Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

    Източник: news.bg

    Текст: В Техническия университет - София, се състоя премиерата на първия български автомобил, който ще представи страната ни на европейското състезание за икономия на гориво Shell Eco-marathon от 22 до 24 май на пистата „Ногаро" във Франция, съобщава speed-press.com.Създатели на проекта са 10 студенти от специалност „Транспортна техника и технологии", с ръководител доц. д-р инж. Борислав Трайков, мениджър на отбора, който ще влезе в 24-годишната история на Shell Eco-marathon като първия български тим, участвал в надпреварата.Студентите ще се състезават в най-популярната категория „Градски тип" с конструирания от тях автомобил STH1 (Sofia Transport Hybrid).Участието в тази категория позволява чрез иновациите в дизайна и технологиите на градския тип автомобили да се постигне по-голяма икономия на гориво, да се намалят емисиите на въглероден диоксид и да се предложат конкретни решения на актуални проблеми в автомобилостроенето.

  • #2
    До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

    Като мине състезанието ,ще ги викна да поработят и по мота НИВА.Дани и Тя почне да харчи толкова малко
    Където Бирата, Там и Аз...

    Коментар


    • #3
      До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

      умен народ сме но нямаме никакво раэвитие,эаради наште управници

      Коментар


      • #4
        До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

        Хвала на таквиз Българи !!!!!!....

        Браво
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #5
          До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

          Първоначално публикуван от sto4o 5 Преглед на мнение
          умен народ сме но нямаме никакво раэвитие,эаради наште управници
          Умен народ сме, ама за всичко все някой ни е виновен.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

            Всички сме умни. Просто едните са тариакти и само гледат да е..нат останалите, а другите са умни, но честни. Вторите бягат в чужбина, където трудът се заплаща адекватно и висшето е инвестиция, не мода или поза.

            Коментар


            • #7
              До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

              Първоначално публикуван от Voffka Преглед на мнение
              Всички сме умни. Просто едните са тариакти и само гледат да е..нат останалите, а другите са умни, но честни. Вторите бягат в чужбина, където трудът се заплаща адекватно и висшето е инвестиция, не мода или поза.
              E те тука не си прав.Аз, нито съм тарикат, нито съм избягал в чужбина...
              Последно редактирано от nyvatest; 05-01-09, 00:13.
              Където Бирата, Там и Аз...

              Коментар


              • #8
                До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

                Че и не само ти. Винаги ми е било интересно как хората си позволяват да обобщават понякога.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

                  Браво на тези момчета. Наистина много умен народ сме.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Че и не само ти. Винаги ми е било интересно как хората си позволяват да обобщават понякога.
                    Ами не знам. По тая логика,трябваше да съм доста умен. Ама аз съм си простоватичък. Едвам си взех средното. Седя си в България, и си работя като вол. И не се оплаквам. Никой не ми е виновен. Та къде е това умно племе не знам...
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

                      Сиромах човек-жив дяволвсе ще измислим нещо да ни е по ефтино
                      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                      Коментар


                      • #12
                        До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

                        Булгар Булгар, как да няма за какво да се гордеем, като цяло имаме доста успехи във двигателите на алтернативно гориво,преди време беше създаден двигател на водород,и на вода, но естествено всичко се потули от руснаците, че нямаше да има кой да им купува жигулките,сега ще се покрие от хевропейците,че няма да има кой да им купува спрените от движение катафалки,и бракуваните им каруци на по 500 000 км. Как някой като Батков да речем,с 3 млрд лева,не вложи за това автомобило строене.Таксиджийте веднага ще изкупят доста от бройките,защото няма да са на цената като Соната да речем,те с тия дачии наводниха,а друго си е Българското.От народопсихологията,като погледне човек всеки Българин (не е правописна грешка ) е брилянтно изпълнение,обаче съберат ли се 3-4, става фала и всичко се проваля.Дано да спечелят и да се финансират тия проекти, както и сливенския автомобил.Ходих в ТУ има го там на входа на ректората, ами чудесен автомобил,за градски условия.За 3-4 години усъвършенстване ще има разновидности и ще пожъне успех , сигурен съм .Успех отново
                        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                        feikot@abv.bg
                        Обратно дороги - НЕТ !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

                          Ех, ако 0,7/100 е истина, аз лично ще финансирам производството !!! - Струва ми се, че доста хора от форума биха ме последвали в това начинание.
                          Дано да е вярно, самоче имайки предвид колко "фантазия" има в името на проекта, струва ми се, че пак някой "доц. д-р инж." първо е усрау работата, като се е изхвърлил с медийна дезинформация за проект, с който няма нищо общо и само използва за лична облага разработките на кадърни момчета (за който разработки предполагам, че дори не разбира в същността им и е трябвало доста да му обясняват, докъто схванат, че просто не вдява, но е достатъчно пробивен и нахален и самовлюбен и може би ще им е полезен [това според мой (познат на едно от момчетата) приятел]). Страхотно много се надявам да не съм прав за последното! И да стана милиардер с двигателя на момчетата!
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

                            Ъъъъ...
                            Колеги...
                            В една мутренска книжка на Христо Калчев хубаво беше казано - "С надежди, но без мечти !"

                            Не знам дали някой обърна внимание за какво състезание и за какъв двигател става дума. За Shell Eco Marathon. Там се състезават с експериментални машинки, с експериментални двигателчета с мощност колкото да задвижат конструкцията която е примерно 80 кила с пилота, с пилоти-жокеи (на тия от Лицей Лажоливри май пилотът им дълги години беше едно джудже което тежеше 40 кила), и въобще - силно наблягам на понятието "експериментален"...

                            Измерват се средно статистически разходи, в стил - "направи една отсечка 1000 метра с Х бензин, значи за сто километра ще е У", и тъй нататък и тъй нататък.

                            Не е като да са направили двигател готов за мятане в сериен автомобил или нещо подобно. Това си е просто инициатива на Shell с която едно си правят реклама, второ се съревновават помежду си различни учебни заведения.

                            Та с две думи - да са живи и здрави студентите, пожелавам им успех и се радваме за тях. Пожелавам им най-малкото догодина да ги има в класирането, понеже тая година уви ги няма. За разлика от ирански, унгарски, турски и други учебни заведения примерно.

                            Всичко това ви го пиша не за да омаловажа работата на българския екип, а за да няма после постове "А, ей на, имахме си ние българите кола дето харчеше 0.7л/100, ама ни я взеха тъмните световни сили, барбар с мандрите за газиран цвик".

                            За сравнение - победителят в тази категория в която се беше записал нашият екип победи с разход 0.117л /100км. 848км с литър гориво.

                            Победителят в категория прототип пък, който за не знам коя поредна година е Техническа Гимназия Лажоливри (нещо като нашия техникум двигатели с вътрешно горене) е победител с разход 0.035 л/100км.

                            Та така. Кола с разход 0.7л/100км е хубаво нещо, и в това състезание щяха да са 14ти от 26 участника, ако съдим по крайното класиране за 2008ма. Нямаше да е толкова зле. Ако се бяха класирали. Или явили. Не знам кое от двете е, информацията е от март, състезанието беше май месец, а от тогава ни вест ни кост.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Студенти създадоха хибрид с разход 0,7 л/100 км

                              Може да се създаде с 0.7 литра разход,даже и по малко, работя по въпроса,зависи само да си доусъвършенствам проекта.Тогава ще видим, просто идеята е вече двигателя с вътрешно горене да е помощен.До пролетта ще съм изработил първия прототип.Вярно гаражно произведен,но ефективен, и за мен да си остане да не се разчуе за него, ще му се радвам с кеф
                              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                              feikot@abv.bg
                              Обратно дороги - НЕТ !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X