Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китаиски печки - копия на Вебасто и Ебершпаихер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Китаиски печки - копия на Вебасто и Ебершпаихер.

    Просто споделям - един мои човек тукашен тракджия както им викат, ми се обади и ми прати линк да съм проверил дали става едикоя си печка на неговия камион.
    Отиваки на алиекрпреса се шашнах - масово продават копия ,окомплектовани с маркучи ,стоики и каквото там има.
    цените са от 100 та до 300-400 долара.
    даже някаде не се стараят и да прикрият копирането ами пишат
    Car Heater 12V 5KW Webasto Air Diesel heater water heater 2 mode Diesel/Gasoline + Remote Control LCD Monitor for Trucks

  • #2
    Че те отдавна са там. И работят. Мой комшия си купи такава за Форд Галакси, след като набута над 500 лева в опити за ремонт на неговото оригинално Вебасто, което никой не успя да оправи. Китаеца пасна на мястото му 1:1. В смисъл-абсолютно точно копие е. Аз му го поръчах през моя акаунт в Али и ходих да му го освобождавам после от митница. Ноември месец сега продаде Галаксито и печката още си работеше.Мито не помня дали имаше, ама имаше ДДС.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      В ибей са по 100 Евро, с доставка от ЕУ.

      Коментар


      • #4
        https://www.ebay.com/itm/12V-5KW-LCD...QAAOSwvJVd-1gw

        От това лято тръгнах "да си го меря с поляците", демек (дет се казва на ингилиски) купих едно камионче, дет в България му казват "бус" и вече няколко месеца бръмча из Европа за собствена сметка. Арно, ама няма печка, пък е тегаво да се будиш от студ през два три часа и да палиш вече изстинал мотор, та да те стопли!
        Та по темата: Някой ползвал ли е такава печка и как се държи? Да я купя ли или да скачам на нещо по-така?
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          До колкото разбирам спиш в буса ?
          Ако е така , ти трябва суха печка.

      • #5
        Аз мисля,че е много по-добра оферта,от скраб 3-та употреба за 300-400 лв...След като му дават 3 години гаранция,предполагам ще изкара спокойно над 200 пъти използване

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          Аз мисля,че е много по-добра оферта,от скраб 3-та употреба за 300-400 лв...След като му дават 3 години гаранция,предполагам ще изкара спокойно над 200 пъти използване
          От моя скромен опит с печките ...имах едно старо вебасто което след няколко години просто умря.Части няма а и цените са страшни.Намерих в продавалника един младеж който се занимава с печки и за 200 лв купих от него пак вебасто ама една идея по модерно ,без нафтова помпа ,а с резервоарче от обратната нафта като старата ми печка.Даже и кабелите си останаха старите.Печката няколко дни работи добре и започна да пали трудно с много пушек.Обадих му се ,дойде в гаража и смени горивната камера за негова сметка.Вече няколко месеца ползвам печката безпроблемно.За други въпроси телефона ми е в профила.

          Коментар


          • #7
            Таз от линка е точно "суха" де!
            Въпроса ми беше, дали някой е ползвал точно такава (китайска) как се държат и вътре в кабината ли се монтират?
            Последно редактирано от Тодоров009 (Войводата); 15-01-20, 18:40.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
              Таз от линка е точно "суха" де!
              Въпроса ми беше, дали някой е ползвал точно такава (китайска) как се държат и вътре в кабината ли се монтират?
              По идея сухата печка е по дурако усточива от мократа. Сухата -там дет гори има едно желязо ,то се нагрява и един вентилатор духа въздух от купето през него и така имаш топъл въздух.
              Ако прегрее ,прегрява тва желязо ,не като мократа дето се нагрява антифриз и е подобно на боилер -може да си гръмне.
              Въпроса е при тия копия -кои да знае брат китаец как е копирал, какво изменил евнтуално и т.н
              Ако са копирали 1 към 1 е супер -и 2 та немски производителя си имат дребни болести ама всичко е тествано преди да влезе в производство и си работи в общия случаи.

              Но както казах - кои да знае какво е сковал китаеца- например ако са сменили алуминия или пък са сковали собствен софтуер за управление на печката ....
              На снимката дето е тука- на външен вид тва чвервено то изглежда 1към 1 с не помня кои модел суха печка Вебасто, горивната помпа също на външен вид е 1 към едно ,аспуха също ,другите неща са дреболии но например часовника 100% си е китаиски-такъв
              часовник Вебасто няма а и аз лично съм правил овалния часовнинк на Вебасто когато работех в немско.

              Може и да е по хубав от вебастовския ,ама може и да се разваля през 2 дена или да пропуска запалване и да се озъбваш на студено например - кои да знаи....

              Коментар


              • #9
                Кво му плащаш-160 лв.Аз бих преценил,че вероятността да работи е много голяма.Ако имаш излишни 2000 лв,купуваш оригинал.Аз се опарих с мокро Вебасто 2-ра употреба-боклук.И изобщо,Хитър Петър не е тъп като Ханс,който хвърля боклуците си.Нашият човек си ги продава...

                Коментар


                • #10
                  Има хора които продават и поддържат такива печки. Витарата дето я продадох преди няколко месеца изкара с такава мокра печка (втора ръка) близо 10 години. През целият и живот имаше 2 ремонта. Единият в началото (гаранционен) и един преди 2-3 години който беше смешни пари (смяна на свещ). Та и това си е вариант. Най-малкото имаш някаква гаранция. При чуждите гаранцията е един вид липсваща.

                  Коментар


                  • Вико
                    Вико коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не виждам смисъл от суха печка. Идеята да ти подгрее двигателя и да нямаш никога студен старт е чудесна. Аз не намирам китайска мокра. Сухите ги знам, постоянно ги инсталират в кемпери и бусови. Работят перфектно.

                • #11
                  Това има само добри отзиви https://www.aliexpress.com/item/4000...6-adb64ab49a85
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    + добра цена и липса на евентуални разправии с митници и непредвидени

                  • Juiced
                    Juiced коментира
                    Редактиране на коментар
                    Кофти е, че е суха

                  • santaclash
                    santaclash коментира
                    Редактиране на коментар
                    Има и руски и също не са за изхвърляне. ШААЗ, Планар, ЗНИЧ, Belief...

                • #12
                  Китайскита джаджа може да е по-коварна отколкото изглежда на пръв поглед. Достатъчно е от китайския отпадък да текне антифриз по време на движение, за да осигури едно незабравимо пътуване.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #13
                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Китайскита джаджа може да е по-коварна отколкото изглежда на пръв поглед. Достатъчно е от китайския отпадък да текне антифриз по време на движение, за да осигури едно незабравимо пътуване.
                    Да добавя за сухата- пластината която нагрява ако е от кофти материал , при евентуален пробив вкарва огъня директно в купето .
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #14
                      Днес пристигна сухата китайска печка, поръчах я от ибей.
                      4-5 часа на макс с по-малко от литър нафта.
                      Тест на трупчета. За 2ч на макс успя да вдигне темепературата в 40м2(150м3) сервиз от термопанели с около 5 градуса. После я преместих да духа в буса, където ще и е мястото, бачка още 2ч.
                      На високите степени си е шумна. Чудя се къде да я монтирам, май ще е отдолу, като и направя защита да не се мокри и удря. Входящия и изходящия въздух в купето, другите отдолу.
                      Управлението е на китайски, към нея няма инструкции, но в нета има.

                      Коментар


                      • #15
                        https://www.ebay.com/itm/253894669962

                        Поръчах тази.
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X