Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дърворезачка - малко помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дърворезачка - малко помощ!

    Имам Хускварна от най малките професионални купих я преди 18 години близо 1000марки.Тогава ми показаха и по евтини хоби и полупрофесионални машинки с разлика в цената 300-400 марки.Аз избрах по скъпата професионална машинка и досега е нарезала един балкан гора и не е мръднала.Носих я в сервиза на Хускварна разглобиха е прегледаха всичко и викат ше кара още много.Та моят съвет към колегите е не жали пари да нямаш ядове ако купуваш купувай професионална Хускварна или Щил.Поздрави
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #17
      До: Дърворезачка - малко помощ!

      Партнер е търговска марка на Хускварна,за Щатите.351-е далече от професионалните машини.Досега съм имал 3 -Хускварни и 2-Партнера.В момента Хускварна имат завод за части в Китай и качеството на машините вече не е същото.Преди една шина изкарваше по400-500кубика сега ако достигне 350 е постижение.Колега ако имаш Хускварна-261,266 или 268-това ще те надживее,нея носи на ремонти ако е здрава,щото новите части не са същото качество.Същото важи за Щил.Маккулош,Хомелит и др.

      Коментар


      • #18
        До: Дърворезачка - малко помощ!

        Вчера и гледах цифрите 242 на Хускварна най малката в професионалния клас за времето си новата най малка е 346
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #19
          До: Дърворезачка - малко помощ!

          Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
          Притежавам дърворезачка Партнер -351. Проблемът е че постепенно започна да пали все по-трудно. Замерих компресията и показа 3.8 - мисля че е прекалено малко. Въпроса ми е ; може ли да заменя само сегмента или трябва да се смени и цилиндъра. Цилиндъра и главата са едно цяло и ако трябва да се сменя вероятно ще отида на вариант - нова резачка.
          Колега и аз имам (имах) същата. Миналата седмица я прегряхме яко и май издуха двигателя. Относно ремонта ми казаха, че няма да е под 150 - 200 лв., а нова в момента е 264 лв. май. По-добре не се мъчи с ремонт, а ако искаш ела вземи моята за части ако си от София.
          Пиши на ЛС.

          Коментар


          • #20
            До: Дърворезачка - малко помощ!

            Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
            Притежавам дърворезачка Партнер -351. Проблемът е че постепенно започна да пали все по-трудно. Замерих компресията и показа 3.8 - мисля че е прекалено малко. Въпроса ми е ; може ли да заменя само сегмента или трябва да се смени и цилиндъра. Цилиндъра и главата са едно цяло и ако трябва да се сменя вероятно ще отида на вариант - нова резачка.
            Koлега,смени само семеринга,аз имам Щил и така си реших същия проблем,успех

            Коментар


            • #21
              До: Дърворезачка - малко помощ!

              Купих си нова същата 351 . Купих и сегмент 18 лв. но ще я правя след време. Ако не стане ще стои за резервни части.
              Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

              Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

              Коментар


              • #22
                До: Дърворезачка - малко помощ!

                Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
                Купих си нова същата 351 . Купих и сегмент 18 лв. но ще я правя след време. Ако не стане ще стои за резервни части.
                Е добре си направил.Като я направиш кажи какъв е ефектът.Да знаеме дали си заслужава да се ремонтира старата.
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • #23
                  До: Дърворезачка - малко помощ!

                  И аз имам Партнер 351 ХТ...досега съм нарязал дърва около 100 кубика ...сменил съм три вериги и ползвам една 40 см. шина освен оригиналната и досега проблеми не съм имал.Купих я за 260 лв. от магазин на Хускварна......падал съм с нея през покрива на една постройка ,продъниха се керимидите както си режа едно дърво ....машинката заедно с мен паднахме от около 4-5 метра височина и тя се претърколи няколко пъти и се спря като продължи да си работи.....беше се сцепила капачката на резервоара но си работеше...смених капачката и е отличник.....води се хоби но са много корави с X-TORQ двигатела на хускварна или там както се водеше......пиши колега какво е станало с машинката...факта че си купил същата потвърждава твърдението ми....
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    До: Дърворезачка - малко помощ!

                    За съжаление новият Partner е по-кофти от стария, повечето метални елементи са заменени с пластмасови (струват ми се доста кекави)... Засега крепи машината ама ще видим...

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Дърворезачка - малко помощ!

                      Привет колега,
                      оправи ли старият Партнер? Аз съм пред същият казус ;o)
                      2004 JEEP LIBERTY 2.5 CRD

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дърворезачка - малко помощ!

                        6 години по късно моя партнер 351 работи също толкова добре,досега смених още две вериги със щилски ,една пружина на дръжката 7 лв. и скоро ще сменя найлоновото копче за подкачването на бензин че издиша отнякъде ,това са всички ремонти досега +капачката на бензина щото я счупих като я изпуснах от покрива !
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X