Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на радиатор

    Здравейте.. малко необичаен проблем с радиатор, та направо към снимката:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190928-175944.jpg
Прегледи:1
Размер:432.9 КБ
ID:6159616

    Та както се вижда, пластмасовата "шапка"/"глава" или както там се вика явно я е хванала дъртозата и се е сцепила.
    Дали има сервиз, който би могъл да я "оправи".. или да я почвам сам?
    Ясно ми е, че вероятността на друго място да избие отново е огромна, но някак си още не съм се настроил психически за разход от 600 лева .
    Ако не намеря сервиз, който да има опит с подобни неща, мисля да действам по следния план:
    -изчистване на проблемното място с дремел + евентуално по една дупка в двата края на цепката да "освободи напрежението"
    -нащърбване, почистване и обезмасляване на засегнатия район
    -запълване с епоксидна смола и подсилване с пластмасова мрежа ( нарочно не метална, за да се избегне нацепването на кръпката от термичното разширение )

    Друг вариант пък е директно да се премине към "запояване" с поялник и топъл въздух, но нямам опит с тази техника.

  • #2
    От: Ремонт на радиатор

    Става с 600 лева за да не стане с 2600 после.

    Аз съм пробвал какво ли не,къде ли не,държи до едно време и цепи,но все пак става ако няма от къде 600 левов,трябва ти за седмица и не е твоя машината
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на радиатор

      Метална мрежа я натискаш с поялник, за да разтопи материала и да потъне в него, отгоре замазваш с поялника и колкото изкара. Поялника трябва да мощен с терморегулатор или да го включваш и изключваш, така че да не кипва пластмасата .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на радиатор

        Ако стане ще е ден до пладне.
        И ще те издъни в най-неподходящия момент.
        Започвай да се подготвяш психически за 600 лева.
        Няма ли китайски радиоатори на по-човешка цена? На транзита сложих китайски, въпреки приказките на доста хора около мен да не е китай, но вече шеста година си карам, и съм забравил, че камиончето има такава част.

        Нещо от морга? Въпреки, че стар радиатор ти вече си имаш...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на радиатор

          Залепването ще е временно решение. Лепил съм с епоксидна смола подобно спукване изкара 2 дни. Друг тип спукване също съм лепило но с течен метал и там не кара много.
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на радиатор

            Какъв е автомобила , марка , модел ?
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на радиатор

              Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
              Залепването ще е временно решение. Лепил съм с епоксидна смола подобно спукване изкара 2 дни. Друг тип спукване също съм лепило но с течен метал и там не кара много.
              JB Weld пробвай другия пьт,държи спойката ма цепи до нея,може и с 5200 Силикон ма все тая,крайния резултат е пак 600 лева.

              и аз чакам с нетърпение някой лепял нещо такова с успех да се изцепи ма няма,временен успех не е нищо повече от рисковано удължаване на проблема
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на радиатор

                Редно е да се започне с това че пластмасата е полиптопилен, и нищо от изброеното, което сте пробвали не я лепи. Затова и опитите ви изкарват от ден до пладне.

                Лепилата за полипропилен се броят на пръстите на двете ръце в световен мащаб и например 3М-ското струва близо трицифрена сума. С него има шанс и да стане, макар че съм умерен песимист 2 конкретния случай. Иначе лепи толкова здраво че откъртва базовия материал, ако се опиташ да го отлепваш.

                3М 8010 е лепилото. С буталце и смесител е около 70лв, ако помня добре. И пак - лепи МНОГО здраво. Проблема в случая е да стане херметично.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на радиатор

                  Лепи ама цепи на друго място,където е текло пак ще тече.

                  60 долара е това което казваш,JB WELD имат подобно з никакви пари / то за това е подобно / което за несериозни игри става,да си рискувам мотора та да лепя цепен радиатор голям мерак трябва да ме тресе.

                  Иначе напълно съгласен - лепи ма те и други лепят,цепи до него обаче,Мерцедеса им е любим номер да цепи до пишката за разширителния съд,лесно се чисти,лесно се следи,лесно се лепи........ма ден до пладне,цепи под нея след време.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на радиатор

                    Благодарско за отговорите... все ми се върти в главата, че имаше някакъв сервиз, който изработва въпросния пластмасов елемент от метал и успешно го присажда към питата, но така и не намирам темата.
                    Колата е хлОпел фруктиера 2,2 бензин 2002 и цената от 600 лева се споменава многократно в темите за фронтера ( обикновено се чупи щуцера под капачката или пък питата протича ).
                    п.с. Сега гледам, че може да се поръча радиатор за около 200 лева от Англия, та май това ще е окончателното решение.

                    @sparkybg точно такова включване очаквах - инфо за материала и кой е правилният продукт! 70 лева не е кой знае колко, та ще хвана да прегледам за какво става въпрос.

                    Сякаш ми иска да намеря "временно" решение, което да изкара до пролетта ( или поне докато дойде от Англия новия ), а пък и от чиста спортна злоба "направи си сам". Колата се използва само градско, та и да ме предаде на пътя няма да е драма. Откак издухах гарнитура на времето ( благодарение на софгаз, които не бяха доляли антифриз след интервенция по изпарителя ) имам навика през няколко минути да следя температурата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на радиатор

                      Няма лепило за тази пластмаса,тука има температура и налягане.Лекува се с пистолет с топъл въздух и допълнителен материал еднакъв с основния.
                      +359 889 301 623 Явор
                      Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на радиатор

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        Благодарско за отговорите... все ми се върти в главата, че имаше някакъв сервиз, който изработва въпросния пластмасов елемент от метал и успешно го присажда към питата, но така и не намирам темата.
                        Колата е хлОпел фруктиера 2,2 бензин 2002 и цената от 600 лева се споменава многократно в темите за фронтера ( обикновено се чупи щуцера под капачката или пък питата протича ).
                        п.с. Сега гледам, че може да се поръча радиатор за около 200 лева от Англия, та май това ще е окончателното решение.

                        @sparkybg точно такова включване очаквах - инфо за материала и кой е правилният продукт! 70 лева не е кой знае колко, та ще хвана да прегледам за какво става въпрос.

                        Сякаш ми иска да намеря "временно" решение, което да изкара до пролетта ( или поне докато дойде от Англия новия ), а пък и от чиста спортна злоба "направи си сам". Колата се използва само градско, та и да ме предаде на пътя няма да е драма. Откак издухах гарнитура на времето ( благодарение на софгаз, които не бяха доляли антифриз след интервенция по изпарителя ) имам навика през няколко минути да следя температурата.

                        Земи още сего го поръчай, докато проучваш ще дойде и със спестените 70 лева ще инвестираш в бира. Че докато сменяш новата покупка да имаш забавление

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на радиатор

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          JB WELD имат подобно...
                          Нямат даже близко до това. Нямат нищо за полипеопулен. На подобно на 3М-ското намерих още 2 или 3 вида, всичките на подобна цена. Имай предвид че съм търсил наистина много.
                          Първоначално публикуван от bradi Преглед на мнение
                          Няма лепило за тази пластмаса.
                          Има и съм го посочил. Не са му проблем температурата и налягането, а това че в случая много трудно ще се нанесе навсякъде.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на радиатор

                            Първоначално публикуван от bradi Преглед на мнение
                            Няма лепило за тази пластмаса,тука има температура и налягане.Лекува се с пистолет с топъл въздух и допълнителен материал еднакъв с основния.
                            А ще държи ли заварката?
                            По спомени при вас не беше скъпо
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на радиатор

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              А ще държи ли заварката?
                              По спомени при вас не беше скъпо
                              Правим тест с въздух и сапунена пяна.Цената се уговаря предварително.Често се налага да чистим разни вълшебни лепила,а това си е време и товари цената
                              +359 889 301 623 Явор
                              Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X