Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    ето снимка
    Прикачени файлове
    Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

    Коментар


    • От: Re: Газова уредба на Дизел?!

      Газо дизел (Citroen ХМ2,5ТД)

      Здравейте на всички, днес завърших напълно монтирането на обикновенна газова уредба на моя Citroen ХМ 2,5ТД. Резултата е повече от впечатляващ, този автомобил вече не е същия, мотора има страхотна динамика и мощноста е поне 140-150к.с. от130к.с. Изумително е! Предстои засичане на разход и т.н. Ето и снимки от монтажа:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-30 10.55.09.jpg
Прегледи:1
Размер:101.1 КБ
ID:5534462Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-31 11.22.15.jpg
Прегледи:1
Размер:161.1 КБ
ID:5534463Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-31 11.22.07.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:5534464Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-10-31 11.22.27.jpg
Прегледи:1
Размер:83.0 КБ
ID:5534465

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Хайде честито леко и безаварийно
        Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Вече две години карам кемпера с дизел и газ(пропан бутан).Кемпера е на базата на бус Мерцедес 601д 2.4 набор77.Есента ми се позапуши горивния филтър и при катерене на баир не достигаше достатъчно гориво, газта съм я ограничил до това да няма тракане в мотора, и кемперчето трудно взимаше по-стръмните участъци.Забелязах обаче , че като цяло разхода на дизел ми падна чуствително, газта си е постоянна величина.След като стана нетърпимо положението смених филтъра и разхода на дизел ми се вдигна рязко.Сега се чудя дали ако сложа някакво кранче на маркуча преди или след горивния филтър, което да регулирам от шофьорското място по време на движение,няма да постигна пак чуствителната икономия на дизел.На равно и при леки баири буса си вървеше чудесно.Там ограничавам подаването на нафта, а дойде ли изкачване премествам кранчето в по-отворена позиция и превземам баира.За помпата един майстор на помпи след моя въпрос дали ще изкара още някоя година каза - Хващам бас , че тази 35 годишна помпа конструирана около 50те години ще надживее най-съвременните модели поне 2 пъти.
          Въпреки това ще бъда благодарен ако някой сподели опит в подобно начинание.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Ако 610 д е 100 коня,601 д 10 к.с. ли е?Аз при мен не съм пипал помпата и разхода на газ е 25% от общото количество на горивото,изразходвано преди монтажа на АГУ.Не е препоръчително да се вдига твърде много количеството на газта,а и няма как хем да върви задоволително,и то почти без дизел,хем да не рискуваш двигателя.Правят се точни засичания(и то многократни) за разход,а другото са предположения и мечти,но на уреда за количеството на горивото не може да се вярва.Засичат се едновременно и пълна бутилка,и пълен резервоар за определени километри,и после се допълва.А аз двигателя на колата ми не бих го мъчил без гориво...

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Първоначално публикуван от zzlatanov Преглед на мнение
              Преди време 4-5 месеца по повод тази тема се запознах с емм69, разменихме няколко приказки / моето участи в разговора беше от сорта,
              а това как ......, да маааа...., ми ти сигурен ли си за ....? и т.н./и направихме една проба с битова газова бутилка, о чудо, има надежда и за моето жипче.
              Та се чухме тези дни и решихме да действаме. През това време емм69 не спи и ме изненадва с нови идеи. И ето какво се получи.

              Нисан патрол y61 2.8
              [ATTACH=CONFIG]617565[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]617566[/ATTACH]

              Подаване на LPG след кулера преди колекторите.
              Първо предложение, реже се маркуча и се насажда предварително подготвено от неръждавейка
              с диаметъра на маркуча тръба, в която има отвор за дюза. За по-качествено смесване емм69
              добави и това.[ATTACH=CONFIG]617567[/ATTACH] повлиян от "Шаубергер"

              След умуване се отказахме от тази идея. И емм69 предложи [ATTACH=CONFIG]617569[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]617571[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]617572[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]617574[/ATTACH]


              И накрая сътвори ето това [ATTACH=CONFIG]617576[/ATTACH]

              Бутилката я монтира под купето 13 л., а под капака само това. Димер за фин контрол на количеството LPG. При мен е до лоста на ръчната.
              Количеството LPG е константно. Нафтова помпа няма да я пипам.
              Предстои поставяне на димер на педала на газта за оптимизиране на количеството LPG, система за включване на LPG когато двигателя е в нормален температурен режим / загрял / и други лудориики които се въртят в главата на емм69. Тоя човек умора НЕма.
              Първите 100 км градско вече са факт. Напълних до горе с нафта и LPG и отпрашвам за морето. Като се върна ще докладвам.

              емм69 ,
              много благодаря за отделеното време и неизчепаемия дух който носиш и сподели с мен.
              Колега, има някакъв проблем със снимките. Би ли ги качил отново или да посочиш валиден линк откъдето могат да се видят?
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                Ако 610 д е 100 коня,601 д 10 к.с. ли е?Аз при мен не съм пипал помпата и разхода на газ е 25% от общото количество на горивото,изразходвано преди монтажа на АГУ.Не е препоръчително да се вдига твърде много количеството на газта,а и няма как хем да върви задоволително,и то почти без дизел,хем да не рискуваш двигателя.Правят се точни засичания(и то многократни) за разход,а другото са предположения и мечти,но на уреда за количеството на горивото не може да се вярва.Засичат се едновременно и пълна бутилка,и пълен резервоар за определени километри,и после се допълва.А аз двигателя на колата ми не бих го мъчил без гориво...
                Здравей колега. Буса ми е далече от 100те коня.Мисля , че е около 60-70 коня.Това беше и причината да стигна до монтажа на газовата уредба.Не знам колко си си играл с настройките на съотношението газ дизел, но аз всеки уикенд запрашвам на някъде с кемпера и дълго време си правих експерименти в това отношение.При тези експерименти съм стигнал до 30-70% газ-дизел.Не съм рискувал да вкарвам повече от това газ в двигателя , защото не ми се сменя двигател.Когато катеря баир ми прави впечатление , че при по-голямо натискане на педала на газта от ауспуха излиза черен дим което според мен е неизгоряла нафта.В периода когато карах с полузапушен филтър този черен дим почти отсъстваше, кемпера вървеше добре до един момент в който се запуши повече и нуждата от гориво при катерене стана належаща.Точно този тънък момент в настройките ще пробвам когато се затопли времето, че зимата кемпера е на трупчета по обясними причини.Мен не ме притеснява липсата на достатъчно гориво в мотора, а натоварването на помпата което която ще се получи (тук не съм сигурен в знанията си) при липсата на достатъчно пропускливост на гориво.Тоест товари се при смучене и от там се получава някаква повреда. Това е което ме притеснява и ако не намеря тук отговора, ще направя консултация с майстор на помпи, че не ми се прави помпа.
                Поздрави на всички експериментатори и споделяйте до къде сте стигнали.

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Колкото повече се натиска при газодизел,толкова става по рисково за мотора-предполагам над определен % газ при определено натоварване се покачва прогресивно температурата в горивните камери и ако се продължи малко по-дълго с "пърженето" на мотора,то има голяма вероятност да стопи буталата.Уредбата ми я монтираха в сервиз и настроиха на около 25% газ.Майстора каза да поотворя още малко след пробег 1000-1500км-пробах,но при по-продължително изкачване с повечко газ температурата на водата се покачваше прекалено много и върнах предварителната настройка.Сега въпреки че върви много се старая да не прекалявам,а да карам както преди.Всички филтри се сменят на 10000 км,а горивото от помпата не съм пипал,защото искам да върви,а не да мъча колата и себе си и примерно да ми даде половин литър икономия.Черен дим отзад нямам,дори мисля че сега изгорелите газове са по-чисти.Аз не бих карал със запушен филтър,а ремонт на помпа е скъпо удоволствие.Досега за 75000 имам 1 реглаж на стенд на помпата,но всичко и беше наред и части не съм сменял

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Здравейте на всички от скоро съм газифициран (форд транзит 2.5д) искам да попитам дали някой е пробвал да кара на отработено масло или олио плюс газ и ако да моля да разкаже малко повече благодаря предварително. (да споделя газифицирах се сам с битова бутилка 25литра маркуч ел. клапан кранче задължително след клапана за ограничаване на газта и щуцер след в.филтъра всичко без бутилката за около 50 лева. Буса направо лети с един недостатък извън градско след около 150км. бутилката замръзва и пада налягането. Мисля да сложа още една бутилка и евентуално да ги обдухвам с вентилатора на парното. Ако някой има опит и по този въпрос моля да сподели.)

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от brontozavyr Преглед на мнение
                      ...с един недостатък извън градско след о...:
                      Що не вземеш да си сложиш една нормална бутилка и да не се занимаваш с щуротии?
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Що не вземеш да си сложиш една нормална бутилка и да не се занимаваш с щуротии?
                        Щото трябва и изпарител...разликата е в сондите.
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Битовата бутилка няма сонда. Оттам излиза газова фаза. С автомобилната просто махаш сондата и става, но без изпарител, няма да го бъде за двигател над 30 к.с. Все ще си мръзне.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Здравей,
                            колега бих те посъветвал да не превишаваш 25% газ спрямо дизела и по внимателно с рязкането на газта ,че върви много ама до време.
                            От личен опит го знам двигателя дава фира без предупреждения и симптоми, виж тази тема ако те интересува - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=174090
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Вече имам точно засечен разход 1.16 дизел и 6.67 газ на 100км. извън градско със скорост около 100км.в час изминах 600км. от софия през в.търново,арбанаси,боженци, габрово,етъра,връх шипка , калофер ,карлово,софия с 40л.газ и 7л. нафта (форд транзит 2,5д. 1994г.). Сега по темата за мръзненето на бутилката, имам две и на около 100км. ги въртя или я слагам отпред и пускам парното да я духа но това нее решение сега ще ги свържа двете паралелно и мисля че няма да мръзнат.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Първоначално публикуван от brontozavyr Преглед на мнение
                                Вече имам точно засечен разход 1.16 дизел и 6.67 газ на 100км. извън градско със скорост около 100км.в час изминах 600км. от софия през в.търново,арбанаси,боженци, габрово,етъра,връх шипка , калофер ,карлово,софия с 40л.газ и 7л. нафта (форд транзит 2,5д. 1994г.). Сега по темата за мръзненето на бутилката, имам две и на около 100км. ги въртя или я слагам отпред и пускам парното да я духа но това нее решение сега ще ги свържа двете паралелно и мисля че няма да мръзнат.
                                Дефакто ти си дизелирал газовата уредба.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X