Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
    ...Така че благодарение на ценовата политика на милата ни татковина по-изгодни станаха бензиновите каталяски.
    С риск да изляза като теб от темата ще направя едно пояснение.
    Колега,няма проблем.Просто избора на дизелов или бензинов автомобил е въпрос на личен избор.Колкото до метана,при днешната му цена и монополна продажба може да се очакват само нови повишения(на фона на другите горива и в момента цената на метана е доста солена).
    Да се върнем на темата дизел.Моят е лендроувър дискавъри и подмяната на окомплектован дизелов агрегат с бензинов за мен е икономически непригодна и безмислена поради фака,че ако съм искал бензинов щях да съм собственик на такъв! Моля колегите,които нямат адекватно мнение по темата( Газова уредба на Дизел?!)да се въздържат от мнения.Благодаря предварително.
    ---
    Изчетох всичко написано по темата и разбрах,че такова устройство съществува и работи,но не е по джоба на всеки.Според мен колегите Барбарон и секо26 са най-близо до успеха,даже може и да са го постигнали.След внимателно систематизиране на информацията и нужда от такова устройство се налага да направя в случая някои промени и допълнения заради преклонната възраст на моето Дискавъри и липсата му на електронен блок и електронна газ(теоретични,с доста липси и нужда от колегиална помощ).За прецизно измерване на постъпващото количество въздух в двигателя ще използувам дебитомер от бензинов инжекционен двигател(различни марки,форми,размери) и тук се явява първият проблем-невъзможността да използувам електронния блок в комплект с дебитомера(този от бензиновия двигател) поради ред причини.Значи нужно е устройство,което да преобразува електрическия ток протекъл през потенциометрите на дебитомера в напрежение или ел.импулси за управлението на стъпковия двигател на ламда контрола,сега е момента за другарска помощ (с толкова много жици и идея си нямам с какво се управлява, не искам да ползувам ламда сонда и електронен блок поради написани по горе от вас причини(повреда от сажди),а според мен заради черният пушек ще бъде доста тромава и инертна за това предназначение.Може би само електронен блок,ако някой знае как и дали се куплира с дебитомер.
    С ламда контрола(да споменем още един път Барбарон) ще може да се регулира плавно количеството газ в зависимост от постъпващия въздух(оборотите)
    Процентното отношение нафта-газ ще регулирам от две места:
    1 от порцията на нафтовата помпа(така може да се свие количеството нафта,че да има малки обороти,а да не може да се изфорсира на място.
    2 ще монтирам преди или след ламда контрола, обикновен регулатор на дебита на газта(след проби се разбира дали отпред или отзад е по-добре)
    Бих използувал плочка поради теоретични физически причини:
    1слабия вакум,поради отворения изцяло смукателен колектор заради липсата на дроселова клапа(ако има такава,вакума ще е = или по-силен от на бензинов)При преминаване на газ през отвор с намалено сечение се получава увеличение скоростта на потока,оттам понижение на налягането,оттам има и засмукване,с две думи сечението на отвора на газовата плочка е близък до това на самолетното крило, дано не бъркам,че срам.
    Ако не стига чуствителността на изпарителя,по нагоре казахте,че може да се омекоти чрез пружината.Дори не е нужен превключвател газ-нафта,а може да се ползува ключе он-офф,да включи газовия клапан след запалване на двигателя на нафта и подгряване на водата.
    До тук добре, по натам двойка. Просто и идея си нямам, какво ще се случи, когато турбото заработи на пълна пара. Нещо трябва да компенсира увеличилия се въздушен поток защото цилиндрите ще се издухват от взривоопасна газовъздушна смес,която в суров вид ще стига до испускателните колектори и гърнето(направо ще стане червено сигурно), а може би не ? Нека по-уните глави решат тези проблеми теоретически, аз имам готовност да опитам (ше умора един двигател практически, колко му е)
    Имайте предвид,че устройството е теоретично-хардуерно и на този етап не се предвижда намеса в аванса на запалването и се разчита на механичната нафтова помпа,за газта софтуера още не е написан, засега.
    То това мойто прилича повече на преразказ по картинки,ама айде надявам се,че,ако не друго поне ще се забавлявате доволно от написаното.
    П.С. цяло лято карах диското на отработено олио,та няма да опитам на някаква еколкогична газ
    Последно редактирано от Ясен; 28-12-08, 09:42. Причина: Много празни приказки, емотикони и мъдри напътствия към другите участници и правописни грешки в иначе техническата тема

    Коментар


    • #92
      До: Газова уредба на Дизел?!

      Здравейте!След като цяло лято си карал на олио защо не си доразвил тази система още повече според мен това е бъдещето.НАЙ ДОБРОТО Е подгряваща система на мазнината, която ти позволява да караш само с олио,рапично олио и други.По темата най старият метод е да направиш дизиловия двигател бензинов, но това няма да ти хареса-излиза скъпо.По нови разработки са вкарване до 30% газ и съответно намаляване на количеството подадена нафта-тук само по механичен или електронен път го постигаш.Третия вариант пълниш цилиндрите с газ и впръскваш минимално количество нафта която да възпламени сместа.Колеги внимателно прочетох мненията ви и искам да уточня някои неща : 1.Според наредбата за монтаж на АГУ от бутилката до газовия клапан и от него до изпаритела се монтира САМО МЕДНА ТРЪБА. 2.Системата на ноланците VIALE е за течна газ и при бензиновите двигатели е най доброто, но и най скъпото решение.То е най близко до това което искаш но са го постигнали на висока цена.

      Коментар


      • #93
        До: Все още няма LPG решение за GDI

        Здравейте,
        прочетох доста по темата ГАЗ + Дизел. Интересува ме следния вариант: Имам бус VW 2.4 чист дизел, 1994г. Правя около 30-50000км на година и смятам, че ако може да се имплантира LPG ще бъде ценово обосновано. Ако може да се направи това, не държа да е най-евтиния начин и ще бъда много благодарен ако някой може да направи подробно описание на необходимите елементи и да нарисува една блокова схема (скица). Експериментирането остава за моя сметка.
        Благодаря предварително.

        Mod: мнението е преместено от темата за GDI двигателите, тъй като няма нищо общо с тях.
        Последно редактирано от Ясен; 04-03-09, 13:44. Причина: преместване към подходяща тема
        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
        Времето е ценно, само ако не бързаш.
        0889623098

        Коментар


        • #94
          До: Все още няма LPG решение за GDI

          Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
          Здравейте,
          прочетох доста по темата ГАЗ + Дизел. Интересува ме следния вариант: Имам бус VW 2.4 чист дизел, 1994г. Правя около 30-50000км на година и смятам, че ако може да се имплантира LPG ще бъде ценово обосновано. Ако може да се направи това, не държа да е най-евтиния начин и ще бъда много благодарен ако някой може да направи подробно описание на необходимите елементи и да нарисува една блокова схема (скица). Експериментирането остава за моя сметка.
          Благодаря предварително.

          При този пробег, да газифицираш малък дизелов двигател е само въпрос на експерименти. За икономически резултат не може да се говори.

          Въпросът (според мен) иска изясняване: искаш да се возиш по-евтино, искаш да повишиш мощността или искаш да експериментираш.

          Ако е за евтиното, монтирай бензинов двигател, нататък е ясно.
          Ако е за мощност, монтирай обикновен смесител за бензинов двигател, обикновен електронен изпарител и схема за изключване на изпарителя под определени обороти и при отнемане на педала за газта. С малко регулиране ще получиш доста приемлив резултат, а като икономия - нещо като 15-25% по сегашните цени на газ и нафта.
          Ако е за експерименти, прегледай пак няколкото теми по въпроса и се захващай - буса си е твой.
          Последно редактирано от Ясен; 04-03-09, 13:54.

          Коментар


          • #95
            До: Все още няма LPG решение за GDI

            (...Ако е за мощност, монтирай обикновен смесител за бензинов двигател, обикновен електронен изпарител и схема за изключване на изпарителя под определени обороти и при отнемане на педала за газта. С малко регулиране ще получиш доста приемлив резултат...)

            Ето това ми е идеята - мощност. Поразпитах обаче тук-там и възникнаха опасения относно това, дали двигателя ще издържи поне още стотина хиляди км. - заради газта. Другият ми въпрос е има ли от къде да се закупи фабричен изключвател или трябва да си го изфабрикувам сам(първото е по-лесно)? Трети и последен за сега въпрос - какви са размерите на електронния изпарител? Това няма общо с моя бус, но ще ми е добре дошло, като информация за една друга идея. Благодаря за бъдещите мнения.
            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
            Времето е ценно, само ако не бързаш.
            0889623098

            Коментар


            • #96
              До: Газова уредба на Дизел?!

              Електронно-управляваният изпарител е голям колкото всеки друг изпарител - погледни произволна газова уредба на по-стара кола и ще разбереш. Примерно диск с диаметър 25см и дебелина 5-7см.

              Изключвател за над определени обороти можеш да вземеш като резервна част от карбураторните коли. Там той е закодиран като "реле за ППХ". Примерно от Нива - включва на 1900 об/мин, изключва на 1800. Или от друга кола - по избор.

              Дали дизелов двигател ще издържи едно 25% отгоре въртящ момент и трайно преместване на работния режим към по-високи обороти, никой не знае. Както всеки мощностен тунинг, ако не прекаляваш, всичко е добре. Ако често и продължително настъпваш, ами няма да е добре. Охладителната уредба също ще трябва да се прояви в добра светлина.

              Коментар


              • #97
                До: Все още няма LPG решение за GDI

                Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                Здравейте,
                прочетох доста по темата ГАЗ + Дизел. Интересува ме следния вариант: Имам бус VW 2.4 чист дизел, 1994г. Правя около 30-50000км на година и смятам, че ако може да се имплантира LPG ще бъде ценово обосновано. Ако може да се направи това, не държа да е най-евтиния начин и ще бъда много благодарен ако някой може да направи подробно описание на необходимите елементи и да нарисува една блокова схема (скица). Експериментирането остава за моя сметка.
                Благодаря предварително.

                Mod: мнението е преместено от темата за GDI двигателите, тъй като няма нищо общо с тях.
                За да сложиш газ на бус-а трябва да си приготвиш 7000 лв. Така ми казаха от Автометан

                поздрави
                Последно редактирано от Ясен; 06-07-09, 15:48. Причина: линкът е неуместен тук
                VW Touareg R5 2005
                Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                Ford Everest 2,5 2006
                Крис

                Коментар


                • #98
                  Дано не съм пропуснал нещо, ама въпроса ми е конкретен-дали е възможно да се магьоса Астра 1,7 Д-1992 г. , ама без турбо. Щото много ми е готено чепелчето, ама е 60 к.с. и като изпреварвам се изправям на пръсти да натискам педала. А щом газта вдига мощноста, трябва да се пробва, нали?
                  Благодаря предварително. И моля да не ме убеждавате за бензинка- тц, не ще.
                  ---сляти публикации
                  Айде и аз да питам нещо- на Астра 1,7 D; 1992 г. как ще се отрази и какъв е начина. Щото е чист дизел, а тук само за турбо се говори. Аз си го представям като бутилка, изпатител и дупка в всмук гофра. То бая лесно било така.
                  Последно редактирано от Ясен; 11-10-09, 19:56. Причина: бавно мисли, бързо пише

                  Коментар


                  • #99
                    До: Газова уредба на Дизел?!

                    Първоначално публикуван от ptrkrs
                    Айде и аз да питам нещо- на Астра 1,7 D; 1992 г. как ще се отрази и какъв е начина. Щото е чист дизел, а тук само за турбо се говори. Аз си го представям като бутилка, изпатител и дупка в всмук гофра. То бая лесно било така.
                    И аз си мислех, че е така, но май не е. Търся още информация по въпроса преди да се захвана с експерименти. Най-сериозно се оказва регулирането на LPG при различните обороти на двигателя. В сервизите никой не казва нищо. Не искат или не знаят.
                    Случаят, който искам да експериментирам е ясен - добавяне на ГАЗ към работещ дизел. За да се регулира подаването на ГАЗ, трябва ли "нещо" да дозира газта, подавана от изпарителя или може да става чрез самия изпарител? Нека колегите от форума, които се занимават със сервизиране на газови уредби, да разяснят как е при бензиновите двигатели. Там се ползват вакуумни и електронни изпарители. Има карбураторни и инжекционни двигатели. Атмосферния дизелов двигател можем да го причислим към карбураторния(може и да греша).
                    Изключването на газта при ниски обороти и празен ход не е проблем. Добавянето на "смесителна плочка" също. Намираме газова бутилка и тръби и остава някакъв изпарител. Какъв точно - ще чакаме знаещите да се произнесат по въпроса, както и дали това е всичко необходимо. Самият монтаж и настройки са друга бира. Нека първо да "съберем" комплекта.

                    П.П. Някои неща съм ги повторил, но по-добре, отколкото да ги пропусна. Пишете каквото знаете по въпроса.
                    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                    Времето е ценно, само ако не бързаш.
                    0889623098

                    Коментар


                    • До: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                      Има карбураторни и инжекционни двигатели. Атмосферния дизелов двигател можем да го причислим към карбураторния(може и да греша).
                      Мисля, че грешиш. Например ако на карбураторния може да се сложи "прост" вакуумен изпарител, който регулира подаването на газ спрямо вакуума под дросела, на дизела няма как, защото няма дросел и поради това и вакуум.
                      Значи изпарителят трябва да е с електронно управление.

                      Коментар


                      • До: Газова уредба на Дизел?!

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Мисля, че грешиш. Например ако на карбураторния може да се сложи "прост" вакуумен изпарител, който регулира подаването на газ спрямо вакуума под дросела, на дизела няма как, защото няма дросел и поради това и вакуум.
                        Значи изпарителят трябва да е с електронно управление.

                        А "смесителната плочка" не върши ли работата на дросела? Тя нали е с по-малко сечение, за да създаде вакуум?
                        Ако не е така, може да се имплантира дросел от "някакъв" карбуратор.

                        А когато изпарителят е с електронно управление кой ще го управлява? Т.е. колко газ да пуска?
                        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                        Времето е ценно, само ако не бързаш.
                        0889623098

                        Коментар


                        • До: Газова уредба на Дизел?!

                          Сега се върнах назад, бях забравил. Ами ние сме го дъвкали всичко това преди повече от две години...

                          Коментар


                          • До: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Сега се върнах назад, бях забравил. Ами ние сме го дъвкали всичко това преди повече от две години...
                            Съгласен съм, но не е систематизирана информацията, затова повторих. Трябва да е достатъчна и ясна, че дори и аз да разбера.

                            Последно:
                            - ако е с вакуумен изпарител става ли с плочка или дросел без други приспособления?
                            - ако е с електронен изпарител какво ще му покаже колко газ да подава?

                            Отговора на тия два въпроса ще задоволят любопитството ми. Благодаря за търпението.
                            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                            Времето е ценно, само ако не бързаш.
                            0889623098

                            Коментар


                            • До: Газова уредба на Дизел?!

                              Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                              Последно:
                              - ако е с вакуумен изпарител става ли с плочка или дросел без други приспособления?
                              - ако е с електронен изпарител какво ще му покаже колко газ да подава?
                              Нещата са навързани, за работа с газ трябва да се осигури процентно съотношение газ/въздух в целия диапазон от обороти и натоварвания. Значи няма да се мине без регулатор на въздуха (дросел). Има ли дросел, под него ще се образува и вакуум, нужен за управлението на вакуумен изпарител.
                              А сигналът за електронния се взима от датчик (потенциометър) на педала на газта или дросела (TPS май беше) като се следи също и разреждането.
                              Аз го виждам така - дроселова клапа с подходящо Ф, система за подаване на газ (плочка, дюзи etc.) с възможност на застопоряване на клапата отворена при работа само на дизел.

                              Коментар


                              • До: Газова уредба на Дизел?!

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                ... с възможност на застопоряване на клапата отворена при работа само на дизел.
                                Това е най-малкият проблем. Благодаря още веднъж. В най-скоро време започвам с експеримента. Както обещават метеоролозите, времето ще е само за експерименти. Обещавам да има снимки и подробни данни.
                                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                                0889623098

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X