Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За маслата и миялните им качества.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За маслата и миялните им качества.

    Едно време имаше, ако помниш, едно американско масло, политрон. То сигурно още го има, ама аз съм му изгубил спатиите. Та него си спомнял, че съм давал за тропащи повдигачи. И вършеше работа.

    Коментар


    • #47
      От: За маслата и миялните им качества.

      Добре, де а не ви ли е хрумвало, че за България и масло Барак Обама да се казва, все ще е от най-гадния казан правено някъде в 3ти или 4тия свят...

      Преди години съм сглобявал и произвеждал части за почти всички масови а и за някой скъпи марки автомобили и знам как за нашата част на Европа и посока Анадола се дава най-гадното качество.

      Вижте къде и от какво се прави Кока Кола за БГ, къде се правят пастите за зъби, и т.н.

      Склонен съм да вярвам, че много неща продавани директно в Западна Европа НЕ са точно същите неща продавани в България, Сърбия и Молдова примерно.

      И няма нужда да спорим, просто защото надали някой може да каже РЕАЛНО къде се бъркат маслата за цитираните в темата марки и дали маслото на кутията съвпада с течноста в нея, щото Соти беше пуснал едни снимки с едни складове и едни много варели с масла и едни палета с всички марки масла за "бутилиране"...
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #48
        От: За маслата и миялните им качества.

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Ползвах около 2 години Amsoil за АТВ-тата и един път сложих и на джипа такова. Не знам от къде идваше, но изведнъж потока секна. Много съм доволен от него.
        Прекрасно масло, на особена почит при субаристите ! Другото масло, което е издигнато в култ в Субару- средите е Red Line, всички са изключително доволни. Има някакви малки диставки и у нас, но главно пазаруват от Румъния, чрез Еконт доставката е евтина...
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #49
          От: За маслата и миялните им качества.

          Red line и Amsoil са си масла и тук и си държат цена,кеф ти на боксери кеф ти на вьздухарки.

          За промиване както казах ползвам Шеврон 15/40 за високо натоварени ДИЗЕЛОВИ мотори,но пък и моя мотор го одобрява това и по спецификация и по моя джоб.Маслото е мислено да бачка в студени дизели на ниски или високи температури,със или без турбина,на ниски или високи обороти..........ма са написали реклама а.........а ние караме от 20 до 2000 коня дизели с такова и грешка няма,чисти какво има да чисти,чист дизеляк.

          И аз съм с 9 литра масло на 3 коли,2 от тях преди дълги години съм ги подкарвал с такова за около 2500 километра,другите 2 си бяха дизел та не се брои.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            От: За маслата и миялните им качества.

            Едно време имаше, ако помниш, едно американско масло, политрон. То сигурно още го има, ама аз съм му изгубил спатиите. Та него си спомнял, че съм давал за тропащи повдигачи. И вършеше работа.
            Нямам мнение за Политрон, но и не можа да се наложи на пазара, а неразпознаваемите марки не се продават.

            Преди 25г. варненската ми рода имаше един склад с Penzzoil, и се чудеха кво да го правят, щото, поради горепосочената причина, никой у Варна го не щеше.

            Та съм ползвал и Penzzoil. Страхотно масло, но напоследък не съм го срещал тук като предлагане.
            Тогава за пръв път видях масло за"нискооборотни високонатоварени дизелови двигатели" с пробег 45000км.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #51
              От: За маслата и миялните им качества.

              И ако някой се чуди какво е това НИСКООБОРОТЕН НАТОВАРЕН пък и Студен да върви то това е масло и за морски дизел - 350 коня бутат 65 тона на 1200 оборота при натоварване 85-90%,после му дърпа ръчките и боботи 5 часа на 550 оборота на празен ход студен.Не сажди ми сополи ще има вътре при такива температури и изгаряне та от там и масла с почистващи свойства.Поне е минерал та може и да го бъркаш с бъркочи от рода на СийФоум пък и 5 литра са на цената на литър и половина синтетика.
              Това в бензинката и бой,после синтетиката и да живей немската мисъл и джинджинерно творение.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #52
                От: За маслата и миялните им качества.

                По темата.
                Дизел нагар не трупа и никога не е мръсен вътре.
                Нагар трупа само бензина и е фактор това не какво е маслото а кое е това което цапа двигателя.
                Основно го цапа богатата горивна смес.
                По принцип бензина трупа нагар само с минерални и полусинтитични масла.
                Също е основен проблем по ниската работна температура на на по-старите двигатели както и големите температурни разлики в отделни части на двигателя.
                Не се хващайте за маслото никой не произвежда вълшебно масло 5/40 или подобно на ниска цена защото то не е приоритет.
                Има си състезателни масла които имат друга по придназначени работа.
                Тук не говоря за двигатели разработвани през средата на миналия век и надграждани до последно нито за маслата правени за тях.
                Говорим за двигатели от последните 20г.
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #53
                  От: За маслата и миялните им качества.

                  Здравейте колеги, преди време купих от колега от форума масло Куантум петролиум тайфун 10в40 17000 , като знаех, че има миещи свойства от писаното тук във форума. След смяната и ползването започна едно причукване от време на време на Маверик\терано бензин 2.4. Двигателя нямаше пушене или ясно видима липса на масло и е над 360000 км. Почукването се появяваше много рядко и при високи обороти изчезваше т.е. не беше постоянно. Смених го с igat 10в 40 и повече не го чух това чукане и последващите смени. При смяната на маслото излезе червеникав цвят и момчетата, при сменяната му. Явно самото масло има повече миещи добавки и вдигна някой боклучета от двигателя и някой от хидравличните клапани не му хареса това. На двигателя му беше сменен банана и веригата и мисля, че друго не е правено по него, но това доста преди използването Тайфуна.

                  Коментар


                  • #54
                    От: За маслата и миялните им качества.

                    Освен това, има двигатели на които определени масла не и понасят.Отговарят на спецификацията,но двигателя звучи по-друг начин.И не работи като хората.На времето имахем Фиат брава, първата смяна на маслото беше с Мобил. Маслото беше читаво,но дигателя звучеше по-друг начин,и нямаше тази тяга. Сменихме го със Селения,и тази кола литна. Вървеше като пистов мотор. Много приятнен звук.С това масло я експоатирахме 60к + и я продадохме. Още си я карат момчетата които я купиха.

                    Колеги с дизелови БМВ-та, споделят,че с Лики Моли двигателите и се държат чудесно.

                    Коментар


                    • #55
                      От: За маслата и миялните им качества.

                      Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                      При смяната на маслото излезе червеникав цвят и момчетата, при сменяната му. Явно самото масло има повече миещи добавки и вдигна някой боклучета от двигателя и някой от хидравличните клапани не му хареса това. .
                      Хубаво е да се разбутат някой стари теми ако има нови отговори на повдигнати въпроси.
                      -Към споделеното мога да кажа ,че няма как боклуците да стигнат до хидравличните повдигачи освен ,ако не е отворен предпазния клапан на масления филтър,но това е друга "Бира".
                      Ако маслото отговаря на сертификатите,то е химически балансирано и всяко "подобряване" на миещите характеристики намалява смазочните.
                      След доста опит в поддръжката и ремонта на двигатели съм стигнал до извода,че прегрят и износен двигател не могат да го спасят никакви промивки ,добавки,масла.....и пр. от трупането на нагар.
                      В практиката залагам на своевременна смяна на масла и филтри. При някой модели са прекалили с икономиите и поставят филтри с ограничена филтрираща площ. Проблема "лекувам" с две или три смени на филтъра за пробега на маслото.
                      (всеки може да разреже стария филтър и да види с очите си какво е станало вътре за пробега)

                      Коментар


                      • #56
                        От: За маслата и миялните им качества.

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Освен това, има двигатели на които определени масла не и понасят.Отговарят на спецификацията,но двигателя звучи по-друг начин.И не работи като хората.На времето имахем Фиат брава, първата смяна на маслото беше с Мобил. Маслото беше читаво,но дигателя звучеше по-друг начин,и нямаше тази тяга. Сменихме го със Селения,и тази кола литна. Вървеше като пистов мотор. Много приятнен звук.С това масло я експоатирахме 60к + и я продадохме. Още си я карат момчетата които я купиха.

                        Колеги с дизелови БМВ-та, споделят,че с Лики Моли двигателите и се държат чудесно.
                        Selenia са страхотни масла, и няма двигател който да не работи добре с тях, но са скъпи и хората ги "избягват".
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #57
                          От: За маслата и миялните им качества.

                          Опел фронтерата 2.0 бензин,и идваше тънко. За около 4000 км, манометъра и падаше на студено. Като сложих GM, спокойно си изкарваше 10 000 км до следващата смяна.

                          Коментар


                          • #58
                            От: За маслата и миялните им качества.

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Опел фронтерата 2.0 бензин,и идваше тънко. За около 4000 км, манометъра и падаше на студено. Като сложих GM, спокойно си изкарваше 10 000 км до следващата смяна.
                            Ако знаеш през последната година на колко точно такива Фронтери, с точно същият проблем, "маслото им е тънко" според майстора-разбирачи, ше се скъсаш от смях.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #59
                              От: За маслата и миялните им качества.

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Ако знаеш през последната година на колко точно такива Фронтери, с точно същият проблем, "маслото им е тънко" според майстора-разбирачи, ше се скъсаш от смях.
                              Щом е хронично приемам ,че има проблем.
                              Бихте ли разяснили Вашата гледна точка по проблема с вискозитета при тези двигатели.

                              Коментар


                              • #60
                                От: За маслата и миялните им качества.

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Щом е хронично приемам ,че има проблем.
                                Бихте ли разяснили Вашата гледна точка по проблема с вискозитета при тези двигатели.
                                Има, ама за 20+ годишни неясно как обслужвани и отдавна утрепани бензинови опелови мотори проблема е повече от ясен, демек - На крив ... ъъъ, заминал мотор тънкото масло му пречи !
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X