Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ремонт на радиатор

    И защото прониква в пукнатината, от където не можеш да я изчистиш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Ремонт на радиатор

      Първоначално публикуван от bradi Преглед на мнение
      Защото епоксидната смола държи до 60/70 градуса колкото и какъв пълнител да има в нея.
      До над 100, типично е 120, някои са до повече.

      Коментар


      • #33
        От: Ремонт на радиатор

        8.Епоксидните покрития започнват да омекват при температури около 60 градуса по Целзий, но ще възвърнат твърдост, когато температурата спадне. Специални температуроустойчиви епоксидни покрития съществуват, обаче.


        9. По своя характер, епоксидните покрития са твърди и чупливи. Добавки могат да бъдат добавени към епоксидите, които да ги правят по-малко чупливи, но обикновено това води до загуба или намаляване на други положителни епоксидни свойства като химическата им устойчивост.



        10. Има специални епоксидни състави, които са с увеличена химическа устойчивост, повишена температуроустойчивост.




        Използвам цитат от дебелите книги.
        +359 889 301 623 Явор
        Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

        Коментар


        • #34
          Нищо не става като е остаряла пластмасата . Дори и успешно да залепиш на едно място след време цепи на друго .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            Такаа.. спуканият радиатор се подарява ( лично взимане от СФ/Младост или срещу 10лв + покриване на куриера го пускам към цялата страна ). Не съм правил никакви опити за ремонт и състоянието му е това от снимките.
            Надявам се някой колега да успее да си го отремонтира и ползва на фруктиерата. Ако няма желаещи след 10на дни заминава към контейнерите за смет.

            Коментар


            • #36
              Нов радиатор за 3,2 е 270 лв в България без отстъпки.. Същия е като за 2,2.
              Ако още не си намерил - има го в Интеркарс.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • _kalata_
                _kalata_ коментира
                Редактиране на коментар
                Радиатор си намерих.. ако не се лъжа от чужбина си го поръчах, че на по-добра цена от това, което се предлага тука. Все тая де, тия дни разчиствах и намерих стария, та ако някой реши, че може да го поправи/ползва - да го взима.

            • #37
              Колеги, какви проблеми да очаквам ако завъртя автомобилен радиатор на 90* (сега казанчетата са ляво и дясно а ще станат горно и долно)? Заигравката е понеже сменям двигателя на УАЗ-а, трябва ми по - голям радиатор, а всички радиатори които ми попаднаха (с прилични размери) не уляат у шасито.

              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

              Коментар


              • Никола
                Никола коментира
                Редактиране на коментар
                Ми като начало ще обърнеш тръбичките отвесно и не ми се вярва да имат същото топлоотдаване така, ама знам ли...
                Макар че на половината трактори са така и не би трябвало да имаш проблеми.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X