Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за изпотяване на стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Въпрос за изпотяване на стъкла

    Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
    проблема е в климатика-запушени дренажи...когато подкараш колата изпарителя се обледенява и събира влагата а когато спреш няма откаде да изтече
    ама зимата компресора не е включен
    какво е решението за тия дренажи къде се намират и как се отпушват?
    LZ1PER

    Коментар


    • #17
      Re: Въпрос за изпотяване на стъкла

      Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
      проблема е в климатика-запушени дренажи...когато подкараш колата изпарителя се обледенява и събира влагата а когато спреш няма откаде да изтече
      И на мен това ми се струва много възможно,а за това че климатика не е включен зимата,нещата май не са съвсем така-като насочиш струята към прозореца климатика служи като изсушител за въздуха,тоест работи.Мжоеш лесно да установиш дали това е проблема,остави колата да поработи с включен климатик,загаси я и след 10-тина минути под нея трябва да се образува локвичка от отделената вода.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #18
        Re: Въпрос за изпотяване на стъкла

        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
        И на мен това ми се струва много възможно,а за това че климатика не е включен зимата,нещата май не са съвсем така-като насочиш струята към прозореца климатика служи като изсушител за въздуха,тоест работи.Мжоеш лесно да установиш дали това е проблема,остави колата да поработи с включен климатик,загаси я и след 10-тина минути под нея трябва да се образува локвичка от отделената вода.
        Въздухът минава и през изпарителя на климатика, но компресорът не включва. Така, че не ми се вярва да е това. Освен това кондензът от климатика смърди гадно - не може да не се усети.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #19
          Re: Въпрос за изпотяване на стъкла

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Въздухът минава и през изпарителя на климатика, но компресорът не включва. Така, че не ми се вярва да е това. Освен това кондензът от климатика смърди гадно - не може да не се усети.
          Грешиш - включва се като за световно. Поне на Американците и на много от неамериканските автомобили също. При подаване на въздух към стъклата компресорът работи независимо дали си надул жегата до края. Отоплителната мощност е много по-голяма от охладителната, така че няма да духа студено, но пък ще обере влагата.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            Re: Въпрос за изпотяване на стъкла

            При моята със сигурност не се включва. Но ако на други се включва това е основателна причина за конденз при запушен дренаж
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              Re: Въпрос за изпотяване на стъкла

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              При моята със сигурност не се включва. Но ако на други се включва това е основателна причина за конденз при запушен дренаж
              Определено не се запотяват при запушен дренаж... или не всички и не силно. Но пък смърди яко...Най-вероятно е някъде под стелки облицовки и тн...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос за изпотяване на стъкла

                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                Постоянно като не се кара колата се изпотяват стъклата, винаги задното, но много често и предното, направо тече вода, това го забелязвам от няколко месеца.
                Не е прана вътре тапицерията или каквото и да е.
                Гладам от целият паркинг пред блока само на колата на жена ми са потни стъклата, ефекта се получава винаги, не само сутрин, два часа са достатъчни да е в покой и почват да текат реки отвътре.
                Какво става и как да се отърва от това нещо?

                гледам има писано по въпроса за изпотяването, но то е в движение или сутрин при тръгване, аз запаля ли колата няма проблем всичко се изсушава и е ОК.
                Забелязъл ли си ако вали дъжд или я измиеш дали не се увеличава запотяването? Защото на астрата има две кори/не знам как точно се казват/ между предното стъкло и капака. Та тези кори не бяха пъхнати една в друга и водата вместо да се отича влиза във въздушния филтър на купето. Виж това.

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос за изпотяване на стъкла

                  Първоначално публикуван от zaxari_ Преглед на мнение
                  Забелязъл ли си ако вали дъжд или я измиеш дали не се увеличава запотяването? Защото на астрата има две кори/не знам как точно се казват/ между предното стъкло и капака. Та тези кори не бяха пъхнати една в друга и водата вместо да се отича влиза във въздушния филтър на купето. Виж това.
                  Отдавна я продадох, всъщност на колега от форума. Ако проблема продължава, нека той напише.

                  П.П. Ако от някъде влиза вода, то е недомислица на производителя, което ме съмнява, защото в началото го нямаше този проблем, иначе съм я купил нова тази кола и знам, че нищо не е разглобявано, както и не е удряна, което според мен изключва горния вариант
                  LZ1PER

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X