Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Не става въпрос за набутване в смисъл,че ще отиде на акерим...Имах предвид,че по-бързо ще можеш да направиш точните настройки и няма да протакаш излишно във времето!
    П.П.Аз лично наливам паркирал отзад в двора на едно и също място,така че ...сметката трябва почти да е вярна!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      ниакои слагал лиена coman reel

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Здравейте!Следя темата с интерес.Факт е,че при тези високи цени на дизела,вече трудно се издържа.Мисля,че в този форум,все пак,има идея за някаква алтернатива за икономия.Решил съм да опитам газификация на автомобила си,но все още събирам информация,за която се надявам да ми съдействате.Автомобила е Мерцедес Вито 112CDI с автоматична скоростна кутия,със среден разход 9 до 10,5 на сто.Та,имам няколко въпроса към колегите с опит:
        1.Къде е по-подходящото място за монтаж на щуцера,тоест преди, или след дебитомера.
        2.Понеже е автоматик,ключът който се монтира на педала на газта,на колко оборота трябва на се включва,с оглед на това,че при потегляне рязкото увеличаване на оборотите, може би ще има негативни последствия,както за скоростната кутия,така и за самото потегляне,тоест ще се получи нещо като рязко придърпване.Така мисля,но ако имате идея как да стане, моля споделете .
        3.Относно оборотите,понеже е "комън рейл"система,чел съм някъде,че компютъра сам регулира оборотите спрямо положението на педала на газта.Та въпроса ми е :дали мога да мина без ключа за пускане на газта,който се монтира на педала,тоест при постоянен приток на газ компютъра сам да коригира оборотите на двигателя.
        Очаквам Вашите компетентни мнения.Благодаря предварително!

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Засякох разхода само на дизел - 13,3 градско.
          Газ-дизел 8.5 дизел и все още не знам колко газ.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Засякох разхода само на дизел - 13,3 градско.
            Газ-дизел 8.5 дизел и все още не знам колко газ.
            За гаста е важно да се знае колко,защото реално икономията се смята общо като пари на 100км.,а след това се смята и реално колко % ти дава икономия.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Явно сметката излиза крива.

              Успях да засека разход на дизел само и на газ-дизел в градски условия.
              Като махна 10% заради големите гуми цифрите са следните:
              Само дизел - 12л/100км
              Дизел+газ - 7.7л дизел и 6л газ

              Ако карам само с дизел от бензиностанцията, това ми дава 4 лв икономия на 100км.
              Но, както аз карам - 50% отработено масло(вземам го на 30ст литъра) и 50% дизел сметката не излиза.
              Само на дизел е с 2 лв по-евтино на всеки 100км.
              Но само заради вървенето си заслужава. Върви като лека кола и не се тормози от големите гуми.

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Явно сметката излиза крива.

                Успях да засека разход на дизел само и на газ-дизел в градски условия.
                Като махна 10% заради големите гуми цифрите са следните:
                Само дизел - 12л/100км
                Дизел+газ - 7.7л дизел и 6л газ

                Ако карам само с дизел от бензиностанцията, това ми дава 4 лв икономия на 100км.
                Но, както аз карам - 50% отработено масло(вземам го на 30ст литъра) и 50% дизел сметката не излиза.
                Само на дизел е с 2 лв по-евтино на всеки 100км.
                Но само заради вървенето си заслужава. Върви като лека кола и не се тормози от големите гуми.
                На дълъг път би трябвало да има по-добра икономия и съответно по-голям кяр...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  Само на дизел е с 2 лв по-евтино на всеки 100км.
                  Чети внимателно - кирия няма.
                  На дълъг път ще е още по-крива сметката, т.к. разхода е по-малък.
                  Но пак казвам - това е най-евтиният начин за безопасно повишаване на мощността.

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Чети внимателно - кирия няма.
                    На дълъг път ще е още по-крива сметката, т.к. разхода е по-малък.
                    Но пак казвам - това е най-евтиният начин за безопасно повишаване на мощността.
                    Никъде не чета какъв ти е разхода на дълъг път....Виждам само думите "градски разход"...
                    Другото което е...няма как да ти е по-голяма мощността,а да не ти е по-малък разхода,е...при еднакво настъпване на гастта де!
                    Ако с обогатяването и натискаш на джипа като на бегачка,дори може и преразход да ти даде...
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Не, кефя се че върви без да давам газ, карам полека, че да има за повече

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Не, кефя се че върви без да давам газ, карам полека, че да има за повече
                        Въпрос на концепция....Аз лично ще си го карам по-икономично/т.е. без да го настъпвам да ускорява като бегачка/ и смятам,че ще има кяр.По тази причина и съм сложил уредбата...за икономия,а не за вървене повече.Разбира се....то едното е свързано с другото,но най-важното,е човек ако иска да му дава икономия,да си кара нормално както преди поставянето на газова уредба!
                        П.П.Не знам какви са ти настройките,но колега кара вече година обогатявайки с пропан-бутан /и то чист дизел без турбина,където ефекта е по-малък/.На дълъг път си му дава твърдо 20-25% икономия/говорим общо дизел + гас/и гори около 1.5л. пропан-бутан на 100км. пробег.Та не знам какви са тия 6л. гас при теб....нещо не ми се види работата съвсем наред...
                        Та на 9/100 разход само на дизел и след това 7/100 разход на дизел + гас/говорим,че в тия 7л е включена и гаста/,си се явяват 2л. надолу,което пък изразено в пари е 5.40лв./100км.Та ако продължим прогресията на смятането...на 1000км. ще станат 54лв.,а на една смяна на масло 10000км пък ще се получи 540лв.,което според мен...хич не е малко!
                        Сега...сметката ти и на мен примерно няма да ми излезе,ако примерно мога да точа отнякъде дизел без пари...
                        Тук обаче си говорим при стандартно положение/т.е. зареждане на колонка дизел-без масла,без олио и т.н. субстанции/
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Най-накрая успях да направя един по приличен преход(170 км.) и да тествам газовото на дизела.
                          Ще започна с повишената мощност,на баири които съм качвал с мъка на втора предавка сега кемпера вървеше уверено на трета.Направи ми впечатление , че при натоварване почва да излиза много черен дим от ауспуха, мисля си дали не трябва малко да намаля газта, явно е богата сместа, но пък не "чука "двигателя , явно предстоят още тестове.Разхода със сигурност е паднал, не мога да кажа точно колко , но по принцип мен повече ме интересуваше да повиша мощноста .Предстои ми в края на месеца по- дълго пътуване и тогава ще засичам разход.Като цяло съм доволен от това което сътворих , бъдещето ще покаже до колко е и икономически изгодно.
                          При следващи тестове ще пусна резултати.

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от Тони Котев Преглед на мнение
                            Най-накрая успях да направя един по приличен преход(170 км.) и да тествам газовото на дизела.
                            Ще започна с повишената мощност,на баири които съм качвал с мъка на втора предавка сега кемпера вървеше уверено на трета.Направи ми впечатление , че при натоварване почва да излиза много черен дим от ауспуха, мисля си дали не трябва малко да намаля газта, явно е богата сместа, но пък не "чука "двигателя , явно предстоят още тестове.Разхода със сигурност е паднал, не мога да кажа точно колко , но по принцип мен повече ме интересуваше да повиша мощноста .Предстои ми в края на месеца по- дълго пътуване и тогава ще засичам разход.Като цяло съм доволен от това което сътворих , бъдещето ще покаже до колко е и икономически изгодно.
                            При следващи тестове ще пусна резултати.
                            Колега,по-скоро обедни сместта на дизел и не пипай гастта щом не ти чука мотора.Така ще получиш по-добра икономия.Обедняването на дизел се прави от ГНП-то при механичните помпи/има отзад едно болтче и то се върти за обедняване на сместа откъм дизел/ и по няколко различни начина/най-лесния според мен е чрез манипулиране на данните за дебит на въздуха на дебитомера с което пък лъжеш компа и той подава по-малко дизел/ при помпите с електронно подаване на горивото.
                            Говорим за МАЛКО ОБЕДНЯВАНЕ,защото в противен случай потеглянето ти от място/което става предимно само на дизел/ще стане доста затруднено!
                            Ще очакваме резултатите от замерването на разхода.Важно е да отбележа,че за правилно и точно засичане на разхода,трябва да засечеш не само дизела,а и гастта.Сбора от двете ще е разхода ти,който ще си сравниш с предвижването само на дизел ,като разход!
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Здравейте, аз не съм офроуд, но пък темата ме итересува и май ще експериментирам с моя JTD двигател (комън рейл). Намерих интересен сайт не толкова с готовите продукти (цените са ), колкото с това, че може да се почепри информация за използваните компоненти: http://www.omnitekcorp.com/altfuel.htm .
                              Според мен, след много изчетено инфо от къде ли не, би си струвало да се опита със смесител точно преди интейка, съответно изпарител за турбо двг (или преработен, тъй като е доста по евтино, а ефекта - същия). Също евентуално (ако има нужда) да се сложи подходяща дроселова клапа (идея от горепосочения сайт). За целта ще трябва лека заигравка със жилата, но ще видим. Има ли новости около разходите на колегите - ентусиасти?

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Здравейте,колеги да и аз своя скромен опит с газодизела.

                                Най-сетна реших и монтирах една газова за проба на ГАЛОПЕР 2.5 ТД направих го както си му е реда бутилка 20 л. на 244 мм събрах права в левия хълбок преработих поплавъка с по-късо рамо за да затваря пълненето на 18 литра за безопасност.

                                Газта вкарах със бронзов щуцер 10 мм направо след въздушния филтър,пробих гуменото съединение направих импровизирана резба и с малко силикон монтирах щуцера.

                                Отоплението на изпарителя е ясно ,управлението му направих от една стоп машинка направо на нафтовата помпа включва около 950-1050 оборота ,ключе за включване на системата на таблото със светодиод за обратна информация кога пуска газ.

                                Сега за настройката навих всички винтове на изпарителя и на крана на маркуча на минимум и започнах развиване проба след проба докато дойде момента с детонационното пречукване на аванса което се прояви при по-рязко ускорение на двигателя, след което завих на 1/2 оборот винта на крана на маркуча и всичко си дойде на местата.

                                Сега резултатите от моите наблюдения и впечатления

                                -относно мощността няма място за сравнение все едно стана 2.8 не дава да му дадеш газ стана удоволствие на го караш нямаш усещането че е 2 тона желязо ускорява се като никога до сега.
                                -когато се ускорява пропушва синкаво черен дим по скоро синкав когато набере няма никакъв дим наистина мирише странно до към гадно .
                                -сега за разхода заредих 16 л.газ дизела показваше по горивомера пълен и не се съобразих да долея съвсем за да засека по-точно зарадван от повишената мощност,от четеното по тази тема за газодизела от опита на колегите писали преди мен очаквах разход на газ около 2-3 литра на 100 км. и си представях че, 16 л. газ ще стигнат за около 400-500 км. но реалността се оказа друга за моя изненада само на 180 км от зареждането с газ тя свърши допълних и дизела и събра 22 литра множко ми се видя но го придавам на пробите настройките и не пълния до горе дизел.

                                -сега заредих отново газ и дизел до горе и започвам ново засичане.
                                Междувременно обнадежден от повишаването на мощността с газификацията монтирах една уредба и на служебния бус Пежо Боксер 2.8 ХДИ.

                                резултатите при него

                                -газта вкарах в гуменото съединение непосредствено след въздушния филтър преди дебитомера със бронзов щуцер 10 мм
                                -Не прави никаква разлика при какви обороти се подава газта и с ключе за включване при 1000 оборота и без него няма промяна при работа на празен ход даже мисля да го махна работи при всички режими от бавни обороти до максимални без тресене и странни вибрации и шумове само динамиката осезателно се подобрява и странната миризма от ауспуха.
                                -той също започна да пропушва при рязко ускорение
                                -разхода още не съм засякал коректно.
                                -мощността се повиши повече от на Галопера натоварен там дето излизах на 5 та предавка с половин газ с 90 км сега едвам докосвам педала и стига 110 км.

                                това е за сега от мен като засека разход ще пиша но си мисля че,май ползата ще е само в по-добрата мощност и динамика но все пак и това не е малко.
                                Последно редактирано от Николай Колев; 27-05-12, 22:22. Причина: редакция
                                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                                Място и хора към които да принадлежи ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X