Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ НЕ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ

    И в кутията е толкова топло.
    Хм. Бе ... То такова ...
    Аз май бих сложил. Ако и без това има дупки с резби. Не бих я пробивал за допълнителни датчици. А може пък само аварийни датчици. Като на Куадрата - да писне когато нещо не е в ред. Щото пък многото часовници в кабината вече и пречат. Отвличат вниманието. Изнервят.

    Коментар


    • #17
      До: Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ

      Температурата на маслото на различните автоматици е горе долу еднаква и се движи в границите от 90 градуса при нормално спокойно каране до към 120 градуса при екстремни натоварвания.

      Слагането на термометър не е толкова проста задача колкото изглежда на пръв поглед защото се изисква и много точен избор на място за датчика. От известно време представляваме за България една от най-реномираните фирми за тунинг на автоматици и покрай производствената им гама научих че в тази материя са много важни детайлите...

      Един от най-препоръчваните допълнителни аксесоари от тази фирма са измерителя на температурата на маслото. Ето как изглежда кита за монтаж за кутия на Тойота:
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        До: Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ

        Ами-ами. Работата е още по-лоша. Можеш да сложиш датчика където ти скимне. Страшното става после. Първо трябва да си сигурен че му действа основно топлината на мерения обект, и пренебрежимо малко му влияе околната среда. Някое време след тръгването целият агрегат общо взето се термостатира. Без да се термостабилизира. Така че трябва да си сигурен че измененията в точката която си избрал са достатъчно бързи и наистина информативни за състоянието на редуктора. После остава да калибрираш индикатора. Ако има конструктивни гаранции че показва истинската температура, трябва пък да научиш кои са нормалните, и кои опасните температури в мерената точка.
        Ако производителят е казал какво значи такава температура в тази точка на тази кутия - добре. Ако обаче не е ... Геометричната аналогия съвсем не винаги съвпада с термодинамичната.
        Работата е подходяща за дипломна работа Чак за дисертация не стига.

        Коментар


        • #19
          До: Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ

          Точно така е, прав е Стефан. Макар че изглежда много просто въобще не е... и затова в случая аз поне се доверявам само на хора/фирми които отдавна са се доказали в тази област.
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            До: Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ

            Ъ-ъ, не е работата в човека. Аз например знам какво и как да се направи. Даже имам многоканален термометър, който може да се накачи в разни точки, всичко да се напъха в компютъра и да се получи красива термокартинка на кутията. За опростяване и поевтиняване на работата сигурно отнякъде може да се намери и термовизор.
            Къде е обаче скоростната кутия която да си дупчим и разглеждаме на воля докато въртим джипа с нея във всички възможни режими?)) Кой плаща масрафа? Летни изпитания, зимни, мокри, сухи, снежни, ...
            С манометрите работата е по-проста. Но пак трябва да се калибрира.

            Коментар


            • #21
              До: Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ

              Е тъй де, на тези на които им се доверявам са им минали хиляди кутии през ръцете и са правили експерименти от десетки години...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                До: Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ

                Знаех си аз, че тръгвам срещу вятърните мелници ама...
                да си призная аз също не съм привърженик да си дупча кутията току така... лошото е, че в онлайн магазините, който съм открил няма нищо подобно.
                Венци ако можеш провери дали предлагат такъв кит като на снимката за Гранд Чероки 5.2
                LZ1RED

                Коментар


                • #23
                  До: Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ

                  Със сигурност руснаците слагат манометри, обаче за термометри никой не е казал нищо. Но мисля че ако се сложи на изхода от кутията към радиатора ще показва достатъчно точно
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ

                    Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                    Знаех си аз, че тръгвам срещу вятърните мелници ама...
                    да си призная аз също не съм привърженик да си дупча кутията току така... лошото е, че в онлайн магазините, който съм открил няма нищо подобно.
                    Венци ако можеш провери дали предлагат такъв кит като на снимката за Гранд Чероки 5.2
                    Ще проверя но ми е необходим модела на кутията. А колкото за дупченето ако се прави то трябва задължително да е на свалена кутия. И една малка стружка е достатъчна за да блокира автоматика...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      До: Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      А колкото за дупченето ако се прави то трябва задължително да е на свалена кутия. И една малка стружка е достатъчна за да блокира автоматика...
                      +1
                      А модела е 46RH (A-727 с добавена 4-та скорост).
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Термометър и и уред за мерене на налягане при автоматична скоростна кутия ДА ИЛИ

                        Мерси...
                        LZ1RED

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X