Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Помпи "за рибки" не знам, но нещо ми подсказва, че електрониката ще може да я произведе, при това по-добре от германеца
    Ех тези неща ги слушам и чета вече 20 години, но досега освен сране по платките и жалки опити по компонентите, друго не съм срещал... Някак си съм извинен, че съм скептично настроен

    Много интересно, от години влизам по форумите и чета гръмки коментари, обещания и прочее, обаче до там, после темите умират така, както са се родили. То не бяха уж нови платки, един големец направи таймер с някакъв измислен дисплей с обратно броене като за бомба, беше спестил 25 лева общо от цялата схема, вместо да си купи един оригинален. То не горяха климатроници, инсталации, постоянно пукаха разни елементи по печки на "доброволци", позволи ми да се съмнявам във всичко... Напиши в гугъл нещо, относно тези печки и само чети сеири по форумите, само тотал и скраб.....

    Иначе ние сме царе на осмиването и подценяването на всичко, най-гадното е като се погледнем от страни - много сме велики, ама ни е кофти партизанското име....
    ТКЗС за цял живот

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

    Коментар


    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

      Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
      ... при това БМВ-софтуерът в тях е бъгав...
      ..., но пък и горят повече от превозното средство, в което са монтирани
      Съгласен, но не само на БМВ софтуерът е проблем, и не само в печките.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

        Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
        Ех тези неща ги слушам и чета вече 20 години, но досега освен сране по платките и жалки опити по компонентите, друго не съм срещал... Някак си съм извинен, че съм скептично настроен

        Много интересно, от години влизам по форумите и чета гръмки коментари, обещания и прочее, обаче до там, после темите умират така, както са се родили. То не бяха уж нови платки, един големец направи таймер с някакъв измислен дисплей с обратно броене като за бомба, беше спестил 25 лева общо от цялата схема, вместо да си купи един оригинален. То не горяха климатроници, инсталации, постоянно пукаха разни елементи по печки на "доброволци", позволи ми да се съмнявам във всичко... Напиши в гугъл нещо, относно тези печки и само чети сеири по форумите, само тотал и скраб.....

        Иначе ние сме царе на осмиването и подценяването на всичко, най-гадното е като се погледнем от страни - много сме велики, ама ни е кофти партизанското име....
        Еми, разработката на едно такова струва едни пари, примерно 5 цифрена сума, сертифицирането му - още една 5 цифртена сума. После трябва да се търси пазар, та тия 5 цифрени суми да се върнат поне 2-3 пъти. Ако си навит да поемеш разходите, може и да се разберем. Ама да се потрошат 2-3 месеца време и дадат едни пари само за идеята - никой няма да тръгне да се занимава. Още горе ти обясних защо. И това само за един вариант печка. За следващия - всичко (е, или почти) наново.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

          Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
          Давай, бъди един от малкото, които произвеждат тези помпи за рибки, стани милионер!
          Радостен съм че си толкова широко скроен и ми разреши да се занимавам и с това. Благодаря ти!
          Уви, ще се наложи да те огорча с отказа си и да не приема твоето предложение. Към момента имам с какво да се забавлявам.
          Офертата в предишният ми пост беше към тия на които всичко им е елементарно - 2 реда код, 2 жички, 2 перки и 2 винтчета...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

            Май всички говорим за едно и също, за което се радвам...
            ТКЗС за цял живот

            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

            Коментар


            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

              Добре де! Защо моята антична (1991) печка за няколко години е дала един единствен дефект - изгорели свещ и кече?
              Ползва се интензивно и не съм я обслужвал от монтажа. Правил съм леки модификации, но те касаят повече разпределението на топлината, отколкото печката като такава.
              Пламният датчик беше убит по съвсем независеща от печката причина. Електронният блок никога не е създавал грижи. Получих печката без управляващия панел и той е ТНТМ отвсякъде.
              За разхода - по спецификация гори 600мл/ч на силната степен а на слабата 180мл/ч. (мен ме устройва)
              По-новите колко по-малко горят и какво повече дават от B(d)bw46? Тези от Запорожки, Баркаси и т.н. не ги коментирам изобщо.
              Питам те, не за друго, а за да знам към какво да се ориентирам за другата си кола.
              (Тези дни ще мина към теб за подгревател и кече)
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                Печката е чуден уред - КПД няма как да не е 100%. Всичката химическа енергия на горивото се превръща в топлина. Единствената разлика е в това колко от топлината ще се прехвърли във водния кръг и колко ще отлети в ауспуха. Което зависи много малко от дозирането на горивото и значително повече - от конструкцията на топлообменника.

                п.п. много ли шуми печка без гърне? Имам такава, получих я без гърнето, а ме мързи да я изпробвам.

                Коментар


                • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                  Алгоритъмът.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                    п.п. много ли шуми печка без гърне? Имам такава, получих я без гърнето, а ме мързи да я изпробвам.
                    Слагай я без угризения. На моята гърнето остана в някоя гора и ако не бях видял, че го няма, хич нямаше и да разбера... То май е повече евентуален искрогасител, отколкото шумозаглушител.
                    Доста повече шуми вентилаторът, особено ако няма мекия шумозаглушител на входа.
                    Твоята май беше Термотоп. При нея не знам точно какво се случва, но Л.Мечков ще ти обясни.
                    Аз си търся още една за 60тката, но този път на нафта.
                    То разликата май е само в кечето (поне при моя модел) Нафтовата е с перфорация на същото. Моята работи и на нафта
                    Понеже съм извратен я пуснах и на газ
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                      Ще я видим тая работа.

                      Коментар


                      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Добре де! Защо моята антична (1991) печка за няколко години е дала един единствен дефект - изгорели свещ и кече?
                        Ползва се интензивно и не съм я обслужвал от монтажа. Правил съм леки модификации, но те касаят повече разпределението на топлината, отколкото печката като такава.
                        Пламният датчик беше убит по съвсем независеща от печката причина. Електронният блок никога не е създавал грижи. Получих печката без управляващия панел и той е ТНТМ отвсякъде.
                        За разхода - по спецификация гори 600мл/ч на силната степен а на слабата 180мл/ч. (мен ме устройва)
                        По-новите колко по-малко горят и какво повече дават от B(d)bw46? Тези от Запорожки, Баркаси и т.н. не ги коментирам изобщо.
                        Питам те, не за друго, а за да знам към какво да се ориентирам за другата си кола.
                        (Тези дни ще мина към теб за подгревател и кече)
                        Ами човек, по принцип и серията 46 е много капризна, но като си я гледа човек, всичко й е наред. Тук имаме ядове с такива печки, защото се правят от хора, които си нямат хал хабер какво правят. Най-вече от хора, които се смятат за електрончици, защото имат пробна лампа и фазомер у гаражо. Както бе обобщено тук никой серозен електрончик не би се занимавал и губил времето с такива неща, освен, ако не са лични негови. Аз, самият никога не съм си правил експерименти с мои коли, в които има печки, пращам си, преглъщам сухо и продължавам, все пак и аз ги плащам тези неща, не ми ги подаряват. След 2000-та година половината им платки са няколко слойни е някакъв страшен ребус да разбереш какво става. Платките са локализирани по печките, това ги съсипва, докато на твоето 46 е в кутия, далеч от рески температурни промени...

                        Като разход са несравними нещата, новите имат много интелегентно следене на запалването, безстепенно регулиране на мощността и други. Разходът е почти наполовина.
                        ТКЗС за цял живот

                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                        Коментар


                        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Ще я видим тая работа.
                          Нямаш проблеми - със и без ауспух, все тая, важното е да не ти пречи шумът
                          ТКЗС за цял живот

                          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                          Коментар


                          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                            И аз имам от 46 - та серия DBW дизеловата. От една година я имам, но стоеше в бокса. Ауспух няма, но и със него този модел как бръмчи, напомня ми на миксер.

                            Коментар


                            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                              Първоначално публикуван от snowblind Преглед на мнение
                              И аз имам от 46 - та серия DBW дизеловата. От една година я имам, но стоеше в бокса. Ауспух няма, но и със него този модел как бръмчи, напомня ми на миксер.
                              46 е много шумна заради профила на перката на вентилаторчето, без заглушител за свежия въздух и ауспух наистина е като излитащ за луната миксер, при по-новите модели не е чак такава драма. Всичко е въпрос на гледна точка, докато при DBW и BBW си е необходимост, ако не искаш някоя сутрин да си намериш колата с кирка... в печката примерно От някой събуден съсед
                              ТКЗС за цял живот

                              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                              Коментар


                              • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                                Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                                Нямаш проблеми - със и без ауспух, все тая, важното е да не ти пречи шумът
                                Оказа се че има проблеми, ама не в ауспуха точно. Печка BW50, отлежава при мен от няколко месеца, а преди да ми я харижат - не знам колко. Одеве я свързах с кофа вода, туба бензин и акумулатор. Вода помпи безгрижно (ръжда излезе малко ама то откъде ли не излиза) обаче не завърта турбината за въздух и съответно не гори. Кратко разглобяване показа умрял ей този мотор на снимката. Има ли смисъл да се занимавам оттук нататък и ако да как?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:webasto_izgorjal_motor.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5535000Натиснете снимката за да я уголемите

Име:webasto_izgorial_motor-2.jpg
Прегледи:1
Размер:64.0 КБ
ID:5535005

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X