Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Биодизел в България?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Re: От: Re: Биодизел в България?!

    Някой срещал ли е инсталации правени фабрично за биодизел.За производство в домашни условия например.
    Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

    Коментар


    • #17
      От: Re: От: Re: Биодизел в България?!

      Потърси "Биоекотехнолоджи" при чичко Гугъл!

      Коментар


      • #18
        От: Re: От: Re: Биодизел в България?!

        Ползвах Биодизел,от производителя цената му е 150-160,не съм доволен,дори и през лятото задръства горивните филтри.За Селскостопанска техника е много добро решение,по старата разбира се.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #19
          От: Биодизел в България?!

          В гр.Самболийски има фирма която има инсталация за биодизел. Няколко пъти съм взимал гориво от там и не съм имал проблеми с горивния филтър на джипа и на другите коли.

          Коментар


          • #20
            От: Re: От: Re: Биодизел в България?!

            Първоначално публикуван от radoslav94 Преглед на мнение
            Точна за това ми е интересно как няма преработвателна фабрика в страната при положение че цените скачат драстично
            Ами при цена на слънчогледа над 720лв.за тон , и при разход 3-3.5 кг семе за 1л. олио е съвсем обяснимо. Освен това , особено тази зима , с тези температури , загряването на олиото до 55-60градуса изисква доста енергия. Аз имам и преса , и реактор , и пералня , и слънчоглед (собствено производство) и пак не ми се рентира направата на биодизел.(а на един цикъл правя по 200литра). Тази технология беше добре преди 2-3 години , когато слънчо беше 0.35лв. , а нафтата 1.60.1.70лв.и нямаше кой да купи слъчогледа.

            Коментар


            • #21
              От: Биодизел в България?!

              Първоначално публикуван от Aldiv Преглед на мнение
              В гр.Самболийски има фирма която има инсталация за биодизел. Няколко пъти съм взимал гориво от там и не съм имал проблеми с горивния филтър на джипа и на другите коли.
              Може ли да ми дадеш малко повече информация.Имат ли сайт и инсталацията с каква суровина работи,какви са цените на инсталациите
              Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

              Коментар


              • #22
                От: Биодизел в България?!

                Има завод и в Провадия. Сугурно може да свари десетки или стотици хиляди тона дизел за една година, не е гаражна инсталация от бидони и шишета. Не работят по някакви причини.

                Коментар


                • #23
                  От: Биодизел в България?!

                  Малко да поизтупаме темата.Как ви се струва дали има пазар за такова гориво в България?При цена около 2.00лв за литър дали си струва?Какво е вашето мнение?

                  поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    От: Биодизел в България?!

                    Преди 2-3 години Петрол промени предназначението на някой колонки в няколко големи обекта на колонки за биодизел. Интереса беше много малък а и уплътненията заминаваха много бързо. Доколкото знам е агресивен към много части на двигателя. Щом са го махнали значи няма сметка, но за опит може да се закупи от производителите.
                    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                    Е250 1998-продаден
                    Субару Пустош

                    Коментар


                    • #25
                      От: Биодизел в България?!

                      От скоро при нас смениха доставчика на гориво, и сега карат някакъв биодизел от Гърция като го преработват във Велинград. Камиона пуши така, че около него е голям облак и мирише яко на микици. При каматцутата е същата работа.
                      FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                        От: Re: От: Re: Биодизел в България?!

                        Колегата пуснал тази тема е писал че има цех за биодизел.Ако искате питайте го за подробности.
                        Ето https://www.olx.bg/ad/biodizel-1-50-...tml#f20567cef0 <--- тук намерих оферта за биодизел по 1,50 лв. за литър. И идея си нямам доколко е легално.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X