Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

    Аз карам на газ и само един път съм усещал ралика.Но разликата беше направо плашеща-като заредих газ и почна джипа да работи на 2-3 цилиндъраСменях свещи и пак същото в чудо се видях
    Иначе моето мнение е че няма голяма разлика за газ-та специално.

    Коментар


    • #17
      До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Екокарбуратор ще рече? Дай някаква информация, ако можеш. Или поне каква е колата.

      Какво им се счупи?
      Колата беше опел кадет 1800 кубика,120 конски сили.Не успяха тогава да ми обяснят какво е,помня само цената.Беше такси,направихме го обикновен карбуратор и продължи.
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #18
        До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

        Аха.

        Все пак да изкажа предположение: Баща ми има малък SEAT, който е с карбуратор, който обаче се управлява от компютър. Има си и ламбда-сонда, и разните му там джунджурии. Мисля че това ще да е.
        Малко безсмислена работа според мен, ама явно са имали изостанали чаркове по складовете, когато са излезли еко нормите. Това ми е обяснението. Дали е така - не знам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

          ром петрол - зареждат си от техните рафинерии и имат контрол някакъв върху качеството. И обектите на Лукойл които обаче не са франчайзингови - на касовата бележка да си пише отгоре Лукойл - това е гаранция, че горивото е от Бургас, в техни камиони, с контрол на входа и изхода..... Другото си е късмет. От 12 години работата ми е свързана с бензинаджийнаци....

          Коментар


          • #20
            До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

            Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
            От 12 години работата ми е свързана с бензинаджийнаци....
            кажи нещо за газта, от къде според теб е най-добре да се зарежда

            Коментар


            • #21
              До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

              за газта - най-хубава е румънската пак. Има я в складовете в Русе. Кой зарежда от там обаче никой не казва... Аз работя по компютърните системи в бензиностанциите и нямам преки наблюдения върху зареждането им, само по думите на собствениците.... Аз досега карах повече на метан и не се замислях къде зареждам... С тоя джип обаче откривам нафтата и се чудя къде да си слагам... Имам донякъде доверие на едни мои клиенти и сипвам при тях, но обекта им е малко извън града и не мога все там да ходя.... А бензиностанции на Ром петрол собствени няма във Варна....

              Коментар


              • #22
                До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                от шест седем месеца сипвам само на Шел (нафта) въпреки че бях доста предубеден ,проблеми нямам .
                На Нивичката и сипвам всеки път на различна бензиностанция ,но на нея и е все едно ,еднакво не върви

                Коментар


                • #23
                  До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                  Нафта от Еко и съм доволен. Онзи ден пак се прецаках заради 1ст. и сипах на Лукойла. Голяма грешка. Не иска да откъсне.
                  Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                  Коментар


                  • #24
                    До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                    Аз съм от Добрич и съм наи доволен от "РОМПЕТРОЛ"за сега нямам никакъв проблем и машината ми се държи перфектно (за дизела говоря)запалих при минус 17 градуса сякаш не съм гасил мотора цяла вечер.
                    [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

                    Коментар


                    • #25
                      До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                      От 2 месеца зареждам на ОМВ в София след моста "Чавдар",ако се идва от центъра.Само с Алпин-дизела оттам колата грам не изпушва.От всички други места,където съм зареждал нощно време,като има фарове близо зад мен и натисна рязко газта се вижда в огледалото леееко изпушване...Преди проведения експеримент от сърцати фенове и членове на оф-роуд идеята зареждах близо 2 години предимно на Шел-а,който е срещу ОМВ-то,и не съм имал забележки...
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #26
                        До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                        аз по принцип зареждам основно на омв,по изключение на лукойл.слагал съм и на шел ви пауър,но не намирам разлика във вървенето.просто гледам да избягвам малките бензиностанции,че там какво се продава не се знае.преди години имаше една малка бензиностанция до семинарията в софия.заредих от там гориво достатъчно да стигна до хасково,че и да ми остане,а лампичката на горивото ми светна малко преди пловдив.

                        Коментар


                        • #27
                          До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                          Малко да съживя темата-Нова година-нови отзиви.

                          С дизела на Ромпетрол джипката върви най-добре и дава най- добър разход.
                          Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                          Opel Corsa 1.7д 98г

                          Коментар


                          • #28
                            До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                            За Ромпетрол във Враца също се чуват много добри отзиви от горивото/по-точно дизела/. Приятели са ми казвали, че двигателя ставал малко по-пъргав и по-икономичен. Аз лично от години зареждам само на частната бензиностанция на мой близък приятел /горивото си го докарва той директно от Нефтохима и шаматации не се правят, за да имаш клиенти и да си на пазара/ и до сега не съм имал проблеми с горивната система. Иначе на път ако се налага да дозаредя ползвам горивото на Лукойл/имам карта за отстъпка 5 стотинки на литър, а и съм чул, че и те доставят директно от Нефтохим/. Успех при зареждането с горива, че то у нас си е малко и на късмет особено зимата!

                            Коментар


                            • #29
                              До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                              Забелязвам следната тенденция.Аз също съм дизел на джипката, но Комън Рейл.Та ТД-тата вървят много добре с нафтата на РОмпетрол, а аз като заредя там и се счупва да трака.Същото обаче го няма при зареждане от ОМВ-там е по-мека работата на двигателя.Явно при различните типове дизели, различно се усеща нафтата.Имам колега от съседен форум, който и той хвали Ромпетрол, че му е тиха работата, но от моя лична преценка и за моят тип двигател ОМВ на надлез Надежда е доста добра.
                              Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                              Коментар


                              • #30
                                До: С горивото от кои бензиностанции най-добре Ви вървят машините

                                Карам основно на газ и немога да кажа, че съм забелязал разликаот различните бензиностанций.

                                Искам да се оплача в същото време да попитам тук, днез заредих 2 л.бензин в пласмасова бутилка, бензина е 95 за 1.9 лв литър, бензина не мерише на бензин а на газ за осветление и стой леко блажен, ха сега някой ако може да ми каже какво са ми сипали?
                                Бензиностанцията се намира в областен град, но не е от голените вериги.
                                Има ли някаква гаранция ако се зарежда само от големите вериги, предполагам там контрола е по-голям.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X