Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба за Лада Нива - каква и колко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Газова уредба за Лада Нива - каква и колко?

    Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
    Виж и аз мислих да слагам нормално газово НО след проба на мой колега Нивата и сравнението с моята на газ.инж. разликата е огромна! Това с горенето - ще видя сигурно е от настройките
    Как беше при теб като нова?Гореше ли повече? - fireman160
    Аз съм слагал на Нива 1.6. Разхода се колебаеше между 9 извънградско и 13 градско. Офроъд почти не е виждала та нямам наблюдения. За вървенето - вървеше еднозначно повече отколкото на бензин, ама аз яко и бях отвъртял крановете. Сигурно ако ги бях позатегнал щеше и доста по-малко да гори, ама аз и се кефех че иначе съвсем няма сила. Бях сложил италианска плочка която се слага вътре в карбуратора (съвсем тънка е и се монтира като се сложи между долната част, която е тяло на дроселовите клапи и горната с жигльорите.). Капризна е и трудно се напасва, но после върви без грешка.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #17
      Re: Газова уредба за Лада Нива - каква и колко?

      Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
      Виж и аз мислих да слагам нормално газово НО след проба на мой колега Нивата и сравнението с моята на газ.инж. разликата е огромна! Това с горенето - ще видя сигурно е от настройките
      Как беше при теб като нова?Гореше ли повече? - fireman160
      Не бих казал, че гори много на бензин. Едва ли прехвърля 10 - 11 на 100 комбинирано, имам в предвид градско и извънградско. OFFRoad не е карана. В момента съм и навъртял малко над 3000км. защото имам и друга кола.
      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X