Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

    С моето паджеро съм изгорил поне том масло- хидравлично, трансформаторно, старо олио и какво ли не. При условие че съм изминал толкова километри без пари не смятам че е проблем да се изхарчат 150-200 лв за разпръсквачи, макар че засега няма никакви грижи.
    Случвало се е да карам 100% само масло.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #47
      От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
      С моето паджеро съм изгорил поне том масло- хидравлично, трансформаторно, старо олио и какво ли не. При условие че съм изминал толкова километри без пари не смятам че е проблем да се изхарчат 150-200 лв за разпръсквачи, макар че засега няма никакви грижи.
      Случвало се е да карам 100% само масло.
      Е аз съм изгорил поне 5 тона за една година,защото лятото поливам с помпа Марица само на масло,така че с разликата от парите мога да направя пълен основен ремонт на джипа,трактора и помпата и ще ми останат поне още толкова пари.Засега направих само на джипа а на трактора и помпата заполижане няма нужда да сеправи ремонт.
      Последно редактирано от Красимир Канев; 16-11-11, 22:40.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #48
        От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

        Мотокара го карам почти само с трансформаторно масло (лошото е че е на свършване) и моите наблюдения са че особено зимата пали по леко от колкото само с нафта .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

          Добре де, откъде го намирате това трансформаторно масло. Аз нито съм виждал, нито съм пипал такова нещо.
          Някой ако знае откъде мога да видя един - два варела около Варна, да сподели

          Коментар


          • #50
            От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Добре де, откъде го намирате това трансформаторно масло. Аз нито съм виждал, нито съм пипал такова нещо.
            Някой ако знае откъде мога да видя един - два варела около Варна, да сподели
            Аз съм купувал от фирми за вторични суровини.Те купуват големи трансформатори които ги нарязват и отделят маслото.Иначе голямо количество няма от къде да се купи,но иначе има трансформатори с по 3-4 тона масло дори и по-големи.Очаквам скоро една оферта за 20 тона но още не са ми дали резултат.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #51
              От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

              Аз така или иначе не мога да си позволя повече от няколко варела, а и няма къде да го държа.

              Коментар


              • #52
                От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                То и от вторичните едва ли вече ще толкова ефтино . На скоро чух от едни познати че им се наложило да си купят за доливане в трансформатор литъра му е към 3 лева .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                  Който търси-намира.
                  Въпросът е дали да го меша с нафта или чисто на тези температури.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Който търси-намира.
                    Въпросът е дали да го меша с нафта или чисто на тези температури.
                    По-добре си сипвай и малко нафта 30-50% спрямо маслото.Ако не е тайна на каква цена го намери.
                    0885719173-Красимир

                    Коментар


                    • #55
                      От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                      Левче, ама има малко.
                      Изчисти си пощата, да те питам нещо.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                        В момента мешам 1 към 1 нафта с отработено моторно масло
                        До каква температура може да се прави това ?
                        Някой пробвал ли е ?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                          Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
                          В момента мешам 1 към 1 нафта с отработено моторно масло
                          До каква температура може да се прави това ?
                          Някой пробвал ли е ?
                          Докато усетиш,че сутрин двигателя започне да не работи добре.Започне ли трудно да стартира и пуши доста бива да се увеличи още нафтата защото като не работи добре трупа нагар по дюзите и дори може да спре да работи някоя дюза.
                          0885719173-Красимир

                          Коментар


                          • #58
                            От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                            А какво ще кажете за компресорното масло!? Пробвах да смазвам веригата на резачката с него, но като се повиши температурата му става рядко и почти не върши работа. Сега си обработвам дървения с него против дървояди.

                            Обаче в тези гладни години взех да се втренчвам към варела, към колицата, пак към варела ......
                            Имам за 4-5 резервоара на ситроенчето.
                            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                            А+
                            LZ1DRZ

                            Коментар


                            • #59
                              От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                              Компесорно масло не съм чувал ,ако имаш предвид масло за компресори ,то би трябвало да е моторно масло от рода на М10Д.....Такова по принцип се слага на бутални компресори !

                              За веригата на резачката слагай каквото има,и отработено става обаче много цапа....Нека си разправят някои че запушвало помпата !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #60
                                От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                                Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                                А какво ще кажете за компресорното масло!? Пробвах да смазвам веригата на резачката с него, но като се повиши температурата му става рядко и почти не върши работа. Сега си обработвам дървения с него против дървояди.

                                Обаче в тези гладни години взех да се втренчвам към варела, към колицата, пак към варела ......
                                Имам за 4-5 резервоара на ситроенчето.
                                И аз не съм чувал за компресорно масло.На компресорите се сипва двигателно масло,то самият компресор си е двигател само че работи обратно.При двигателите компресията движи вала а при компресорите се задвижва вала с помощта на друг двигател за да се създава компресия.
                                0885719173-Красимир

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X