Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безстепенна скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Безстепенна скоростна кутия

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Повечето читави безстепенни така или иначе имат симулация на степени ако водача реши че така повече му харесва.

    А за режимите икономичност, мощност и тн - те са си налице автоматично в самото управление на кутията.
    За мен има само един сервиз в който разбират http://japanautoservice.com/ - Пламен е собственика

    Коментар


    • #47
      От: Безстепенна скоростна кутия

      СВТ-то е много арно, докато не умре, като умре никой не може да го съживи вече от мъртвите..
      Като цяло заради проблеми с гаранционните автомобили, по начало вече са спрели разработките на СВТ..
      Но пък пробиват вече роботизираните кутии
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #48
        Re: От: Безстепенна скоростна кутия

        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
        СВТ-то е много арно, докато не умре, като умре никой не може да го съживи вече от мъртвите..
        Като цяло заради проблеми с гаранционните автомобили, по начало вече са спрели разработките на СВТ..
        Но пък пробиват вече роботизираните кутии
        Не съм чул джатко да са спрели производството, а доколкото съм чел, май друг производител на CVT няма.

        Коментар


        • #49
          От: Безстепенна скоростна кутия

          Затова пък с роботизираните кутии реват много по-често Ту настройката на съединителя избягала, ту друго нещо (както се разказваше в една притча)
          СВТ не е извънземна технология, и си има своя пазар...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #50
            От: Безстепенна скоростна кутия

            Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
            В София кой сервиз ремонтира CVT кутии?....Джемини ми отказаха за Микра.
            Брат ми ремонтира преди години такава на микра някаде в София ако ти се наложи може да му звънеш 0889917544 знам че му има телефона на човека ама какво са правили и как се е оправил несъм се интересувал но микрата беше ок

            Коментар


            • #51
              От: Безстепенна скоростна кутия

              Старичка тема. Заради нея миналата есен си изпросих едно кръгче с Мурано със CVT.
              Класически автоматик съм карал много пъти и никога не ми е харесало - никога не се случва това което трябва да се случи, особено при ниска скорост на градско каране или по-планинско каране със завои - направо ме дразни - при моето каране непрекъснато държи много по-високи обороти от това което би държала колата с ръчни скорости.
              Но CVT-то няма нищо общо със класическия автомат и останах много впечатлен, просто прави това което трябва да прави. Много ми хареса и ако не бяха проблемни бих си купих при първа възможност.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #52
                От: Безстепенна скоростна кутия

                Единственото нещо проблемно на CVT, е че си ги купуваме колите на 300 000 километра, или на 160 000 ако автоджанбаза е бил много щедър в превъртането на километража..

                А ремонт на CVT на по 250 000 км. и кусур нагоре, и си е финансово изживяване..

                Е сега, всичко е и според-зависи, има кутии тотално гръмнали, има и такива които подлежат на ремонт...
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #53
                  От: Безстепенна скоростна кутия

                  Темата е стара, но сега имах възможност да покарам една Корола 1.6 132 коня CVT, rent a car. Обикалях из Алпите на Италия, на Швейцария и на Австрия. Основно планинско каране. Ами аз не съм много по спортното каране, а и хубавото е че там дори да те застигне някой с 400 коня не ти се лепва да те натиска. Хората държат доста сериозна дистаняция и няма селски изпълнения като цяло.
                  Колата се кара доста приятно, държи една идея по-високи обороти от това както аз карам с ръчка. Но пък разхода е по-нисък, отколкото аз очаквах. Колата даде 6,5 аз очаквах поне 8. Бяхме 3-ма човека с багаж. Не ми се е налагало да дам газ до ламарина да видя как ще реагира, нещо за което сега съжалявам, защото щях да знам дали се лигави и т.н.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X