Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране при зимни условия с автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Каране при зимни условия с автоматик

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Миии, 50% тука са секви цигани. Демек теориите, че емигрантите превземат държавата е тотално погрешна. Те приемат тотално културата на страната домакин
    И вече има и хубави неруси шведки.
    А, това е ясно. А за брюнетките шведки - честито!
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • От: Каране при зимни условия с автоматик

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Да бе! И затова в Ринкеби не можеше да чуеш шведска реч, а някои от по-възрастните имигранти така и никога не научаваха местния език ...
      Езика и културата са различни неща се пак.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Каране при зимни условия с автоматик

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        ...

        Както е видно не се престарават с излизването на снега, нито ловят всички снежинки във въздуха.
        Ама пък нямат грам проблем с придвижването.
        Що?
        Щото карат 6 месеца на сняг, гумите им са по-така... и др. причини!
        У нас 90% от затрудненията зимно време са от "шофьорите" и 10% от състоянието на пътя!
        Вижте какви задръствания и катострофи стават от един мизерен дъжд, пък 2 пръста сняг за някои са повод да карат с 20кмч по Цариградско шосе
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • От: Каране при зимни условия с автоматик

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          Щото карат 6 месеца на сняг, гумите им са по-така... и др. причини!
          У нас 90% от затрудненията зимно време са от "шофьорите" и 10% от състоянието на пътя!
          Вижте какви задръствания и катострофи стават от един мизерен дъжд, пък 2 пръста сняг за някои са повод да карат с 20кмч по Цариградско шосе
          Теориите са хубаво нещо амаа, е на, оня ден заради 10 см затвориха Арланда полвин швеЦко и по за два дена
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Каране при зимни условия с автоматик

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Щото карат 6 месеца на сняг, гумите им са по-така...
            Гумите зимата задължително са им зимни ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Каране при зимни условия с автоматик

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Тоя уЙкенд съм в Норшьопинг, гледай да се справиш.
              Иначе за ралото свиркаш, идваш до халето с две бири и си тръгваш без рало
              На качване зимните цвички си казаха че искат вериги. След два опита се отказах. Щях да го кача от сигурно 5-тия път, след като утъпча до горе, но реших, че не си струва глупостите. Качих го по заобиколния път и след това го спуснах на 2-ра бавна - без никакви грижи. Пусто, сетих се че е добре клип да направя, ама вече бях тръгнал по наклона... късно...

              П.П. Имам клип на неуспешното качване, ако е интересно...
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Каране при зимни условия с автоматик

                Алекс, къде е това, че не разбрах?
                С вериги, нямаше да се налаге въобще да има втори опит.
                Китайските са по 50 лева и вършат чудна работа.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • От: Каране при зимни условия с автоматик

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  На качване зимните цвички си казаха че искат вериги. След два опита се отказах. Щях да го кача от сигурно 5-тия път, след като утъпча до горе, но реших, че не си струва глупостите. Качих го по заобиколния път и след това го спуснах на 2-ра бавна - без никакви грижи. Пусто, сетих се че е добре клип да направя, ама вече бях тръгнал по наклона... късно...

                  П.П. Имам клип на неуспешното качване, ако е интересно...
                  От клипа не се вижда добре наклона, но общо взето вдигни градусите с поне 20 ина в горната част,сложи отдолу траверси, заледи го, накрая на стръмното направи остър завой и от едната страна дере.
                  Това е моят случай.

                  После се спусни на 1ва бавна.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Каране при зимни условия с автоматик

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    П.П. Имам клип на неуспешното качване, ако е интересно...
                    Чия е музиката към клипа?

                    Коментар


                    • От: Каране при зимни условия с автоматик

                      Не е до гумите, още ти трябва да тренираш
                      Ма като не щеш да идваш да та правим хардист
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Каране при зимни условия с автоматик

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Чия е музиката към клипа?
                        Manowar - Gods Of War
                        Мобилна Спасителна Служба "Сдружение Офроуд" - http://www.mss-offroad.org/
                        LZ1BGE / А+ / механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)

                        Fortune favours the bold.

                        Коментар


                        • От: Каране при зимни условия с автоматик

                          Това ми е предизвикателството на вилата - Лесковдол. Преди една година изобщо не посмях да го спусна . Снощи всичко мина гладко.
                          Иначе вериги имам. В багажника са. Слагането им е 20 минути. Свалянето още 5. Не си струва 25 минути мръзнене, мокрене и гъзурчене за едни 250 метра, при положение че има обходен маршрут - 1 км.
                          Без всякакво съмнение с веригите щях да го изкача от раз.

                          Търтьо, туй са зимни асфалтови цвички бре . От София до вилата ме карат 50 км по дефилето безгрижно, което ми е по-важно. Иначе няма спор, че имам още много да се уча. За хардаджийски изпълнения требе да засилим жената и детето на некъде.

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          ...
                          Това е моят случай.

                          После се спусни на 1ва бавна.
                          Ми снимай го бре!
                          Аз не знам колко е наклона от клипа. Някой ден ще го измеря.
                          Последно редактирано от Alexfield; 10-12-12, 09:51.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Каране при зимни условия с автоматик

                            Първоначално публикуван от Коцето MTTU Преглед на мнение
                            Manowar - Gods Of War
                            Благодаря, хареса ми много.

                            Коментар


                            • От: Каране при зимни условия с автоматик

                              Както са казали всички по-горе - зависи от всички фактори накуп. А и по един и същ път - ситуация със ситуация не си приличат. От "стари" шофьори знам, че и зиме, и лете принципът е баир да се спуска поне с една предавка надолу от тази, на която качваш....

                              С лада самара (двувратка) съм спускал гадни завои заледени по отвратителен начин - там само да си помислиш за спирачка и задницата те е изпреварила - втора, на моменти даже иска газ, за да я вкараш в пътя - едно от най-тегавите ми спускания евър...

                              Ауди А6, щар по щар, автомат - нейде из Еленския балкан (позагубих се докато щурмувах прохода Твърдица - Елена) - там колата позволяваше мнооого леко да се убива скоростта със спирачка (щото се сили повече ако и да си ограничил да ходи автомата само до 2-ра) - в момента, в който тръгне да губи пътя пусках и лееко газ даже. Но имаше накрая едни участъци, в които просто вкарах предно и задно колела леко в канавката и си се сурках с газ за корекция. Но нямаше движение и ми бе по-спокойно.

                              Сегашната има т.нар. система за спускане по наклон (скоростта може да си я избираш от 2-3 км ч нагоре), ама едва ли ще я пробвам на лед - на сухо стръмно съм я пробвал и освен със скоростите и автомата (т.е. моторна спирачка) - играе яко и с АБС-а (или поне така си мисля) - щото се чува яко щракане и пукане основно от предните апарати, а не ми се струва оферта.

                              Абе при спускания на лед - важното е да си късметлия малко или много - че иначе и на равно стават сакатлъци, ако ще и по всички правила да "играеш".
                              Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                              Grand Cherokee 3.0

                              Коментар


                              • От: Каране при зимни условия с автоматик

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение


                                Ми снимай го бре!
                                Аз не знам колко е наклона от клипа. Някой ден ще го измеря.
                                Няма сняг във Варна, чакам да се заледи и го пускам в "Ежедневна фантастика".
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X