Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

    Гледам, че в подписа имаш Паджеро. Ти за него ли гласиш друга печка?

    Коментар


    • #77
      От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Гледам, че в подписа имаш Паджеро. Ти за него ли гласиш друга печка?
      Отскоро съм собственик на Голф ІІІ, 1,9 ТДИ 110 к.с.
      MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

      Коментар


      • #78
        От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

        Гледам, че точно Webasto thermo top Z го дават като печка, която ПОМАГА на оригиналната отоплителна система. И е предназначена за работа само когато автомобила работи (съответно ограниченията по напрежение са завишени)...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #79
          От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

          Да не би да трябва да се ,,разведе" със стария автомобил,преди да се вклщчи в новия? Или поне да се ,,обучи" ?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

            Имат 'таймер', който да я командва.. Или навярно командата върви със стартирането на двигателя (дизеловите мазди имат такива печки)...
            Според мен печката просто чака команда 'старт' по цифровата шина...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #81
              От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

              Ако шината е CAN или от сорта, май бая има да я почака.
              Всъщност, какво толкова прави целия този контролер на печката? Имам чувството, че 3/4 от електрониката е просто за да я има...
              Няма ли лесен вариант всичкото това чудо да се изхвърли и да се ковне някое просто управление от рода на "Вкл/Изкл"
              Не съм против процесорите, и аз ги слагам къде трябва и къде не, въпроса е кое решение е по-лесно, да се лъже печката, че си е на оригиналното място или да се принуди да работи с малко по-брутални средства?
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #82
                От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                По-горе съм написал какво прави контролерът. Нищо сложно не е, едно време и заплата за това даваха. Прочее ако беше сложно, огнярите нямаше да могат да го правят.

                Разбира се, разни дреболийки като това при каква температура колко трябва да грееш свещта преди да пуснеш гориво или колко е импулсната порция на помпата за гориво, няма кой да ти ги каже. Нито пък сам ще се сетиш за всички аварийни режими.

                Коментар


                • #83
                  От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  По-горе съм написал какво прави контролерът. Нищо сложно не е, едно време и заплата за това даваха. Прочее ако беше сложно, огнярите нямаше да могат да го правят.

                  Разбира се, разни дреболийки като това при каква температура колко трябва да грееш свещта преди да пуснеш гориво или колко е импулсната порция на помпата за гориво, няма кой да ти ги каже. Нито пък сам ще се сетиш за всички аварийни режими.
                  Печките на ЗАЗките се справяха баш бая успешно с тая мисия без грам електроника.
                  Не апелирам да се връщаме към каменната ера, въпроса е как да се реши проблема с присаждането максимално евтино и бързо. няма дертове да се направи емулатор на CAN или каквато там му е оригиналната шина, ама е гъзобрък и то от интересните. Лично аз, въпреки че мога да си го направя, не бих си загубил времето за такава дивотия - или ще сменя печката или ще и ковна друг контролер (ако изобщо има нужда).
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                    Печките на ЗАЗ първо са сухи (това доста опростява нещата), второ хич не са надеждни.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                      Доколкото си спомням на ЗАЗ имаше определена последователност...
                      Дърпаш бутона, изчакваш половин минута (явно подгрева на свещта)...
                      Дърпаш бутона в следващо положение - явно подава гориво...
                      Изчакваше се 1-2 минути да се разпали хубаво печката и дърпаш отново бутона - явно изключва подгрев и т.н....
                      Относно надеждността - доколкото си спомням палеше безпроблемно, но гумените маркучи към нея правеха големи проблеми, а при спукване хвърляха бензин върху ауспуха и нагрятата печка...
                      Затова горяха ЗАЗките...
                      Предполагам контролера на вебастото прави всичко това, имайки допълнителна защита от прегряване и защита от непокачване на температурата (незапалване)..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                        Привет. Е нали посочих, че тази при мен е без "флам" сензор, какъв контрол на запалване или не зепалване?. Не знам дали е валидно за всички от модела. Посочих и една електроника, защо по-запознатите не я коментират? Поздрави.
                        П.П. Това как бихте го коментирали Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26677539_1_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5514741?
                        Последно редактирано от pahov; 01-09-13, 16:10.
                        MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                          Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                          Привет. Е нали посочих, че тази при мен е без "флам" сензор,
                          Не може без контрол на пламъка. Може да е оптичен, газов или термичен, но го има.
                          Това на снимката прилича на ТНТМ, значи някой го е направил по по-прост начин. Намери му и схемата де.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                            Схемата, която си пуснал в назад по темата доколкото виждам е контролер, който отработва релетата съгласно команди, предадени по USB (от компютър)... Т.е. - неприложима за твоя случай освен ако сложиш един лаптоп да управлява печката
                            А последната схема наистина прилича на ТНТМ - самоделка...
                            И изрязаните прозорци и датчика на единия навярно е точно за контрол на запалването (дали е IR/оптичен или термо - не мога да определя по снимката)...
                            Не вярвам който и да е да е толкова луд за да разчита, че печката винаги ще е запалила, и няма да контролира процеса - та нали ако не запали, помпата ще продължи да налива гориво, което все някъде ще отиде...
                            Или ще започне да се лее през 'комина' на печката под автомобила, или ще се събере някъде и може да гръмне при последващо палене или нагряване...
                            Като гледам Webasto 'заключват' печката ако не запали три последователни пъти. И от там - или изключване на акумулатор, или други действия за да се накара да заработи отново...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                              Привет. Първата ми мисъл след като не подкарах печката бе да демонтирам управлението от бензиновата за проба. Тогава ми светна, че шанса да тръгне е нищожен. Тя е с флам сензор и си го търси т.е. ако не е свързан старт-продухване-край. На тази печка от снимките ясно се вижда, че там където се свързва флам сензора изобщо няма пинове, а на пиновете на водната помпа има капаче с форма на оригиналната букса и също не се ползват. След демонтаж на управлението пък се вижда, че от него в печката влиза захранване на вентилатора и на свещта. Друго НЯМА. Възможно е да мери съпротивление на свещта което със сигурност е различно при различна температура и така да "разбира има ли горивен процес или не/така е хитро и отпада един елемент потециален проблем в определен момент/. Имам и суха Вебасто 2000 и водно Вебасто. Вярвайте ми имам си представа от флам сензора.

                              HTML Код:
                              "И изрязаните прозорци и датчика на единия навярно е точно за контрол на запалването (дали е IR/оптичен или термо - не мога да определя по снимката)..."
                              Това със сигурност е датчика контролиращ режим на работа според температурата и защита по температура.

                              HTML Код:
                              Не вярвам който и да е да е толкова луд за да разчита, че печката винаги ще е запалила, и няма да контролира процеса - та нали ако не запали, помпата ще продължи да налива гориво, което все някъде ще отиде...
                              Или ще започне да се лее през 'комина' на печката под автомобила, или ще се събере някъде и може да гръмне при последващо палене или нагряване...
                              Правилно, остава този контрол да го извършва свещта. То по принцип това е целта на продухването преди старт и след работа, но като знам дизела за разлика от бензина колко е летлив и се зараждат съмнения.

                              PHP Код:
                              Като гледам Webasto 'заключват' печката ако не запали три последователни пътиИ от там или изключване на акумулаторили други действия за да се накара да заработи отново...[/QUOTE
                              Сухата Air Top 2000 бензин със сигурност не заключва и след 10 - неуспешни старта. Регулирах порцията гориво подавана от дозираща помпа Ебершпехер и се налагаше стартиране многократно - между другото всеки имал си работа с такива отоплители ще каже, че Вебасто не тръгва с елементи Ебершпехер и обратно но стана. Доста игра беше но при цени на помпата от 250 лв и нагоре..., ще работи с тази дори и да е повишила разхода.

                              Що се отнася до ТНТМ - то дето ви показах на снимката, българско и се предлага на цена 120 лв. Мисля, че тази платка може да помогне на автора на темата най - безпроблемно. За съжаление не намирам отзиви как се държи след монтирането й.

                              Много съм доволен от водния подгревател зимата. Паджерото нощува на улицата и без помощ загрява по-бавно, а се движи на къси разстояния. С малко помощ парното тръгва много бързо в противен случай тръгва да топли когато спирам да се движа. Поздрави.
                              Последно редактирано от pahov; 01-09-13, 22:54.
                              MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                                Запалителният щифт първо работи като подгрев, после му се спира захранването и електрониката започва да го следи дали му пада, или му се качва съпротивлението, както обобщи колегата по-горе. По принцип уж е за добро, но е десет пъти по-калпава тази схема без пламъчен датчик отделно... Платката направо ме втрещи, ама то нова оригинална е непоносимо скъпа, над 800 лева е. Въпреки всичко трябва да се провери дали не е опасна, че прегрял отоплител гърми като бойлер
                                ТКЗС за цял живот

                                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X