Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересна "случка" с LPG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Интересна "случка" с LPG

    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    40% пропан трябва да има при летния, а при зимния тази съставка трябва да е 60%
    Тоя нещо се размечта.

    Отделно че щом ще пазят решенията в тайна, значи са временни.

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
      От: Интересна "случка" с LPG

      Да използвам темата на колегата ,за един проблем,който се появи при мене на газ:

      При зареждане,като сложат пистолета и не тръгва газта към бутилката.И с едно желязо натискат съчмата да спадне налягането между нея и бутилката,и тогава тръгва.Но по големите бензиностанции,не ползват такъв "инстромент"
      Обяснявам си го с незадържане на входния клапан на бутилката,и да връща газ с налягане към съчмата на зареждачката.Така ли е?

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      От: Интересна "случка" с LPG



      Обикновено проблема се решава със сваляне на "зареждалката" и смяна на гуменото уплътнение, понякога с все съчмата. Ако е позагубила сферичната си форма, просто заяжда.
      Клапана на бутилката и да не задържа, вътре налягането (особено на празна бутилка) е твърде ниско, за да окаже влияние.
      Извинявам се ,че отупвам от прахта,тази много стара тема,но от търсачката не ми извади друго подходящо или близко до моя проблем.Пък и темата е интересна "случка", та реших тук да питам.

      С подчертаните изрази в цитата насочвам вниманието към моя проблем.

      Накратко малко предистория:
      -притежавам кола фабрично работеща само на газ-система LPi,корейска разработка съвместно с Виале.
      -още при закупуването и първото зареждане на газ ми направи впечатление,че стрелката за ниво не стига до края
      Спряхме със щерката на Джъмбо София, да си купува разни дреболии и когато се върнахме при колата миришеше на газ.
      Веднага се обадих на продавачи и споделих-било нормално,щяло да се отмирише в движение(повярвах).
      -до сега имам около 10 зареждания на газ-не ми е подмирисвала,но колега по гараж веднъж ми каза-новата ти кола мирише на газ.
      -при последното зареждане в Габрово,се прибирам и колата в гаража.Нещо ми потрябва и се върнах след около час.Гаража миришеше на газ.Малко се обезпокоих и реших да потърся съвет от газаджия.На един баир малко над Севлиево има известна фирма и отидох до там.Беше събота и естествено нямаше никой в този сервиз.За щастие малко по-надолу по пътя видях други гаражи и ми заприлича на сервиз и спрях от любопитство да разбера с какво се занимават.Момчето се оказа любезно и като му споделих за проблема отсече-трябва да се провери със сапунена вода,но чакай да проверим нещо и....натисна съчмата на зареждачката.От тогава не мирише,но не съм и зареждал.

      Въпроси:
      1.Когато колата е вкарана от Корея тук е сменян накрайника-нов е,но може ли да е калпав монтаж?
      2.Тази съчма каква роля играе в цялата схема?
      3.Бутилката е 85 л.,но при светеща лампа,не може да хване повече от 65л.Стрелката за мен показва много коректно нивото.Възможно ли е при смяна на накрайника,да има голяма газова фаза и затова да не пълни докрая?

      Благодаря предварително.

      Последно редактирано от boy3m; 15-10-20, 14:26.
      "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
      ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

      Коментар


      • Никола
        Никола коментира
        Редактиране на коментар
        Провери възвратното клапанче на бутилката към пълначката дали не изпуска. Другия вариант е само съчмата на пълначката да е с прецакано уплътнение. Лекува се със смяна гумичката или с натискане на съчмиката след като си заредил да разтовари налягането от тръбата, ама това не е особено правилно.
        Направи си сапунка в едно шише и пеовери къде прави балончета.
        Съчмата държи затворен края на тръбата да не се пълни с боклуци и да не подскачат хората от изпразването на тръбата...

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        При наличие на изправна евросонда на бутилката, поплавъка позволява зареждане на 80% от действителния обем от съображения за сигурност. С други думи е нормално да се "наливат" 65-66 литра до изключване на пистолета.

    • #48
      Първоначално публикуван от boy3m Преглед на мнение

      Въпроси:
      1.Когато колата е вкарана от Корея тук е сменян накрайника-нов е,но може ли да е калпав монтаж?
      2.....
      Оказа се малкия дявол.
      Както си помислих предварително единственото нещо което е правено/сменяно в България,това е зареждачката.
      Развих скрепителните винтове ,за да погледна състоянието на връзката.
      Тефлона ,който са използвали за уплътняване е буквално събран на топка.

      Ще ходя тази седмица при газаджия,да порине мърлящината.

      "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
      ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

      Коментар


      • sa6o_767
        sa6o_767 коментира
        Редактиране на коментар
        сложи няколко капки машинно масло на съчмата - другото на ти е проблем

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X