Обява

Свий
Няма добавени обяви.

star gas газов инжекцион за 4 цилиндъра...проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • star gas газов инжекцион за 4 цилиндъра...проблем

    здравейте, купих си една хубава це класичка w203 1.8 бензин с газ, която има някакъв проблем с газовата уредба.Ходих преди "пандемията" на сервиз, в който ми казаха че трябва да се разглоби всичко за да се види какво се случва, но според мен може и да има някакъв вариант без да се разглоби всичко да се види какво се случа...а именно: при подаване на контакт червеното диодче на "ключето" мига 5 пъти и продължава да свети червено постоянно.Газовата бутилка е пълна, при диагностиката по някакъв начин накараха дюзите да "цъкат" .Не успях да я вкарам в "авариен режим" като задържа копчето за включване на газ при подаване на контакт. Имаше 2 филтъра от тези големите хубавите, които бяха свързане последователно и по метода на изключване ги "шунтирах" и вързах друг филтър за газ-чисто нов и отново без успех някой има ли нещо като идейка какво мога да погледна в многото свободно време,което имам ) Благодаря Ви предварително
    LZ5DG....0888985906
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
    Не всичко, което има две бузи е лице!

  • #2
    А колата работи ли на газ?Каква е уредбата?Какъв е ключа?Аз карах 5 години със светещ червен диод,защото се беше откъснало кабелчето излизащо от сондата/знаех си го и не ми пукаше/.И не бързай с аварийни ,тестови и пр. режими!
    VENI-VIDI-VICI!

    Коментар


    • #3
      Здравей!
      Всеки модел/марка ГИ има програма за настрийка и регулиране. Та в тази програма има раздел Диагностика. Като отидеш в този раздел можеш да видиш какви са натрупаните грешки и проблеми. Както разбирам имаш газ , но не иска да превключи на бензин. Най-честата причина за това е неизправност на датчика за температура и налягане на газовата фаза на газта.
      Също така си провери дали е отворен механичният кран за пропускане на газ от бутилката към двигателя-това е една врътка на комбинирания/мулти клапан на бутилката. Трябва да се отвърта и завърта наръка без помоща на клещи и каквито и да е др. инструменти.
      Също на този мултиклапан има електрически клапан за спиране подаването на газта към двигателя. Или когато обезточиш системата на ГИ този клапан е затворен и не пропуска газ. Та ако сигнала/напрежението/жичката към него за нарушени или прекъснати няма какво да ти пусне газ към ДВГ-то.
      Според мен влизане и разглеждане в раздел Диагностика би трябвало да покаже проблема.

      Лек ден.
      П.П. Ако имаш сега повечко време направо си започни да четеш за типовете ГИ, елементите от които се състои ГИ, начините за монтаж и настройка на софтуера/програмите за съответния тип ГИ, изискванията за монтаж на всеки елемент от ГИ и т.н. В нета има доста сайтове за това включително и фирмени такива. Да не говорим , че в YouTube има и клипове за гореспоменатото от мен на какъвто си искаш език. Или искам да ти кажа ,че ако започнеш сам да се запознаваш с материята от нейното А и Б една много голяма/достатъна част от материята ще ти се изясни и сам ще можеш да се справиш с доста манипулации.
      Успех!

      Коментар


      • #4
        Клапана за високото налягане преди изпарителя също има филтърче за газа.Евентуално мога да помогна с кабел и програма ако се помещаваш в София и знаеш марка и модел на газовия инжекцион. Понеже спазвам правилото на Мечо Пух, взех та купих кабел "амнайсе в едно" и съответния диск с програми за 10-тина, а може и повече да са, марки ГИ.

        П.П. На газовия компютър трябва да има етикет с марка и модел на уредбата.
        Последно редактирано от коко келеша; 27-04-20, 07:53.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          днес ще погледна точен модел, ще вдигна колата на крик(изпарителя е най отдолу под мотора) и ще прегледам за друг филтър иначе съм от София/Банкя и ако ме насочите към някой, който може да свърши работа ще съм ви много благодарян )
          LZ5DG....0888985906
          Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
          Не всичко, което има две бузи е лице!

          Коментар


          • #6
            оказа се изпарител, както и някакъв дебитомер при изпарителя....и ми поискаха 400лв за смяната им...но нещо се отказах при тази цена на бензина
            LZ5DG....0888985906
            Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
            Не всичко, което има две бузи е лице!

            Коментар


            • viperr
              viperr коментира
              Редактиране на коментар
              Нещо много лошо са те излъгали. Смени газаджийте.

            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              А бе, може и да не са го излъгали чак толкова. Читав изпарител за 140кW и "дебитомер"(най-вероятно датчика за налягането и температурата на изхода от изпарителя) са грубо около 300 лева.

          • #7
            Първоначално публикуван от borchev Преглед на мнение
            оказа се изпарител, както и някакъв дебитомер при изпарителя....и ми поискаха 400лв за смяната им...но нещо се отказах при тази цена на бензина
            Вече няколко пъти срещам мнения за тези цени на бензина, но цената на газта е 60 ст.!!!! А цените до месец според мен ще се качат с поне 30-40 ст. Усеща се вече съществен трафик, тия коли гориво ползват. Няма да пропуснат момента да вдигнат пак цените.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Вече няколко пъти срещам мнения за тези цени на бензина, но цената на газта е 60 ст.!!!! А цените до месец според мен ще се качат с поне 30-40 ст. Усеща се вече съществен трафик, тия коли гориво ползват. Няма да пропуснат момента да вдигнат пак цените.
              Аз два месеца също не съм карал на газ, пълна ми е бутилката.

              Коментар


              • #9
                Хондата я джаскам до горе със сто октана вече година и половина. С каране в икономичния режим на компютъра, се движи с точно 50км/час и харчи 7.5/100 софийско градско с неголеми задръствания от 10-тина коли на светофар. Не виждам смисъл от газова уредба за момента, понеже и километрите са 4-5 000 на година. Виж, джогана се кара само на газ и помирисва бензин само при първо палене на студено .
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X