Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тъп въпрос за газова/о.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тъп въпрос за газова/о.

    Съвсем хипотетично, какво ще стане ако пропан-бутан се пусне преди въздушният филтър ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Тъп въпрос за газова/о.

    Ще се филтрира заедно с въздуха и ще имаш по-голям обем смес който да гръмне ако намери повод.

    Коментар


    • #3
      От: Тъп въпрос за газова/о.

      Не ако, а когато.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Тъп въпрос за газова/о.

        Така както той го гласи може и да няма повод.

        Коментар


        • #5
          От: Тъп въпрос за газова/о.

          Да, и един мармот ...
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Тъп въпрос за газова/о.

            Дизел.

            Коментар


            • #7
              От: Тъп въпрос за газова/о.

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Съвсем хипотетично, какво ще стане ако пропан-бутан се пусне преди въздушният филтър ?
              Пускал съм точно така - в смукателя на въздушния филтър на паджеро 2,5 тди. Вдигна до 2500 об. без проблем.
              Както ти каза и Ясен - един път филтъра смесва газовете, после турбото ги "доомесва", и накрая интеркулера и той...... Ама вЕрно ако от някъде дойде искра някаква....
              Don't hunt IF you can't kill
              първо 0883 после 333 накрая 448

              LZ1BGD

              Коментар


              • #8
                От: Тъп въпрос за газова/о.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Дизел.
                Как ме фанА !

                При мен е атмосферен дизел, и ако го правя както трябва, е нужно да разпробия всмукателният колектор на 5 места, и после, ако резултата не ми хареса, трябва да се чудя как да го запушвам, та само за проба не искам да го правя.
                Ток имам само на стартер и свещи, което не ме бърка по никакъв начин.

                Сега само си расъждавам по темата, щото преди да се е оправило времето, а и поне малко аз, нищо няма да се почва,
                а това преди да дойде пролетта няма да стане.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Тъп въпрос за газова/о.

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Как ме фанА !

                  При мен е атмосферен дизел, и ако го правя както трябва, е нужно да разпробия всмукателният колектор на 5 места, и после, ако резултата не ми хареса, трябва да се чудя как да го запушвам, та само за проба не искам да го правя.
                  Ток имам само на стартер и свещи, което не ме бърка по никакъв начин.

                  Сега само си расъждавам по темата, щото преди да се е оправило времето, а и поне малко аз, нищо няма да се почва,
                  а това преди да дойде пролетта няма да стане.
                  Все някъде между филтъра и смукателния колектор има гъвкав маркуч. Обикновено там се наставя смесител за газ.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тъп въпрос за газова/о.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Все някъде между филтъра и смукателния колектор има гъвкав маркуч. Обикновено там се наставя смесител за газ.
                    Има, ама са 5 и са съвсем къси, колкото да се куплира филтърната кутия, и от там 5 броя халуминуви търби, отляти.
                    Една тръба има само преди филтъра, а точно на входа на кутията има един допълнителен дифузьор (който така и не разбрах какво прави) който съм махнал, та там мисля да вкарам газчица.
                    Ако ми хареса, даже може и да го оставя така, само ще му вкарам един радиално разпробит щуцер, да улесня г-н Бернули.

                    Притесненията са ми относно минаването на пропан-бутана през филтъра.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тъп въпрос за газова/о.

                      Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                      ..... Ама вЕрно ако от някъде дойде искра някаква....
                      Ако не се спре пропан-бутана преди изгасването на ДВГ, искрата е много вероятна при следващо запалване, ако има подгряване. Това от опит.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ivo_razni 083.jpg
Прегледи:2
Размер:146.5 КБ
ID:5736138

                      Така беше преди да ми гръмне филтъра една сутрин. Веднага след това монтирах клапан с по-голям дебит точно преди смукателния колектор. Нямам снимка.
                      Последно редактирано от ivotosod; 04-12-16, 08:50.
                      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                      Времето е ценно, само ако не бързаш.
                      0889623098

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тъп въпрос за газова/о.

                        Ето как е при мен:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161204_181142.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5736169

                        а тук

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161204_181208.jpg
Прегледи:1
Размер:58.6 КБ
ID:5736172

                        точно при входа на филтърната кутия, под скобата, има дифузьор като вложка, който редуцира сечението, и който махнах, но не знам за какво е, а едва ли е сложен случайно.
                        Та точно там ми е удобно да пусна газта.

                        Колега, не знам защо при теб гърми, но мисля да пускам газ над 1200-1500об./мин.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тъп въпрос за газова/о.

                          Ако изгасиш двигателя, преди да е спряна газта, остава изпарена газ в "тръбопровода" до смукарелните клапани. Тя е по-тежка от въздуха и се натаява в ниските места, където намери. Вероятността да има поне един отворен смукателен клапан е голяма и пропан-бутана се изтича в цилиндъра. При подаване на контакт, респ. подгряване, газта се възпламенява и гърми. Не го прави всеки път, но и един е достатъчен. За да се избегне това, трябва поне 20 сек. ДВГ да работи без подаване на пропан-бутан, или както го направих - с клапан и по-близо до смукателния колектор. От тогава до сега няма нито един опит за гърмене.

                          Ето една проста схемичка:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LPG.png
Прегледи:1
Размер:13.6 КБ
ID:5736803
                          Ето и една снимка:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Клапан.jpg
Прегледи:1
Размер:222.5 КБ
ID:5736805
                          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                          Времето е ценно, само ако не бързаш.
                          0889623098

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тъп въпрос за газова/о.

                            Колега, снимал съм филтърната кутия, и написах кога ще пускам газ, а и ще е малко.
                            Интересува ме какво ще се случи като работа ако я пусна преди въздушния филър, по очевадни причини ?
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тъп въпрос за газова/о.

                              Ще работи. Но въпреки всичко помисли кога ще я спираш. Ако преди всяко изгасване поработи малко без LPG, нямаш грижи. Другата информация е само с цел защита.
                              Пример - паркираш, докато е на високи обороти и гасиш, или по някаква причина изгасне, докато се подава пропан-бутан. За да не гръмне при следващо палене ми се е налагало да прочиствам системата. Сега нямам такива ядове.
                              Има начин и при твоя случай да се направи след филтъра, но си е играчка.
                              Последно редактирано от ivotosod; 11-12-16, 19:47. Причина: допълване
                              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                              Времето е ценно, само ако не бързаш.
                              0889623098

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X