Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пресечен антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пресечен антифриз

    При повечето японски коли нормалната позиция на стрелката е една идея под средата, а в червения сектор влиза, чак когато двигателят е качествено прегрял.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      От: Пресечен антифриз

      На повечето коли е така, независимо дали японски. Въпросът е, че при безкрайното сглобяване и разглобяване датчикът може да е пострадал. Или кабелите му. Абе изобщо, термометрите не са чак толкова скъпи.

      Коментар


      • #33
        От: Пресечен антифриз

        Или естествен процес на остаряване.
        Защо ли вече чета с очила?

        Коментар


        • #34
          От: Пресечен антифриз

          Досега не ми е попадала японка с неверен термометър, а повечето са доволно антични. Просто показанията се четат особено при тях. Има много от скалата, преди червената зона, но ако стрелката е след средата двигателят реално е прегрял.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: Пресечен антифриз

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            Чаво .... моя е правен ТУК .... нека не звучи като реклама.

            Ползваха металните казанчета от стария радиатор.
            Не че имам нужда, ама мерси за линкчето. Поне на картинка изглеждат супер. Вече знам къде да питам, ако в магазина ми снесат някаква безумна цена, щото съм виждал екземпляри и по 1700лв.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Пресечен антифриз

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Аз попитах по-горе, но Чавдар смята стрелката за достатъчен критерий. ...
              Просто с тази жипка се познаваме от пролетта на 2007 и я знам какво прави. Толкова високо, както на последните снимки, стрелката съм я виждал само през август 2008, по време на неуспешния ми опит за замяна на виското с електрически вентилатори. И то при състезателно каране, в летни горещини, със задръстен с прах радиатор и вече умиращ акумулатор. Такива показания на асфалт при външна температура под 20* и то при охладителна система в близко до идеалното състояние не съм сънувал и в кошмар. И то, като имаш предвид, че старият радиатор освен 2-3 стари заварки, 2-3 нови теча имаше и солидна площ размазани или вече липсващи ламели, а вече смененото виско имаше доста солидно омасляване и вероятно не зацепваше съвсем добре.

              Вярно, че не сме мерили директно температурата на охладителната течност, но мисля, че замерването на t* на повърхността на радиатора също дава достатъчно ясна представа какво става. При липса на натоварване (празен ход) разликата между казанчето при входа и тръбата след радиатора е 15-18*. След няколкоминутно изкачване към Златните мостове или каране по магистралата на по-високи обороти, разликата вече се е свила дотолкова, че се чудиш дали в същност я има, а стрелката се е навирила като ...
              Какъв извод да направиш от това?
              При всички положения, още преди първата рекламация предложих на хората, ако искат, да им закарам колата с техния радиатор и да гледаме и да мерим, каквото и колкото трябва. Ама не пожелаха.

              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Чаво .... моя е правен ТУК .... нека не звучи като реклама.

              Ползваха металните казанчета от стария радиатор.
              Лошо няма и да е реклама, ако работят читаво. Четох във форума и за някакъв в Добрич, че добре се справял. Ама тия по-далечните ме притесняват с това, че ако нещо се окаже не така, работата става тегава и ще започнем да пълним гушата на куриерите.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-11-10, 10:02.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Пресечен антифриз

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Какъв извод да направиш от това?
                Не оспорвам извода. Просто едни числа с градуси щяха да изглеждат по-добре в изложението. На входа на радиатора - толкова, на изхода - толкова, на оригиналния датчик за стрелката - толкова.

                Коментар


                • #38
                  От: Пресечен антифриз

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ... Просто едни числа с градуси щяха да изглеждат по-добре в изложението. На входа на радиатора - толкова, на изхода - толкова, на оригиналния датчик за стрелката - толкова.
                  Спор няма, ама нямам време освен всичко друго да тръгна да търся подходящи датчици и термометър. Може да си поиграя в тази насока, ако имат неблагоразумието да правят проблеми с рекламацията.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пресечен антифриз

                    Аз винаги съм вярвал в сравнителния метод, независимо от това колко верен е датчика.
                    И в конкретния случай също бих му се доверил, защото преди това при определени показания двигателя е работил нормално, а сега се отчита завишение на показателите при същите датчици, което винаги е повод за безпокойство, особенно като се има предвид, че последните не се намират на радиатора, т.е. не са пипани.
                    Още по-обезпокояващ е факта, че има проблем дори при не чак до там големи натоварвания, да не говорим, че автомобила е състезателен.
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пресечен антифриз

                      За съжаление, развитието на историята показа, че в България няма по-лесно от това да попаднеш на некоректни търговци, поради което случаят с проблемния радиатор продължава тук.

                      Естествено, Патрулът няма да чака края на историята. Въпросът с подмяна на радиатора отиде на второ четене, на друго място.

                      Първоначалният анонс беше: "Даваш само капаро, остатъка плащаш след като радиаторът се сложи на колата и се тества, че всичко е ОК".
                      Това звучи като мъжка приказка ...
                      Дали ще има хепиенд - предстои да се разбере тези дни.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X