Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

    И така, Станко си купи топъл душ, които се включва в малкия охладителен кръг на място на парното и дава топла вода в неограничени
    количества, стига мотора да работи - ха ха, как ли пък не ?

    Вчера се решаваме да пробваме и Румбата аха аха, да се фане на бас, че няя'а стане тая работа, обаче Станко се отказва,
    защото хич не е уверен.


    Ето тук се откачва парното.






    Ето бойлерчето.




    Представлява медна спирала, навита в изолирания цилиндър, през който циркулира горещата вода.


    Нищо особено. Традиционна схема, никакви пчелни пити, никакви двойни спирали никакъв принцип ток и противоток.

    Нахлузваме маркучите.






    Затягане на скобите.




    Готово.


    Проверка на уплътненията.


    Свързваме маркучите на душа и помпичката.


    Помпичката.


    Също като за аквариум.


    Уточняване на схемата.




    Водата циркулира.




    Душа дава внушителен дебит.


    Температурата на водата в кофата. - 10 литра вода.


    Решаваме да работим с две кофи, едната за студена а другата за топла вода. Отново замерваме температурата.


    Започваме да подгряваме Тойотата.




    Бавно става.


    Очакваме дебит като на Юнга. Едва Едва да църцори.


    Пустата Тойота, не загрява повече на празен ход. Мястото на което мерим е най горещото.


    Пускаме душа на максимален капацитет. Събираме водата в празната кофа.


    Душа работи на пълен капацитет.




    Температурата е устойчиво висока. Водата е все така Гореща.


    Повече от половин кофа е преточена - над 6 литра, температурата е стабилна.


    Текущи замервания.






    Водата е преточена - 10 литра за около 3 минути. Средна температура - повече от задоволителна.


    Единия си вика, ех що не се фанах на бас, а другия, добре , че не го направих. ))
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 10-05-09, 13:00.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

    Е-е, Ники, благодаря за репортажа!!

    Добре, че поне ти беше взел фотоапарат,
    и добре че ти свършиха карта и батерии та не снима следващите ни подвизи с палатката

    Но имаме новина: Душът на Станко работи и то изключително добре.
    Ще има "Честито баня, Станко!"

    Коментар


    • #3
      До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

      Браво за изобретението трябва да помислите за патент

      Коментар


      • #4
        До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

        Не е изобретение, така се продава, и не е много евтино.
        Мисля че в нашите условия, лесно може да се копира.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

          Това е готино и идейно, ама да питам - как може да се къпе човек на вода с температура 47 градуса. Аз бих се ощавил, гореща ми се види. Няма ли вариант за регулиране на температурата на изходящата вода?

          Коментар


          • #6
            До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

            Хм, и аз бях скептичен към тези системи за затопляне на вода, но след този репортаж...
            Предполагам, че става и за лодка със стационарен, дизелов двигател (с топлообменник, а не с радиатор).
            От къде може да се купи тази хубавина и на каква цена?
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • #7
              До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

              Що да се купува? Аз се заФащам да си направя, идеята е страхотна! Браво за репортажа!!
              Ferrum dum ignis candet cudendum est.

              Коментар


              • #8
                До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                Що да се купува? Аз се заФащам да си направя, идеята е страхотна! Браво за репортажа!!
                Трябва да се намери подходяща помпичка на 12V или колата да има инвертор 12-220V. Другото съм сигурен, че ще можеш да го направих качествено.

                Коментар


                • #9
                  До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                  Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                  Трябва да се намери подходяща помпичка на 12V или колата да има инвертор 12-220V. Другото съм сигурен, че ще можеш да го направих качествено.
                  220V не бих топнал във водата с която се къпя
                  Но може да се ползва помпа от аквариумен филтър.

                  Станко ще каже откъде и за колко го е купил това чудо, но работи и то добре.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                    А така,я аз да питам в тая топла тема.

                    По всяка кирлива лодка го имаме това,има си крьг на охлаждането на мотора който е вьрзан кьм бойлера на лодката и работи ли мотора има топла / гореща / вода.Принципа е сьщия,само дето топли водата в бойлера,а не излиза веднага от душа.

                    А познайте кьде ме сьрби?НЯМА ПАРНО бе,парно няма.За чий ми е тая топла вода като трьгна от Калифорния за Канада???Водата става гореща за около час брьмчене,около 50 литра вода ма няма парно.Никой не се е сетил,че ще брьмчим десетина дни и през това време може да се грее лодката както се грее водата в бойлера.

                    Та вьпроса е / отиде си убавата тема,ако трябва я делим веднага / продават ли се радиатори за парно с малко вентилаторче / и без става,аз ще му вьржа / там кьдето се продава това бойлерче???Нещо което да му забия единия маркуч в мотора,да го напьлне с вода или антифриз и за му затворя крьга та като работи мотора да минава през тоя радиатор,а зад него вентилатор да обдухва.С 2 прости думи преносимо парно от кола,да си го разнасям в раница по лодките който пьтуват на студено.Вода топла колкото искаш ма няма как да я карам тая лодка с боси крака в леген с топла вода,парно си трябва.



                    Сори за ОФФа,но ако има нещо подобно ще ми трябва именцето му или модела.Ако няма.................монавам на вариянта НАПРАВИ СИ САМ,че ми писна от студени лодки с работещ мотор.
                    АААА и да е макс 150$,че ако е над това и сам ще си го направя.Айде 200 да е,но не повече.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                      220V не бих топнал във водата с която се къпя
                      Но може да се ползва помпа от аквариумен филтър.

                      Станко ще каже откъде и за колко го е купил това чудо, но работи и то добре.
                      Миналата година за лятната Сузуки среща купих от Явор - Вромос такъв душ без отоплител.По смътни спомени цената беше 35-40 лв.Да поговорим от къде да си набавим топлообменници и на каква цена
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #12
                        До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                        Ванка, мисля че всеки вещ в работата с мед /рязане, огъване, заваряване/ ще се справи.
                        Отвътре е една серпентина Ф8-10 /за чистата вода/ по стената на цилиндъра.
                        Самият той е заварен меден лист около 2мм. дебелина. Изолация и това е.
                        Охладителната /отоплителната в случая / течност запълва останалия обем около 1-1.2l.

                        Хайде, майстори, дерзайте!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                          Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                          Ванка, мисля че всеки вещ в работата с мед /рязане, огъване, заваряване/ ще се справи.
                          Отвътре е една серпентина Ф8-10 /за чистата вода/ по стената на цилиндъра.
                          Самият той е заварен меден лист около 2мм. дебелина. Изолация и това е.
                          Охладителната /отоплителната в случая / течност запълва останалия обем около 1-1.2l.

                          Хайде, майстори, дерзайте!
                          Оххх на думи само колко лесно звучи
                          Румба не ми се губи време в направата на нещо такова, което се продава готово в завършен вид.Ако не е някаква фрапираща цена предпочитам да си го купя
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                            И на мен ми е много интересно какво ще стане с парното зимата? Дали серпентините в топлообменника няма да пречат на циркулацията на топла вода през питата на парното??
                            Don't hunt IF you can't kill
                            първо 0883 после 333 накрая 448

                            LZ1BGD

                            Коментар


                            • #15
                              До: Топъл експедиционен Душ - Невероятно !

                              Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                              И на мен ми е много интересно какво ще стане с парното зимата? Дали серпентините в топлообменника няма да пречат на циркулацията на топла вода през питата на парното??
                              Зимата го демонтираш, едва ли ще ти трябва горещ душ за къмпинг при една педя или повече сняг
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X