Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Биодизел в България?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Биодизел в България?!

    Каде има бензиностанции с такова гориво има ли изобщо и на каква цена е?Някой знае ли ли нещо по въпроса?
    Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

  • #2
    От: Биодизел в България?!

    По закон в Дизела който се продава трябва да има био дизел. През лятото съдържанието му е 10%, а през зимата 5%. Има бензиностанции който продават чист био дизел, но е по-скъп от евро дизела.
    Недостатък му е че всички отлагания които са в резервоара ги натиква в помпата и дюзите, ако се сипе изведнъж само био дизел

    Коментар


    • #3
      От: Биодизел в България?!

      По-скъп?От каде идва тая разлика.Аз си мисля,че нещо направено от отпадъци трябва да е по-евтино
      Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

      Коментар


      • #4
        Re: Биодизел в България?!

        Моя шеф го купуваше на 1.60лв за литър на истина чисти резервоара но не запушва помпа и дюзи а филтрите и то така че не може да запалиш докато не ги смениш освен това много мирише разлика в работата на машините нямаше.

        Коментар


        • #5
          От: Биодизел в България?!

          Отиваш в първата маслобойна където преработват слънчоглед и рапица и си ти.

          поздрави

          Коментар


          • #6
            От: Биодизел в България?!

            Цената му е по-скъпа от на другия по простата причина че също се облага с акциз. Е за момента може и да са горе долу с еднаква себестойност, но преди около 2 години до нас на бензиностанцията се предлагаше и цената му беше с 0,15лв по-скъп. Говорил съм с преподаватели по-химия които казват че е трудоемко производството му. Ако акциза върху него отпадне ще е конкурентно способен.
            На 1,60лв може да го купуват нелегално. То и от тираджия може да се намери по-евтина нафта.

            Коментар


            • #7
              Re: Биодизел в България?!

              Напълно легално производителя дойде с цистерна изкараха маркуч с пистолет напълни резервоара на тоарега си и го остави да работи на място поне 1 час след което източиха 5тона в нашата цистерна и така цяло лято.

              Коментар


              • #8
                От: Re: Биодизел в България?!

                Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
                Напълно легално производителя дойде с цистерна изкараха маркуч с пистолет напълни резервоара на тоарега си и го остави да работи на място поне 1 час след което източиха 5тона в нашата цистерна и така цяло лято.
                Мога ли да взема една туба за проба?Как стоят в момента нещата?Ти иначе от каде си и той щом е идвал с цистерната значи ви е зареждал няколко машини.Дай повече инфо
                Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                Коментар


                • #9
                  От: Биодизел в България?!

                  Видях нафта в прозрачни съдове, източена от цистерна, която зарежда бензиностанции. Изглежда различно - мътна е! Обясниха ми, че от нова година във всичката нафта задължително се добавя биогориво от рапица. Да сте чули нещо за такава еврогейска директива?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Биодизел в България?!

                    Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                    Видях нафта в прозрачни съдове, източена от цистерна, която зарежда бензиностанции. Изглежда различно - мътна е! Обясниха ми, че от нова година във всичката нафта задължително се добавя биогориво от рапица. Да сте чули нещо за такава еврогейска директива?
                    Може би е това:

                    16:00 | 20 април 2011 | Бизнес /

                    От 1 януари 2012 г. съдържанието на биодизела в дизеловото гориво трябва да бъде минимум 5%, реши парламентът с приемането на второ четене на текстове от законопроекта за енергията от възобновяеми източници.
                    От 1 юни догодина съдържанието на биоетанол или етери в бензина трябва да бъде минимум 2 процента, записаха още депутатите, предаде БТА.

                    В момента минералният дизел задължително трябва да съдържа 4 на сто биосъставка, което според "Лукойл България" оскъпява горивото с 6 ст., а според производителите на биодизел - с по-малко от половин стотинка, добавя в. "Дневник".
                    Предвижда се съставката на биоетанола в горивото за бензинови двигатели да се увеличава с по един процент два пъти годишно - от 1 март и от 1 септември, като от 1 март 2016 г. да стане минимум 9%.
                    Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                    Opel Corsa 1.7д 98г

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От: Re: Биодизел в България?!

                      Първоначално публикуван от radoslav94 Преглед на мнение
                      Мога ли да взема една туба за проба?Как стоят в момента нещата?Ти иначе от каде си и той щом е идвал с цистерната значи ви е зареждал няколко машини.Дай повече инфо
                      За съжаление октомври спряхме да зареждаме от биодизела а иначе съм от Сливен зареждахме 2 булдозера няколко фадроми и 4-5 багера и трошачка ако ни докарат пак ще искам от шефа да пробвам а относно цвета и е като на тъмната бира.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: От: Re: Биодизел в България?!

                        Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
                        За съжаление октомври спряхме да зареждаме от биодизела а иначе съм от Сливен зареждахме 2 булдозера няколко фадроми и 4-5 багера и трошачка ако ни докарат пак ще искам от шефа да пробвам а относно цвета и е като на тъмната бира.
                        Може ли някакви координати на фирмата, която го доставя? Или поне името на фирмата?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: От: Re: Биодизел в България?!

                          Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
                          ........ относно цвета и е като на тъмната бира.
                          Биодизел, който аз зареждах (за голямо съжаление сега не мога), във никакъв случай не беше с такъв цвят. Беше с цвят на обикновено (разбирай минерално) дизелово гориво. Що е такъв тъмен цвета нямам представа. А иначе и аз се интересувам от къде аджеба мога да си зареждам? Маслобойна наоколо не знам. Не е толкова сложен процеса на преработка на олио (примерно) в биодизел.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: От: Re: Биодизел в България?!

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Биодизел, който аз зареждах (за голямо съжаление сега не мога), във никакъв случай не беше с такъв цвят. Беше с цвят на обикновено (разбирай минерално) дизелово гориво. Що е такъв тъмен цвета нямам представа. А иначе и аз се интересувам от къде аджеба мога да си зареждам? Маслобойна наоколо не знам. Не е толкова сложен процеса на преработка на олио (примерно) в биодизел.
                            Точна за това ми е интересно как няма преработвателна фабрика в страната при положение че цените скачат драстично
                            Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: От: Re: Биодизел в България?!

                              Колегата пуснал тази тема е писал че има цех за биодизел.Ако искате питайте го за подробности.
                              Subaru Legacy 2.5
                              Suzuki GS500 E

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X