Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

    Първоначално публикуван от chino///M Преглед на мнение
    Колеги да ви питам има ли значение какво отработено масло ще сипя в резервоара 10в40,15в40 и т.н.т. дали е минерално или полусинтетика или синтетика.Двигателя е 2.5 TDS и възнамерявам да пробвам,че колизата доста си гори.Относно количеството в резервоара-възможно е да е изгоряла електрическата помпа в резервоара и ако е така колата може да върви само ако има над 15-тина литра,тогава ГНП-то засмуква,но този маркуч е къс и като падне нивото няма какво да дърпа горивото(възможно е да се развали и ГНП-то ако не се отстрани повредата)
    Колега, от този пост http://www.offroad-bulgaria.com/show...19#post1733419 се вижда, че на олио (рапично, слънчогледово) може да караш Москвича. Проблем за роторната помпа се явява плътността на горивото. Олиото при по-ниски температури става гъстичко, като под нулата вече е като глюкоза. Мисля, че няма да е проблем да разредиш с нафта и бензин. За бензина не се притеснявай, 1 л/10л друго гориво не е проблем за колата. При старото масло проблем са фините метални стружки, които може да има в него. Трябва хубаво цедене и още по-хубаво разреждане. Карал съм при отношение 4 л нафта /1,5 л масло 15-40. Запалих нормално в много студено време (-10), обаче си пуши и намирисва доста.
    Георги Кулишев
    Ямбол
    0889 42 00 74

    Коментар


    • #77
      От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

      Ето как работи галопер 2.5 ТДИ на -11 градуса само на отработено масло,запали от петия път с въртене по 2-3 секунди и подгрев по 10 секунди преди завъртане !Джипа не е пален от две седмици и се наложи преди 4-5 часа да го прибера в гаража !


      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #78
        От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

        В една друга тема сума ти народ се оплакват, как им била замръзнала нафтата.
        А трансформаторното масло+нафта не замръзва

        Коментар


        • #79
          От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

          Според мен има логика маслото да има по ниска точка на замръзване от нафтата ,другото е вискозитет ,сигурен съм че маслото и на -30 няма да замръзне може би ,друг е въпроса дали ще може да го смукне гнп-то!
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #80
            От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

            Нали затова го разреждам с нафта, че и малко бензинец му слагам.
            Ама лошото е, че свърши, като се стопли ще ходя да търся.

            Коментар


            • #81
              От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

              Има ли проблем маслото или нафтата да се съхраняват и утаяват в пластмасови бидони?Гледам че всички говорите за метални варели...А един магнит на дъното с маслото дали ще хване някоя метална стружка,знам че пробките на картера на някои коли са намагнетизирани
              SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

              Коментар


              • #82
                От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
                Има ли проблем маслото или нафтата да се съхраняват и утаяват в пластмасови бидони?Гледам че всички говорите за метални варели...А един магнит на дъното с маслото дали ще хване някоя метална стружка,знам че пробките на картера на някои коли са намагнетизирани
                Няма проблем. И да магнита ще ги хване, ако го поразходиш по дъното. И после фина цедка.

                Коментар


                • #83
                  От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Няма проблем. И да магнита ще ги хване, ако го поразходиш по дъното. И после фина цедка.

                  Аз мисля магнита да си стои на дъното,да не го махам...Някакъв от автотонколона да речем...
                  SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                    Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
                    Аз мисля магнита да си стои на дъното,да не го махам...Някакъв от автотонколона да речем...
                    Той е магнит в околните 3-4сантиметра.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                      Чул съм в София на една частна бензиностанция да правят всякакви магий за дизелово гориво.Слагат %мазут измит от цистерни с нафта,% конденз от Гиген,%отработено масло,%отработено олио,% дизелова горивна добавка на Хелиос. Вярно ,че цената е с 35ст. по малка,но смее ли да зареди човек ?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                        Днес видях в един сервиз как сипаха на едно BMW E46 64литра (т.е. почти само масло) трансформаторно масло. Човека каза че изгорил над 500литра и няма проблеми.
                        0877 44I 88I
                        Самурай 1,3
                        Дискавъри ТД5

                        Коментар


                        • #87
                          От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                          Със стария ми Ситроен изгорих поне 2 тона и единствения проблем е че свърши
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #88
                            От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                            Наскоро прекарах през резервоара на ксантията ми 1,9 ТД около 150 литра трансформаторно. Върви като ущипана. Месих го 60 на 40 % в полза на маслото, като добавях и по 5 литра горяло масло на резервоар, понеже трансформаторното масло няма мазилни свойства. Настъпи лошия момент, в който маслото свърши и сега я подкарах на горяло двигателно, пак в съотношение 60 на 40 в полза на маслото. Цедя го през два ката чаршаф преди да го налея в резервоара. Пуши малко повече, особено когато турбината надуе след 2500 оборота, но тя и на нафта си пропушваше така че....
                            Като недостатък отбелязвам силната миризма на масло от ауспуха и димния облак при рязко изпреварване, но важното е, че минавам 100 км с 8 лв При тези цени на горивата на екологията ще и се е*е мамата, понеже доста хора се усетиха и почнаха да карат колите си с подобни алтернативни горива. При ценана дизела под 2 ле не бих се занимавал с подобни алхимии, но на сегашната цена....
                            Yamaha XT​M600E '98
                            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                            Коментар


                            • #89
                              От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                              Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                              ... на екологията ще и се е*е мамата...
                              То пък щото беше много екологично, когато цената ни беше добре, та много хора просто изливаха черното масло и старото олио по канали и канавки...
                              SUZUKI V-STROM 1000
                              Jeep Cherokee 2.5CRD
                              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                              о889 525 о74 - Владо

                              Коментар


                              • #90
                                От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Със стария ми Ситроен изгорих поне 2 тона и единствения проблем е че свърши
                                И при мен се получи същия проблем
                                0885719173-Красимир

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X