Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с евросонда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с евросонда

    След като в една друга тема похвалих сондите брц,и един колега ми каза да не се радвам толкова се случи проблем
    След 2-3 месеца нормална работа,започна да не пуска газ към бутилката,отивам на газстанцията омв и слага пистолета но не тръгва или ако тръгва брои стотинки,докъто стигне лев,чакаш минута.
    Отивам веднага на друга неизвестна бензиностанция ,слага пистолета и зарежда без проблем.
    Гледам налягането на колонките почти еднакво.
    Заредил съм до горе 48 литра,минал съм 200 км.отивам да зареждам,не тръгва.Карам докъто свърши газта,зареждам където ми падне,пълни догоре без проблем.

    Със 100% проблема е от сондата,зареждачката също е БРЦ със 8 мм мека тръба.
    Сондата незнам кой модел е,ще я свалям вероятно утре като свърши газта,минах през брц,казаха да им я занеса,не искам да ги занимавам тях,искам аз да знам какъв е проблема и как да го реша сам.
    Бутилката и сондата ги подбраха хората от брц и не се съмнявам че ъглите са правилните за точната бутилка,ако не бъркам 180/30 ъгъл..по спомен.Пък и работеше безупречно 3 месеца.
    Някой да дава акъл ако знае,да не откривам топлата вода.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Проблем с евросонда

    Наскоро дебъгвах същия проблем със сонда БРЦ. Стигна се до положение на никоя газстанция да не зарежда.

    Беше клеясало-ръждясало лагеруването на поплавъка към сондата и поплавъкът беше останал в горно положение. Лагеруването е стомана в някаква медна сплав и явно е пострадало от влага.

    Какво мисля за горивото, съдържащо тази влага, вярвам се досещаш.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с евросонда

      Докъто търся да сложа снимка,май намерих отговор ,и той е в ауди форума,Ясен пак е прав,май за същото става въпрос....

      Това е написъл колега

      Цитирам:
      Колеги погледнете си модела на Евро сондата ако е модел BRC 67R010004 Europa1 CLASSE3 е хубаво да я проверите или
      направо да я смените.Засега от БРЦ България за смяна искат 130лв. с работата.
      Ето линк към статията от KBA.de
      http://www.kba.de/DE/Presse/Pressemi...tile_text.html



      Мда....и не само аз съм с тоя проблем



      цитат:
      На мен ми блокираше поплавъка в горно положение и не можех да пълня газ. Оказа се , че се появява ръжда по осите и затова блокира. Не става с почистване и я свалях два пъти.
      Те даже не са споменали, какви са тези "установени с времето проблеми, които би създал". Как да им се доверя за останалото?


      Моята е такава:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032172287-big.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5709970
      Последно редактирано от Roninn; 05-04-16, 18:13.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с евросонда

        Ясен,това сменя ли се ,или на всеки три месеца да я отварям и чистя,или директно да забия нова турска ,пък колкото изкара?Нова брц сонда 130 лв.дадох за нея,вече нищо не е итинско
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с евросонда

          При същия проблем при мен проблема се оказа, че тъпата сонда(не знам същата ли е като модел, а те не са много) е погрешно настроен заводски поплавък. Разпробихме нова дупка на захвата на поплавъка с около 30 градуса по-нагоре и всичко си дойде на мястото. Сондата пак си работи. 3 пъти отваряхме бутилката докато стане. Зареждаше бавно, отваряне, почистване, затваряне - изобщо не зарежда, втора бензиностанция - същата работа. Обратно в сервиза пак чакане 5 минути да изпусне влязлата газ(не отчете и 1ст. колонката) пак гледане, сглобяване и така 3 пъти.

          П.П. Това за бутилка на мястото на резервната гума, че май половината от проблема е това.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с евросонда

            За тази която аз почистих вече минаха 3 месеца без да ми се обадят. А и изобщо изкара повече от 4 години преди да свърти тоя номер.

            Аз пък попържам едни сонди Ловато дето уж и те истински. Не им работи ограничителят за пълнене и не мога да позная защо. Показва коректно количеството, значи поплавъкът мърда. Като го извадя се прави че работи. В бутилката - не.
            За сметка на това 110 конски сили двигател като го настъпя почна да им сработва преразходния клапан (против скъсана тръба) и съответно след като ми полази по нервите беше махнат. По мои сметки тази сонда трябва коректно да храни поне двойно по-голям двигател.
            На две еднакви коли, две еднакви бутилки и две еднакви сонди - еднакви проблеми. Тъпото е че нямаше други за 200мм бутилка иначе щях да взема втория път различна.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с евросонда





              Те я мойта.
              КАТ се сетя,старата не евро сопотска сонда,никакви проблеми 40 години,че и болтовете съвпадат май.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с евросонда

                Точно такава беше тази на която борих поплавъка, само че 90-градусова. Болтовете на всичките сонди за единичен кръгъл отвор съвпадат (други май отдавна не се правят).

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с евросонда

                  Транспортната организация Kraftfahrt-Bundesamt - (KBA) предупреждава използващите на мулти-вентили от тип Europa1 на производителя BRC Gas, инсталиран в LPG задвижваните автомобили. Засегнатите вентили са с номера E13 67R-010004. Установено е, че предпазните клапани поради старост може да не работят достатъчно добре. Това може да доведе до експлозия на бутилката с газ.
                  Засегнатите BRC нивомери, Europa1 с релефната маркировка E13 67R010004 CLASSE3 и M.T.M. ITALY MV Europa са оборудвани според KBA със син квадрат електромагнитен вентил (Europa1), който трябва да се смени.
                  Това не засяга, тези които са оборудвани с червен, кръгъл мултиклапан (Europa2).
                  В допълнение, мултивентилите се различават и по формата, заяви говорител на компанията на KBA.
                  Собствениците на автомобили с инсталация BRC и син квадрат електромагнитен вентил (Europa1), трябва да се свържат със сервизите на BRC, за отстраняване на проблема.

                  Номерата съвпадат,само цвета на клапана е друг,метър....
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с евросонда

                    Не разбрах как работи тоя клапан.Корозия няма никъде ,даже и графит не намирам във филтрите откакто зареждам само на омв

                    На долната снимка в белия цилиндър има изрязан канал в който при напълно вдигнат поплавък влиза един чоп от клапана на входящата газ

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160409_142525.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5710327

                    Тук на долната се вижда канала

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160409_142534.jpg
Прегледи:1
Размер:68.2 КБ
ID:5710328


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160409_142516_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5710330



                    Единствения проблем който забелязах е че на моменти поплавъка засяда в почти горно положение но не точно за да щракне клапана
                    Засядането е благодарение на пластмасовите зъбни колела

                    На долната снимка се вижда как стърчат шлиците,в това положение заяжда.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160409_150904.jpg
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5710331


                    За да не заяжда трябва шлиците да са така

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160409_151001_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5710332

                    Естествено ги залепих.


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160409_142507_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5710333

                    Но не смятам че това е проблема със пълненето,при заседнал поплавък на 75 % просто няма да затвори и бутилката ще се пълни до където може
                    Обратно при свършване на газта,ще лъже че има газ и нищо повече.
                    Проблема мисля е в клапана ,който няма да мирясам ,докъто не разбера как работи и кой го връща като щракне и блокира поплавъка.
                    За мое успокоение разтегнах пружините и заредих,утре ще дозаредя да видим
                    Последно редактирано от Roninn; 09-04-16, 18:25.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с евросонда

                      Вече две зареждания,никакви ядове

                      Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с евросонда

                        Седем зареждания от 35 литра до макс,никакви проблеми.

                        Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          Понеже потърсих тая тема...до днес никакви проблеми след като залепих зъбното колело....6 години след темата.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X