Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимание газ от омв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Внимание газ от омв

    Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
    Някой може ли да обясни на практика/действителност, а не по ТВ реклама как се контролира качеството на продуктите в България ?
    Аз мога да ти обясня как се контролира каквото и да било, което подлежи на контрол у нас. Има два вида контрол.

    Единият при който нещо условно се контролира и това подлежи на корупция, немарливост и нормативни вратички. Но все нещо се контролира и корупцията е изгодна за "дребните" неща, а по-важните все пак се гледат да са близо до истината. В частност бензинът и нафтата са така.

    И друг вид контрол при който теоретично има някоя структура която е отговорна за контрола, но не го извършва - няма методика, няма технически средства, няма назначени хора които да го правят, няма заделен бюджет, нищо няма. Добре дошли, пропан-бутанът е точно в това положение.

    ---
    Между бензиностанциите от една "верига" общото е само табелата и донякъде клиентите. Ако на конкретно място има проблем с качеството или количеството, много по-вероятно е същият проблем да засегне съседния обект на друг бранд (защото се зареждат от едни и същи доставчици, вкл. едни и същи камиони и шофьори и работят на тях все едни и същи групички тарикати), отколкото друг обект на същата "фирма".

    В конкретния случай е имало проблем или само с една бензиностанция ОМВ, или с една конкретна доставка на тази бензиностанция.

    Даже мога да ви кажа точно какво е станало: замърсили са някоя цистерна с нещо което е разтворимо в пропан-бутана, най-вероятно боя. През филтрите минава, но не се изпарява.

    Коментар


    • #32
      От: Внимание газ от омв

      Ясен е напълно прав,в Пловдив съм виждал една и съща цистерна да зарежда Омв,Еко и...Фирмата е Скорпио ойл транспорт.Ако са са оплескали нещо напълно е възможно да се случи и другаде.При течните горива има филтри в самите колонки при това доста добри.За газовите едва ли.

      Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

      Коментар


      • #33
        От: Внимание газ от омв

        Разтворимите замърсители филтър не ги лови. Тук точно такъв се наблюдава.

        Коментар


        • #34
          От: Внимание газ от омв

          На ОМВ,Лукойл и ШеЛ личен автомобил не зареждам и заради качеството и заради количеството.Само Еко и една местна при нас Озон ,там зареждам предимно ,скоро отварях газовата от бутилка до плочка ,освен графитни частици във филтъра на клапана и маслени отлагания по плочката ,нищо съществено,дренажа на изпарителя имаше съвсем слаба утайка.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: Внимание газ от омв

            Може и така да е. Но ми интересно нещо друго. На OMV съм заредил инцидентно и се случи, късмет може би. Но на бензиностанциите, на които зареждам редовно, досега никога не ми се е случвало да имам проблем. Те не са от големите вериги, а някакви малки, около Сопот. Това не ми изглежда да е късмет.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #36
              От: Внимание газ от омв

              Проблема е, че от цЕлото EU, само в България няма лаборатория която да изследва пропан-бутана.
              Едва ли е случайно, и е врата в полето,
              и като алтернатива ви остава арменския поп !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Внимание газ от омв

                Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                Може и така да е. Но ми интересно нещо друго. На OMV съм заредил инцидентно и се случи, късмет може би. Но на бензиностанциите, на които зареждам редовно, досега никога не ми се е случвало да имам проблем. Те не са от големите вериги, а някакви малки, около Сопот. Това не ми изглежда да е късмет.
                Точно!И аз зареждам предимно на подобна малка бензиностанция и нямам проблеми,нито с бензина ,нито с газта,на ЕКО зареждам рядко,от другите бягам като дявол от тамян,освен ако нямам друг избор!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Внимание газ от омв

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Проблема е, че от цЕлото EU, само в България няма лаборатория която да изследва пропан-бутана.
                  Едва ли е случайно, и е врата в полето,
                  и като алтернатива ви остава арменския поп !
                  Ако реша,и на арменския поп няма да платя,всеки сам си решава къде да си харчи парите

                  Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Внимание газ от омв

                    Е като сме тръгнали да споделя и аз за OMV, преди повече от 10г. сипах бензин на ладичка 1300 и малко след това започна да работи, като на 3 цилиндъра.
                    Това се е случвало само няколко пъти на "измислени" бензинстонации в междуселските райони и много се учудих, че това същото стана и при OMV.

                    Но както се споменава по-горе не се знае същото гориво и на кои други вериги е било разнесено, май почти от всяка голяма такава има оплакали се.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Внимание газ от омв

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      П.п Mup0 ,кой град е това.
                      В София зареждам само на ОМВ в Дървеница ,а в Стара Загора само на ОМВ до Автогарата.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Внимание газ от омв

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Ако реша,и на арменския поп няма да платя,всеки сам си решава къде да си харчи парите
                        На арменския поп не можеш да платиш и да искаш, можеш само да му се жалваш
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Внимание газ от омв

                          Ти кажи че имаш попски пари за даване

                          Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Внимание газ от омв

                            А-А-А-А Със Омв-то приключих преди 2г а със Шел преди 10г обикновените им горива са отвратителни!
                            Шел малко си взеха бележка и сега нещата са по-добре ! Но пак не са ми в листата !
                            За сега съм се доверил на Еко и нещата са добре ! Дизела им е добър и газта не ми е правила проблеми!
                            Но не спирам да сравнявам от време на време със други конкуренти - горивата !
                            За сега Твърдо държа на Еко !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Внимание газ от омв

                              Като че за Варна моята формула е Бенита (Бившите Ром) и дизела и газта - няма ядове дори и зимата на -15С, разхода е нормален.
                              Из страната търся Ром за дизела (по рядко се налага и се намират) а за газта каквото дойде на тънкаж.
                              Отказах се от Лукойла (до затвора във Варна) след като новосменени филтри на газта се набиха с графит и задръстиха за 1 зареждане.
                              Сега Лука ги заобикалям отдалече.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Внимание газ от омв

                                До затвора няма Лукойл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X