите не мога ,нови я ми извадят 15-20 000 я не,на старо всеки месец в сервиза трябва да вися па били те на тройно по-ниска цена.

                      тц,мерси,не излиза на калкулатора

                      И аз сипвам защото карам,не искам проблеми и си уважавам дараците,ако е служебна или под наем или нещо съвсем прежалено и с М10Д става па колко извади
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 07-02-18, 18:25.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        От: За маслата и миялните им качества.

                        5W40 MOTUL срещу 5W40 Bardahl. С Bardahl се случва да причуква на студено малко по-дълго време. Моя конкретно. Други разлики не съм забелязал. Със същия вискозитет Mannol преди време първите 300-400км. беше ОК, след това взе да цъка осезаемо повече. Със зъбни колела е, без никакви мерки за обиране на луфтове и прочие. Затова и по-горе споменах че маслата се усещат доста, ако си познаваш мотора добре.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: За маслата и миялните им качества.

                          ......и маслото е бьркоч някакъв.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #73
                            От: За маслата и миялните им качества.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            5W40 MOTUL срещу 5W40 Bardahl. С Bardahl се случва да причуква ...
                            Sparky, ще те чуе някой беемвист и ще те бие. С Бардал не стават такива работи.

                            А иначе - тва температури и други недостатъчно контролирани условия за нищо ги нямате.

                            Коментар


                            • #74
                              От: За маслата и миялните им качества.

                              Миии, след 5-6 години само MOTUL, смятам да съм натрупал достатъчно статистика за всякакви условия.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: За маслата и миялните им качества.

                                Колкото повече чета по темата, а и други косвено и пряко свързани, толкова по-объркан се усещам.

                                Така или иначе за година и половина и 10К съм долял 2л., че ми тече някъде от помпата, а докато го оправя явно ще бухна и още литър, та смяната спокойно мога да я направя и нАпролет, но не съм намерил обосновано и категорично мнение от грамотен колега за нещо което си заслужава, и не е на цената на питейна вода в средата на пустиня.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X