Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моето газово Помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моето газово Помощ!

    Сложиха ми (аз се съгласих - нищо му нямало) евтино газово "Ловат" на инжекционен мотор но Мондео. Гърми, та се тресе. Май че работата е от МАП датчика. 270 лева, но може и да не е от него. Смених свещи, кабели. Не подържа ниски обороти. Инак на скорост е добре. Днес от Бургас -Шумен и обратно ми показа 10 лева на 100 километра.
    Нека, ако някой знае, грамотен специалист, независимо къде му е сервизът, да ми обади.
    Благодаря.

  • #2
    До: Моето газово Помощ!

    кажи на каква кола е монтирано
    какъв е мотора
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

    Коментар


    • #3
      До: Моето газово Помощ!

      а ти си написал каква е колата
      на смукателите се слага една клапа с която и да гръмне клапата се затваря
      за тази цена като гледам ,явно са ти сложили нещо извънземно

      някакви електроники слагаха ли
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        До: Моето газово Помощ!

        Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
        Сложиха ми (аз се съгласих - нищо му нямало) евтино газово "Ловат" на инжекционен мотор но Мондео. Гърми, та се тресе. Май че работата е от МАП датчика. 270 лева, но може и да не е от него. Смених свещи, кабели. Не подържа ниски обороти. Инак на скорост е добре. Днес от Бургас -Шумен и обратно ми показа 10 лева на 100 километра.
        Нека, ако някой знае, грамотен специалист, независимо къде му е сервизът, да ми обади.
        Благодаря.
        Я, Ловат не съм ги чувал. И такова менте на Ловато ли имало? Не е зле да кажеш модел на газовото оборудване или поне да снимаш изпълненията на газаджиите.

        Гърми как? Единични пукания в преходни режими?
        На бензин добре ли са нещата или и бензина са оплескали?
        10/100 за Мондео е май много. Колко гори (...гореше) на бензин тази кола?

        Коментар


        • #5
          До: Моето газово Помощ!

          Никога няма да го разбера това...да се слага предпазна клапа,та,като гръмне...баси...направете я така,че да не гърми...
          Фордовете по принцип са капризни откъм газ.Обикновено гърмят от свещи,кабели и/или бедна смес.
          По спомени Мондео 1,8 и 2,0(предполагам че е такова) има и МАР и МАF(баси системата) и е доста чувствително откъм горивна смес.
          Симеоне,може да се пооправи,но риска да си гърми е голям.Лекува се със замяна с инжекционн уредба...
          П.П.Гърменето обикновено пре@бва MAF-a,като след това той подава грешна информация към ECU-то и всичко отива по дяволите...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: Моето газово Помощ!

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Никога няма да го разбера това...да се слага предпазна клапа,та,като гръмне...баси...направете я така,че да не гърми...
            Фордовете по принцип са капризни откъм газ.Обикновено гърмят от свещи,кабели и/или бедна смес.
            По спомени Мондео 1,8 и 2,0(предполагам че е такова) има и МАР и МАF(баси системата) и е доста чувствително откъм горивна смес.
            Симеоне,може да се пооправи,но риска да си гърми е голям.Лекува се със замяна с инжекционн уредба...
            П.П.Гърменето обикновено пре@бва MAF-a,като след това той подава грешна информация към ECU-то и всичко отива по дяволите...
            Нинджа, май си най-близо до истината. Вече е ясно, че гърми при бедна смес. А всеки гърмеж може да повреди датчика МАП. В сервиза ужким го активират, но не казват как. Развих капачето на МАП-а, там първичният прибор на датчика е нещо като два чифта волфрамови жички на ел.крушка Видях (крият се)че го продухват. Малък преносим компютър открива дали МАП-ът е в ред.
            Против взривовете съм сложил предпазен клапан на резонатора. Но взривът смачква и въздушния филтър, на което никой не бе обърнал внимание. Големият проблем е липсата на стабилност на ниски обороти.(Свещи и кабели подмених)
            Вторият проблем е да жертвам 1500 лева и да ми поставят нещо свястно. Извинявам се за погрешното написано "Ловат" вместо "Ловато".
            Войд от Бургас и Петя от Пловдив ми посочиха свои свестни монтьори. Ще опитам с тях. Ще им се доверя на съветите.
            Благодаря на всички, които се отзоваха.

            Коментар


            • #7
              До: Моето газово Помощ!

              при нас цената за газов инжекцион е 1150
              я пробваи първо с един симулатор, и виж дали проблема не е в плочката
              да наистина най доброто е газов инжекцион
              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

              Коментар


              • #8
                До: Моето газово Помощ!

                Само за протокола:
                МАР- е датчик за вакуум.Намира се някъде по купето около ДВГ и се свързва с колекторите посредством малко маркуче.Обикновено е с 2 или 3 кабела,които отиват към ECU-то.В редки случаи е с 4...
                МАF- е датчик за въздушен поток.Дебитомер от по-ново поколение.НЯМА клапа.Ако е само жичка(тип реоатнче)с или без него е горе-долЕ все едно.Ако е платка,при първия гърмеж вече е дала фирА(обикновено се отчупва и не дава контакт.Някои я запояват,но тогава пък не мери точно,абе-цигании са) и трябва нов...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Моето газово Помощ!

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Само за протокола:
                  МАР- е датчик за вакуум.Намира се някъде по купето около ДВГ и се свързва с колекторите посредством малко маркуче.Обикновено е с 2 или 3 кабела,които отиват към ECU-то.В редки случаи е с 4...
                  МАF- е датчик за въздушен поток.Дебитомер от по-ново поколение.НЯМА клапа.Ако е само жичка(тип реоатнче)с или без него е горе-долЕ все едно.Ако е платка,при първия гърмеж вече е дала фирА(обикновено се отчупва и не дава контакт.Някои я запояват,но тогава пък не мери точно,абе-цигании са) и трябва нов...
                  Дай си Е-мейла да ти пратя снимка. Явно е дебитомер.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моето газово Помощ!

                    А защо не покажеш 17-я клапан на мондеото?
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моето газово Помощ!

                      Доколкото ми е известно монтажът на АГУ на Мондео не е добра идея, предвид, че клапаните му не издържат. Имам няколко приятели с такива коли и на всички, без изключение изгоряха изпускателните клапани. Газаджиите знаят това и добросъвестните не слагат газ на тези автомобили. Просто газта гори по-бавно от бензина и горенето продължава в изпускателния колектор, което невинаги може да се компенсира с корекция на запалването. Явно материалът на клапаните е неподходящ за газ.
                      А това, че гърми, след като си сигурен в кабелите и свещите се дължи на бедна смес или лошо въвеждане на газта в колектора.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X