Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

    Здравейте,
    Реших да си ремонтирам сам автомата , след като няколко сервиза отказаха да ми дадат писмени гаранции за ремонта.
    Изчезна ми задна и 1-а скорост.
    По телефона , единия от сервизите казаха, че е заминал редактора .
    Нямам никаква птедстава от такъв тип техника , но не съм с вързани ръце.
    Имам някакъв комплект инструменти.
    Мисля да си взема Стойка за деигателя и скоростната кутия и да си направя ремонта сам.
    В момента мета темата на Траян.
    Понеже съм извън страната, ремонта ще почне най-рано , април догодина .
    Ако някой има литература за Събчо ще съм благодарен .
    Темата ще е малко мъртва до началото на ремонта, но се надявам да стане интересна и полезна

    ПослеПис: извинявам се за грешките в писането, Ама съм само с телефон
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

  • #2
    От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

    Изгледай и в Ютубата има мног много видеа как се ремонтират автоматични кутии...
    Вярно че не са за същият модел, но доста неща се обясняват, и доста неща важат и за нея..
    Примерно: какво е еднопосочен съединител, и защо не трябва да го обръщаме, как се измерва клиренса на пакетите..


    Няколко съвета:

    Почни първо като свалиш блока за управление "хидроблока", често под него се крият болтове и тръбички и датчици, който пречат, но внимавай! под блока има съчми и цедки, после трябва да се подредят на същите места..


    При разглобяването на възлите на трансмисията, внимателно си води записки и снимки, кое как влиза и по какъв начин, особено внимавай с еднопосочните съединители, понеже влизат и по двата начина, също така особено внимавай с аксиалните шайби и лагери, че падат и трудно си намират местата.

    Тя излиза на няколко основни възела, подреди си ги и работи по всеки възел поотделно.. И много снимки и записки си води..

    Всеки възел го разглоби подреди и снимай, за да можем да гледаме и ние тук
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

      Да , мисля да снимам предимно видео, колкото се може повече
      В темата ти има един линк , точно за такава кутия , но не е активен

      Ако правилно съм разбрал твоята тема, имам заминал съединител.
      Това ремонтира ли се или се сменя с нова част ?
      Къде да търся части . Предпочитам готови китове, за смяна на всичко, което се сменя
      Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 28-11-17, 17:47.
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

        Възможно е и да не ходи масло до съединителите и спирачките както трябва...

        Това се проверява най лесно като махнеш "мозъка" някой от каналчетата под него са за съединителите и спирачките, там се надува с въздух и се вижда дали задържат налягане, понеже по пътя доста често има плъзгащи лагери и уплътнители, от където може да губи налягане, и от там да стопява даденият съединител или спирачка...
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

          Тоест проблема може да не е механично счупване , а пробив на тези “хидравлични магистрали “ ?
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

            Ако има стопена фрикция с посиняване чак, не говоря за износена, но нормално износена, говоря за такава която е трила постоянно чак се е стопила..

            Много е възможно това да идва от недостатъчно налягане, или някакво постоянно налягане когато не трябва да го има когато не е задействана..

            Общо взето трябва да си разделиш проблемите на две, механика-управление..

            Другото което е, като отваряш кутия всички уплътнения лагерни втулки и пръстени се заменят задължително с нови, за това малко хора в България правят качествено ремонти на автоматични кутии, понеже освен разбиране на матряла, изисква и достъпа до качествени резервни части, което по нашите ширини е доста трудно...
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

              Имам сервизното ръководство за модела, но не съм разглеждал частта за кутията и не знам какво има разписано там. По аналогия с другите елементи предполагам, че ще има ел. схеми, troubleshooting протоколи, схеми и т.н. Имам някъде и една обширна техническа статия точно за този тип кутия. Помня, че имаше някакви диаграми в нея, но не съм я отварял от години... Ако ще са от помощ мога да ги изровя и да ги пратя на мейл?

              Коментар


              • #8
                Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                Благодаря, пощата ми е : ivan_nedoklanov@lycos.com


                Маслото в кутията, е бистро- червено на цвят и не мирише на изгоряло.

                В момента съм на етап четене и търсене на гараж, в който да работя.

                Траяне, ако знаеш от къде да търся части , казвай. Именно причините изброени от теб ме подтикнаха да се правя на механик. Не се плаша от работа, но смятам че не може да разбираш от всичко.
                Също така си ценя труда и парите, които получавам за него.
                Отплеснах се нещо от техническата част .
                Искам да сменя всичко което се сменя, да отремонтирам , което е нужно и да си ползвам колата с кеф .
                Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 29-11-17, 09:25.
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                  Пуснах. Дано да помогнат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                    Благодаря, скайпа ми е real_cancel .
                    Ползвам интернет само на телефона и довечера ще проверя какво е в пощата.
                    Ако има проблем с последния фал , ще драсна писмо
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                      Аз части по специфични си набавям звъня на брадърс който живее в чужбина, и го занимавам с моите глупости..

                      Иначе, може по чуждите сайтове да поръчаш, лошото е че ще чакаш многооо докато дойде частта..

                      Другото нещо е, една кутия втора ръка взимаш, тикаш я и са надяваш да те изкара повече от предишната..
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                        Давай , сайтовете в чужбина.
                        Твоя канал не искам да го ползвам.
                        Варианта с друга - стара кутия не ми хареса .
                        Офертата беше 750 кутия и 250 труд.
                        Отново без гаранция.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                          Първо трябва да видиш точно коя фаза е кутията ти, предполагам че е 4EAT phase 2

                          Аз се надявам, че няма модераторите да го сметнат за реклама, за помощ на КОЛЕГА е..

                          В момента единствените които се занимават с части за автоматични кутии, са Ауто Чойс имат и в България представителство, само това мога да ти кажа за тях, нито цените ги знам нито нищо, само съм ги чувал...

                          https://www.automaticchoice.com/bg това им е сайта.

                          Това излиза по търсачката, за твоята кола https://www.automaticchoice.com/bg/r...sion-catalogue

                          А това е за 4ЕАТ като цяло

                          https://www.automaticchoice.com/bg/r...sion-catalogue
                          https://www.automaticchoice.com/bg/r...sion-catalogue
                          https://www.automaticchoice.com/bg/r...sion-catalogue

                          Успех
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                            Така, много ценна информация се събра.
                            Чета , на теория , разбирам някви неща.
                            Проблема, който срещам към момента е , намирането на гараж в който да работя.
                            Тъй като не мога да преценя времето , което ще ми е нужно за ремонта, задачата е трудна.
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на 4 АТ - Субару Аутбек 2,5 1999 ВН

                              Това с гаража мисля ще е трудно. Аз доста търсих нещо под наем, достатъчно сигурно, да държа колата на сушинка и за някой дребни ремонти. Накрая си купих гараж с къща. Ангренажен комплект съм сменял пред блока. Помисли за вариант само сваляне на кутията при приятел и разглобяването и в маза например. Така ще спестиш стойките а си набави малък динамометричен ключ.
                              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                              Е250 1998-продаден
                              Субару Пустош

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X