Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Улични осветителни лампи/тела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Улични осветителни лампи/тела

    Трябват ми няколко улични осветителни лампи. Искам да осветя тясна квартална улица. Има ел. стълбове, смятам да ги монтирам на тях. Въпросът, е какви да са, защото тока ще го взема от моя електромер, та да светят горе-долу добре, най-важното условие е да са икономични. Желателно е да имат фотоклетка, за да не се занимавам да ги включвам, но до колкото разбрах, тя се слага допълнително, така, че не е проблем.
    Моля за мнения и препоръки, кои крушки могат да осветят такова пространство, при възможно най-малка кансумация?
    LZ1PER

  • #2
    До: Улични осветителни лампи/тела

    Предлагам диодни осветителни тела за улично осветление. По удачен вариант като икономичност няма, но са и по-скъпи от натриеви, луминисцентни и т.н. Мога да ти дам за една вечер мостра да пробваш.

    Коментар


    • #3
      До: Улични осветителни лампи/тела

      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
      Трябват ми няколко улични осветителни лампи. Искам да осветя тясна квартална улица. Има ел. стълбове, смятам да ги монтирам на тях. Въпросът, е какви да са, защото тока ще го взема от моя електромер, та да светят горе-долу добре, най-важното условие е да са икономични. Желателно е да имат фотоклетка, за да не се занимавам да ги включвам, но до колкото разбрах, тя се слага допълнително, така, че не е проблем.
      Моля за мнения и препоръки, кои крушки могат да осветят такова пространство, при възможно най-малка кансумация?
      Каква е дължината и разстоянието м/у стълбовете?

      Коментар


      • #4
        До: Улични осветителни лампи/тела

        Колега преди време дядоми работеше в енергото и беше донесъл от онези старите големите,каде се изчаква да загреят известно време за да влезнат в работна дейност.Трябваше и да се прикрепи някакво трансформаторче към тях.Много светеха но и доста ток горяха.Съвременни има доста модели,така че предполагам все ще намериш,но няма да ти излезне евтино,а и доста ток си харчат.

        ПОЗДРАВИ!!!
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #5
          До: Улични осветителни лампи/тела

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Каква е дължината и разстоянието м/у стълбовете?
          Около 20м. е разстоянието м/у тях, а височината на стълба е около 8м.
          Значи, искам да подчертая, че не държа да стане "ден", просто искам да се вижда, като ходи човек, поне да не се спъва-сега е тъмно като в рог, човек може да си извади очите от стърчащи клонки и храсти.
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            До: Улични осветителни лампи/тела

            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
            Около 20м. е разстоянието м/у тях, а височината на стълба е около 8м.
            Значи, искам да подчертая, че не държа да стане "ден", просто искам да се вижда, като ходи човек, поне да не се спъва-сега е тъмно като в рог, човек може да си извади очите от стърчащи клонки и храсти.
            Питах колко е дълга улицата.

            Коментар


            • #7
              До: Улични осветителни лампи/тела

              Доколкота знам за улично осветление се използват живачни и натриеви лампи и метал халогенни лампи. Не съм много запознат с предимствата и недостатъците на различните видове лампи, но според това което прочетох в Уикипедиа то там описват че като енергийна ефктивност натриевите лампи са с най-голяма такава. Малко повече видове за различните видове.
              http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_halide_lamp -метал халогенни
              http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_vapor_lamp - натриеви лампи
              http://en.wikipedia.org/wiki/Mercury-vapor_lamp - живачни лампи
              А вместо фотоклетка може да се ползва и часовник например както е при регулирането на работата на уличното осветление в градовете.
              А относно тези осветителни тела които предлага колегата със светодиоди наистина ще са най-икономични и дълговечни, но според мен по-скоро на тях електрониката ще се скапи преди самите светодиоди (имам опит с подобна техника използвща светодиоди за осветление и затова ми е такова мнението) и според мен са по ненадежни от другите видове и са и по скъпи.
              Ако някой колега знае нещо повече по въпроса и на мен ще ми е интересно.
              Последно редактирано от icpart; 03-06-09, 19:02.

              Коментар


              • #8
                До: Улични осветителни лампи/тела

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Питах колко е дълга улицата.
                Разбрах, че питаш, за разстоянието м/у стълбовете.... А за дължината на улицата...., аз не искам да я осветявам цялата, може би три, четири стълба, не повече.


                Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                Предлагам диодни осветителни тела за улично осветление. По удачен вариант като икономичност няма, но са и по-скъпи от натриеви, луминисцентни и т.н. Мога да ти дам за една вечер мостра да пробваш.
                Дай повече информация. Цена и каква площ могат да осветят?
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  До: Улични осветителни лампи/тела

                  1
                  Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                  Разбрах, че питаш, за разстоянието м/у 7-65+932.0е.... А за дължината на улицата...., аз не искам да я осветявам цялата, може би три, четири стълба, не повече.


                  Дай повече информация. Цена и каква площ могат да осветят?
                  За 3-4 стълба слагай обикновени или енергоспестяващи крушки. Инвестицията в захранвания, тела и баласти ще се изплати 84след ...найсе години./ ЗА сега 5 крушки по100Вата = 500 Вата по 10 часа 5 Киловатчаса = 50стотинки на нощ.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Улични осветителни лампи/тела

                    290лв. е цената на едно осветително тяло (за разстоянията които даваш ще е достатъчно но няма да прави ден) мощността им е 12Вт, а най-голямото им предимство е, че никога няма да ги подменяш (диодите напрактика не горят). Има и други варианти, по скоро декоративни но и значително по-евтини. Цените при тях започват от около 50лв./бр. (2бр. на стълб). Трети вариант е диодна крушка с цена 49лв. работеща на 220V - ще върши работа колкото да не си строшите краката, но ако искате да играете карти на улицата, трябва да сте точно под лампата. Най-добре е да видиш мостри и да си прецениш.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Улични осветителни лампи/тела

                      Колегата Петър Радев се занимава само с осветителни тела,поддържаше осветителната мрежа на общ.Карлово,мисля че ще ви ориентира най-добре.Другия който може да даде адекватен съвет е Руси Русев той произвежда всякакви осветителни тела.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Улични осветителни лампи/тела

                        Камен 13 прав си че светодиодите по принцип не горят и могат да издържат с години, но това е при условии че работят при номиналните им напрежение и токове. Също така в повечето от случаите няма да изгорят самите светодиоди а електрониката която ги захранва и тя ще се скапи рано или късно тъй като тя е по-ненадежното нещо в случая. Пък и такова нещо което да работи вечно няма. А всяко едно по-усложнено устройство съответно е и по-ненадежно (има какво повече да се скапва по него). Според мен именно предложението на Пенчо откъм цена и леснота за изпълнение е най-удачния вариант, но по принцип обикновените крушки са с по-малка яркост от тези за улично осветление и дълговечност, вече остава колегата да прецени кой е най-удачния вариант за него

                        Коментар


                        • #13
                          До: Улични осветителни лампи/тела

                          Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                          ..... по принцип обикновените крушки са с по-малка яркост от тези за улично осветление и дълговечност, вече остава колегата да прецени кой е най-удачния вариант за него
                          Аз затова питам, да не се забода с някакви /от незнание/ и после да си скуба косите като дойде сметката за ток, че да взема да не ги пускам...... и за какво ще съм ги купувал
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #14
                            До: Улични осветителни лампи/тела

                            Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                            Камен 13 прав си че светодиодите по принцип не горят и могат да издържат с години, но това е при условии че работят при номиналните им напрежение и токове. Също така в повечето от случаите няма да изгорят самите светодиоди а електрониката която ги захранва и тя ще се скапи рано или късно тъй като тя е по-ненадежното нещо в случая. Пък и такова нещо което да работи вечно няма. А всяко едно по-усложнено устройство съответно е и по-ненадежно (има какво повече да се скапва по него). Според мен именно предложението на Пенчо откъм цена и леснота за изпълнение е най-удачния вариант, но по принцип обикновените крушки са с по-малка яркост от тези за улично осветление и дълговечност, вече остава колегата да прецени кой е най-удачния вариант за него
                            Е, да. Няма вечни неща, но експлоатационният период на диодните осветителни тела е над 80 000 часа, а на енергоспестяващите крушки не повече от 3000. А това за номиналното напрежение и токовете важи в пъти повече за енергоспестяващите. Ядосвам се, че не мога да прикача една сравнителна таблица за ефективността. Но ще се пробвам все пак.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Улични осветителни лампи/тела

                              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                              Аз затова питам, да не се забода с някакви /от незнание/ и после да си скуба косите като дойде сметката за ток, че да взема да не ги пускам...... и за какво ще съм ги купувал
                              Дори и 40Вт обикновени крушки ще свършат работа. Достатъчно ще осветят за да се виждат локви и дупки. Енергоспестяващите не ти ги препоръчвам защото ще горят много често, а и са скъпички. Защо не пробваш един месец с обикновени 100 или 40Вт крушки, сигурен съм, че и двата варианта ще свършат работа. По-големият проблем ще е катеренето на 8м. стълб.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X