Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

    Хора, помогнете с малко опит и съвети.Колата е Лагуна 1 автомат, първа фаза, 97-ма.Принципно е запазена, води се на около 150 000 (има данни да са реални), купих я преди има няма две седмици.Стояла е дълго, от 2006 е карана от дъжд на вятър, последния и престой е траял една година.По този повод, държа да и сменя масълцата, ремъците, филтрите и други жидкости и консумативи, поради изтекъл ресурс по време (поне според мен).
    Обаче има течове, видими отдолу:
    http://frysco2103.snimka.bg/automobi...una.811391.all
    Извинявам се за линка.Снимките са първо на картера на кутията, маншона на рейката, пак картер на кутията, едната, другата полуоска, тапа над маслената помпа на блока (посочиха ми го като вероятен причинител на теч, но аз теч там не виждам, само омаслено от изпарения).И накрая и окачване, понеже мернах напукани тампони, а на това окачване не му разбирам нищо.

    Та по мое мнение, течовете са повече от един-маслото по датчика е червеникаво.Маслото по корпуса на диференциала ми се струва зелено, но е така опрашено, че ми е трудно да преценя.Маслото по маншона на рейката пък не съм сигурен изобщо от рейката ли е или полуоската го е изстреляла там.Въпросите ми са, тази кутия с два картера ли е-за диф и скорости, съответно с два вида масла.Течовете може ли да са от датчик и двата семеринга на полуосите?Някои има ли опит в ремонтите на тези кутии.
    Двигателя е F3R, а кутията е AD4.

    Ще съм ви благодарен за съвети, тъй като не ми се иска да я карам преди да съм я обслужил, а да налея ново масло, при положение че има течове е технически неразумно.

  • #2
    От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

    Предницата на Лагуна1 е здрава! Това че са напукани тампоните не е проблем, ако не скъсани не ги пипай. Магарето е на тампони те се разбиват и тропа доста неприятно а трудно се определя от какво е , другото което може да тропа са тампоните на стаб щангата. Карах такава 5 години ама беше ръчка , та за автомата не мога да кажа нищо .
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

      вземи я измий с пароструйката и ще видиш от къде какво тече ..............аз имах едно Рено 19 с тази кутия, нямаше проблеми, докато не остана с малко масло и умря......... иам някаква платка, която се прецака и колата спря да пали, иначе маслото в кутията си е само за нея, две пробки са, една за източване и една за наливане.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

        Я, кой се е заразил.

        Гласувам и аз за миенето. Едновременно с това - смяна на маслата и чак после разсъждения откъде колко и дали изобщо тече. Щом колата е седяла повече от половин година, особено ако е била с хубави масла, само разпълзяването от капилярните явления може да направи подобна картинка, без никъде да има проблем.

        Коментар


        • #5
          От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

          Ясене, то било убаво бе... найш как мазно вози Гуната и няма гега, сама си мърда предавките, волана е за една ръка, пенсионерска работа.Че и климатроник има.Даже седи оригинален блаупункт касетофон, с управление от волана, да слушам Радио 1 и новини.

          За миенето-добре, ама сега е по очевидно през прахта и мръсотията откъде се въди това масло.Като го измия, знам от опит, става трудно, а и свежо масло, бистро кат сълза.На ладата откривам следремонтите течове, едва като стигнат до пода вече, ама нея си я знам и си ги очаквам кое откъде ще е.Реното ми е напълно непознато.

          Коментар


          • #6
            От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

            Това на първата снимка е датчика за налягане и наистина има теч.
            Хубавото е ,че е с правилното масло а то е зеленикаво.
            И кутията се води DPO или AL4

            Коментар


            • #7
              От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

              Маслото което изглежда тече от семерингите на полуоските е зеленикаво.А това по датчика, който е на дъното на кутията е червеникаво.Иначе кутията със сигурност е AD4, пише си го на нея.

              Коментар


              • #8
                От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                Сори!Наистина е AD4

                Коментар


                • #9
                  От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                  Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                  Ясене, то било убаво бе...
                  След суровите Лади и дървените Опели узряваш и за Удобните коли.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                    Кутията е с различни масла .Едното е за дифа има си пробка ниво ,другото за автомата и там си има пробка.Обади се да ти кажа кое как.
                    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                    Grand 3.1TD
                    0898 620 306 Стоян

                    Коментар


                    • #11
                      От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                      Колега решихте ли проблема? Че искат да ми карат една такава за оглед, да се ориентирам в причините?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                        Не, за нещастие, се оказа че никой не може да я оправи с гаранция... ще се наложи да я продавам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                          Стига бе, какво толкова сложно има в този ремонт?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                            За френска кочина, дори е суха. Обикновено значително по-нови коли от същата марка са със значително по-сериозни и повсеместни течове.
                            ... каквато емблемата - такава и колата...
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                              За каквато и да е кочина си е теч и трябва да се оправи, ако искам да не ми гръмне кутията.Сложното идва от това, че гаража ми е трайно и неотменимо зает от баба лада и няма да я изкарам пред блока за да си поправям реното.Вариантите са някой друг да го оправи, а аз да си платя, но засега нищо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X